Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е значението на апарата за крайния резултат?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Re: Какво е значението на апарата за крайния резултат?

    Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
    Мдааааааааааа, Тодоре. Хабсолютно са верни думите ти. Но ти задълбаваш в конкретиката и прехвърляш нещата от конюктурата в съвсем професионалният космос на Фотографията.Когато наистина става въпрос за конкретни изисквания към конкретна фотографска задача, то тогава техниката си е от голямо значение, но все таки човешкият фактор си остава решаващ. Иначе е ясно "и тате може и аз мога, но козата си сака пръч".
    Не е чак до професионализъм. Например в сравнително тесния спрямо мащаба си двор на Рилския манастир със сапунерка с 28 мм приравнени обектив ще направиш една снимка за спомен, а с 35 мм съвсем друга. Подобни примери могат да се дадат за още много неща. Особено за снимки от купони, където шума на малките матрици на високо ИСО и начините за компенсирането му са от критично значение. За любителските ДСЛР-и пък темата ще стане необятна .
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #32
      До: Какво е значението на апарата за крайния резултат?

      Мисля че е добре да разграничим добра Технически изпълнена снимка, за която трябва Техника (Камера, обектив....) и Добра Художествена снимка - за която трябва Фотограф - който да Вижда нещата (както аз не мога), за това техниката помага но не е Задължителна!

      Но както е казал моят приятел Мечо Пух - "Колкото повече - толкова Повече" - та добрият апарат е Екстра, но за АртЪ си трЕбе Фотограф - Художник (Жоро Хаджиев)

      Коментар


      • #33
        До: Какво е значението на апарата за крайния резултат?

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        Мисля че е добре да разграничим добра Технически изпълнена снимка, за която трябва Техника (Камера, обектив....) и Добра Художествена снимка ...
        Много правилна забележка
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          До: Какво е значението на апарата за крайния резултат?

          Да ! Едно е АРТЪ, друго е технически грамотна снимка. И когато нещата се съберат на едно място, то тогава се получава и добрата фотография. Между впрочем виждал съм страхотни снимки направени с "камера обскура" .
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #35
            До: Какво е значението на апарата за крайния резултат?

            Понеже си поиграх с доста апарати напоследък , мога смело да кажа, че без да ти е заложено, трудно можеш да направиш Страшен АртЪ (освен случайно), но добрата техника ти дава Фантастично Предимство (без да прави нещата сама), за да изпълниш, малко по-сложни Технически Кадри, като за съжаление малко по-доброто на върха, струва в ПЪТИ повече. Затова пък някой правят Огромни пари с фотография (главно Мода и Дива природа).

            Коментар


            • #36
              До: Какво е значението на апарата за крайния резултат?

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              Затова пък някой правят Огромни пари с фотография (главно Мода и Дива природа).
              Извън БГ обаче.......

              Коментар


              • #37
                До: Какво е значението на апарата за крайния резултат?

                Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
                Извън БГ обаче.......
                Знаеш ли май вече не е точно така, чувам че някой се хранят Добре и у нас, е твърдо не като тези на запад, но Много Добре!

                Коментар


                • #38
                  До: Какво е значението на апарата за крайния резултат?

                  Ами имам близки приятели от топ хората и като гледам има още какво да се желае. Според моите (ИТ) разбирания за много добре има още да дерзаят.

                  Това за модата, рекламата, еротичната и прочие. За дивата природа май доста ще има да почакат.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X