Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yo-Yo ! Yenguo !! Yongnuo !!! Мерси на китайците :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yo-Yo ! Yenguo !! Yongnuo !!! Мерси на китайците :)

    Периодичните ми екскурзии в Ибей често се увенчават с кацането на някой допълнителен боклук в и без това тясната ни квартира. В повечето случаи жертва на купуваческата ми страст се оказват стари обективи, счупени вехтории и прочее артикули които в крайна сметка се озовават на бюрото в ролята на преспапиета.

    Та както и да е. Сред последните ми придобивки се озоваха и две забележително практични артикулчета, които просто трябва да споделя.

    Става въпрос за най-обикновено дистанционно за фотоапарат (с кабелче, не безжично), и малко по-сложно такова.

    Обект на първоначалният ми интерес беше ето това:





    В това нещо и децата ще познаят интервалометъра MC-36 на Никон:





    Въпросната машинка е радост за всеки никонист готов да кихне 150$ и нагоре за подобна джаджа. Аз не съм сред тях.


    Китайците продават джаджата в повечето цивилизовани варианти - за повечето читави марки апарати. Променя се само накрайника.

    Хубаво, ама аз пък искам да го ползвам и на никона и на олимпуса. И тук вече влиза в ход китайската предвидливост - хората предвидливо го предлагат във вариант за по-евтините модели на Канон

    А този вариант, за всеобщо фотографско щастие, идва с най-обикновен джак 2.5мм накрая. Нищо сложно.


    Проблемът с никонския накрайник го реших лесно (повече по въпроса - по-нататък), но за олимпуса нямаше друго решение освен пак да прибегнем до братята китайци.

    Поръчах още едно изделие, готов бутон с накрайник за олимпус, което бе обречено да мине под ножа. Запознатите ще разпознаят лъскав и евтин вариант на друг никонски продукт - MC-DC1 :





    Малко клъц, малко калай, и ето го кабелчето готово. Олимпусовото е това с червеничкото. За никона се оказа че такова кабелче съществува. В два броя, продаваше го някакъв ентусиаст в Хонг Конг. Купих едното:





    Успоредно не се сдържах, и поправих срязаното дистанционно. Защо да отива зян ? Малко калай, още едно 2.5мм джакче и готово:





    Резултат - безкрайно количество грешни спойки (адски некадърен съм в запояването), два унищожени женски накрайника (прогорих ги, едва третият оцеля), и ето ме с две дистанционни, които мога да си менкам между никона и олимпуса.










    Естествено не се сдържах и ги разглобих и двете. Изпадам в транс пред сложната реализация на цялата джаджа. Прилича ми на стар морзов ключ. Каквото всъщност е.












    Резултатът е на висота, както може да се очаква от един обикновен бутон и един такъв с часовников механизъм. Слагаш накрайника на апарата, и после ползваш който решиш.





    Между другото този апарат застава на ръба на бюрото за втори път. Първият път беше като беше на два дена, и резултатът беше интересен...









    Та така. Не си оставяйте апаратите на ръба на бюрото, ако сте смотан в ръцете като моя милост. Не се отразява добре на обективите.


    А иначе - да живеят китайците. В частност - фирмата Yongnuo. Опитвам се да и запомня името преди да са го сменили. Също като фалшивата пушена сьомга - докарват лукса до широките народни маси

    Интервалометърчето е доста читаво. Няма и как да не е, все пак е мислено от никон. Може да се ползва със или без батерии що се отнася до бутона. С батерии обаче си става часовников механизъм. Е - интервалометър де.

    - Избираш времето когато искаш да почне да снима (до 99 часа)
    - Избираш продължителността на импулса (колко време ще е натиснат бутона, ако си сложил апарата на скорост B. Ако не си на B - 1с. е достатъчно. Освен ако не искаш да стреляш серия).
    - Избираш интервала през който ще се подава импулса. Отново - до 99 часа.
    - Избираш броя снимки (до 399)

    Работи безотказно, дори е достатъчно хитро преди всеки импулс за снимка да подаде 3 секунден импулс за автофокуса (екивалента на наполовина натиснат бутон). Така ако апарата е заспал - има време да се събуди.

    С две думи - стопроцентово си струва 30те долара от йо-йонг-йо, и стопроцентово не си струва 150те и нагоре от никон.

    Естествено, не е никон - пластмасата е друга, бутончето леко играе, осветлението на екрана е абсолютна смешка (да, има осветление, също така и блокаж). Но всичко е използваемо, включително и осветлението.

    Китайците естетвено не са копирали само никон. В ибей е пълно с копия на канонските таймъри (вместо кръстачка са с врътка от дясната страна, за десния палец). При тях обаче в спецификациите пише че максималният брой снимки е 99. Това наклони везните в полза на никонското копие.

    Естествено, в процеса на работата се уморих, взех никона и почнах да му ровя в менютата. Разбира се, оказа се че си има вграден интервалометър Но на кой му пука ?!?
    Последно редактирано от Goblin; 13-08-09, 02:19.
    Издъних се на Тюринг теста

  • #2
    До: Yo-Yo ! Yenguo !! Yongnuo !!! Мерси на китайците

    Да живее Китай.

    Имаме малка къща за гости и скоро трябваше да се вземат още няколко телевизора. Да, обаче установих, че най-простите 14 инчови ТВта вече трудно се намират на добра цена и вървят по около 140-150 лв, а някъде вече се предлагат само плазмени такива на цени започващи от 280 лв. Тъкмо се бях отчаял и гледам в един магазин ликвидация по 99 кинта телевизори Neo. Разбира се грабнах 4 броя с радост. После баба ми ги оглежда и вика "ООО, на дистанционното пише Made in China и сигурно няма да са здрави". 2 година гаранция имат, на кой му пука кво пише. Така или иначе никой няма да ги пази. Ние щото преди по-скъпи взимахме, но все пак не противоударни и водоустойчиви, така че хората намират начин да им видят сметката.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

    Коментар


    • #3
      До: Yo-Yo ! Yenguo !! Yongnuo !!! Мерси на китайците

      Извини ме, но не схванах - след като имаш 2 дистанционни и 2 апарата, защо ти е била цялата тая гимнастика?

      Коментар


      • #4
        До: Yo-Yo ! Yenguo !! Yongnuo !!! Мерси на китайците

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Периодичните ми екскурзии в Ибей...
        Ако знаеш как ти завиждам...Ако бях в царството на джунджуриите, щях да те задмина.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          До: Yo-Yo ! Yenguo !! Yongnuo !!! Мерси на китайците

          Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
          Извини ме, но не схванах - след като имаш 2 дистанционни и 2 апарата, защо ти е била цялата тая гимнастика?
          Ми апаратите са различни марки, трябват им дистанционни с различни накрайници...

          Дистанционните пък са с различни функции (едното е малко и леко и е само дистанционнo, другото е интеравалометър), които могат да ми потрябват и при единия и при другия апарат...

          Но иначе - най-вече заради самата гимнастика
          Последно редактирано от Goblin; 16-08-09, 07:39.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Yo-Yo ! Yenguo !! Yongnuo !!! Мерси на китайците

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Ми апаратите са различни марки, трябват им дистанционни с различни накрайници...

            Дистанционните пък са с различни функции (едното е малко и леко и е само дистанционнo, другото е интеравалометър), които могат да ми потрябват и при единия и при другия апарат...

            Но иначе - най-вече заради самата гимнастика
            Аха!!! Премного благодаря! Е - желая ти нови творчески успехи и нескончаемо спортно щастие!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X