Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коте в чувал (или как си купих копче)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Коте в чувал (или как си купих копче)

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Не знам дали не е мръднала рамата, дисплея все ще се смени, и окото ще се намести.
    Не съм виждал такъв. Какво му е особеното, та да си стува чак такива усилия?
    Здравей Стефане. Особенното му е, че това е една от най-добрите камери в света ползвана предимно от професионалисти в бранша. Нов струва ужасно много пари ... или поне за мен са ужасно много пари. И ако Гоблин го е купил на добра цена абсолютно си струва да го подкара. Аз бих направил същото ако имах тази възможност. Желая му успех.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #17
      От: Коте в чувал (или как си купих копче)

      Само 13 649,00 български лева в момента на промоция и то само тялото.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Коте в чувал (или как си купих копче)

        Да и аз гледах в нета след като отговорих на Стефан. Човек да не повярва, че в тази малка кутийка е побран цял джип барабар с парите за наджипване
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #19
          От: Коте в чувал (или как си купих копче)

          Стефане, особеното му е че е предназначен за хора които не си го плащат сами

          Основно - матрицата му е голяма (с нормалния едновремешен 24х36мм размер), което му позволява да използва пълноценно скъпите оптики които са се правели за лентовите апарати и които се правят и до днес, и позволява големи увеличения на кадъра. Ако занаята ти е да снимаш за плакати - върши работа.

          Но определено официалната цена която му искат е абсолютно нереална. Наистина - оборудването му е на ниво, батериите му са някакви прасета по 2300mАh, зарядното е някаква абсолютна перла, зарежда две батерии едновременно, с калибровка и какво ли не (да, поръчах си ги без да знам дори дали ще го бъде, пуст сърбеж )

          Конкретно за нашето коте - първата визита при ветеринаря не беше поощрителна. Разлетяха се едни пуканки че трябва всичко да се смени, понеже така се правело. Сега съм го пратил на едни фелдшери, да видим как ще се развият нещата.

          С кеф бих си сменил екранчето сам, но просто 99% ще трябва да се минава през регулиране на луфтове, проверки на електрониката и прочее, а там козата си сака пръч. Снимките които направих вечерта преди да го засиля към докторите просто не ми харесаха. Вярно че бяха със замерване на око, но имам чувството че фокусира малко късогледо. Ще видим.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            От: Коте в чувал (или как си купих копче)

            1Д Марк3...
            Дано да успееш да си го поправиш и да заработи както трябва. Незнам освен Митко Дилков, друг от форума дали е работил с такова.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #21
              От: Коте в чувал (или как си купих копче)

              Goblin, сменай доктора дорде е време, Има едно такова философско течение - сменяй наред, все по някое време ще уцелиш, като гледам, попаднал си на негов привържениек
              Късмет!
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #22
                От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                Не искам да съм Лош Пророк, НО Ремонта на това "Коте" ще излезне Мноооооого солен! Тя тази работа не е лесна, не е ясно състоянието на матрицата и прилежащите и чаркалъци, фокусирането се извършва от отделен сензор - всяко мръдване, ще доведе до неточен фокус, а е възможно и изместане равнината на матрицата, т.е. кадъра да е на фокус в единичт край, но не и в другият, това че не мери - означава проблеми с електрониката или някои датчици, не съм специалист, но ремонта може да излезне в пъти по-скъп от покупката и което е най-лошото да не сатане баш "като истински", а това ще е жалко за това професионално тяло.
                Не знам колко си дал за него, но приемам че е Много евтин, просто не се увличай (а ти вече си започнал с батерии, зарядно, обектив), че да не го платиш като нов и след някое време да се чудиш защо не си взе един 5д марк2, Д700 или А850/А900 за по-малко пари

                А забравих - Желая ти Успех и се радвам, че си намери къде да си "чешеш крастата"!

                Коментар


                • #23
                  От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                  Абсолютно си прав, и аз имам същите опасения. На настоящия етап финансово гледам да седя под границата на това за което мога да го продам в ибей за десет минути в сегашното му състояние. До тук хубавото е че след проверка се оказа че цените на частите са смешно евтини на фона на цената на която го продават канонци. Цялата клетка с целия огледален механизъм (която има шансове да е мръднала ако ударът е бил прекалено силен) се сменя като модул, и не е непосилна на цена. Проблем ще е ако се окаже че трябва да се сменят самото шаси, матрицата и платката, там става солено. Но - каквото такова. Така или иначе чеша краста. Ако проработи, това нещо ще ми послужи най-вече като жалон къде точно седи олимпуса, и дали е наистина толкова лош колкото го изкарват тези които го нямат, или е толкова добър колкото го изкарваме тези които го имаме
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                    Хм. Ясно.
                    Фирмените сервизи винаги плямпат глупости, и винаги работят и се обличат с кожи от клиенти. Затова са измислени. Майната им.
                    За японско не знам. Не знам какви са ви там сервизите и гаражите, но Америка и Русия са големи, би трябвало да има някой маниак, който вече е правил това. Че и нещо по-сложно. В Европа със сигурност никой няма и да го погледне. Само един тука от форума, е започнал да прави нещо такова. Сервиз изобщо.
                    Ако искаш така: направи там каквото се включва в нормална цена, каквото не успеят - дай да видим тука. Говори с човека, аз ще помогна с каквото мога.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Абсолютно си прав, и аз имам същите опасения. На настоящия етап финансово гледам да седя под границата на това за което мога да го продам в ибей за десет минути в сегашното му състояние. До тук хубавото е че след проверка се оказа че цените на частите са смешно евтини на фона на цената на която го продават канонци. Цялата клетка с целия огледален механизъм (която има шансове да е мръднала ако ударът е бил прекалено силен) се сменя като модул, и не е непосилна на цена. Проблем ще е ако се окаже че трябва да се сменят самото шаси, матрицата и платката, там става солено. Но - каквото такова. Така или иначе чеша краста. Ако проработи, това нещо ще ми послужи най-вече като жалон къде точно седи олимпуса, и дали е наистина толкова лош колкото го изкарват тези които го нямат, или е толкова добър колкото го изкарваме тези които го имаме
                      Казах, че ти стискам палци!
                      А станах нихилист след няколко Напълно НЕУСПЕШНИ опита да възстановя няколко стари коли - наседях се по сервизи, похарчих Колосално количество пари (ама найстина, от сегашната ми гледна точка де) и накрая реших - НОВО, Твърдо НЕ най-скъпото, но НОВО
                      Успех
                      Последно редактирано от alex_markov; 26-03-11, 11:25.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                        Както се казва: -Виното и приятелите трябва да са стари, всичко друго - ново!
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #27
                          От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                          Да бе ... На чужд гръб и 15 000 лева са малко ...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                            Ау, двоен кроп срещу фулфрейм. Това трябва да се види на живо наистина.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                              Темата е уникална. Наложи ми се да търся копче за една щракалка. Предложиха ми целия панел за 55лв+55лв за ремонт. - в eBay - 9$! Копчето естествено се продава отделно - 7$ с доставката до БГ.

                              http://camerapartsnrepair.info/usa/c...ts-repair/#/1d Сигурно знаеш и по-интересни, но поне да го споделя тук. Успех!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Коте в чувал (или как си купих копче)

                                Честито Гоблин
                                Приемаме изневярата ти с разбиране.

                                Сподели сега по-интересното... Какви наморници възнамеряваш да закачиш на котето?...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X