Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как и защо да използвам поляризационен, неутрален, UV, Skylight, Redhancer филтри?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Как и защо да използвам поляризационен, неутрален, UV, Skylight, Redhancer филтр

    Дани, имаш късмет. Намира ми се един 46мм CPL на Sigma, който не ползвам в момента. Мога да ти го дам да си щракаш с него - с него няма влошаване и миналата година преди да продам палачинката 14 доста снимки направих с него. Сега съм за друг по-голям диаметър и предстои да вземам CPL, но понеже цените са солени, дебна нещо по-евтино да излезе.
    Благодаря, обаче на мен обектива ми е 52мм. И разбира се по закона на мърфи няма да стане. Между другото казваш че сигмите стават?

    Коментар


    • #17
      От: Как и защо да използвам поляризационен, неутрален, UV, Skylight, Redhancer филтр

      Аз още не мога да разбера кои са баш филтрите, HOYA или нищо друго, като перничаните "онли Голфо е кола", или има и други марки които можем да кажем че са добри? Гледах тази таблица и пак нещо уж разбрах ама май погрешно.

      http://www.lenstip.com/115.4-article...d_summary.html

      Никой не може да ме убеди да си взема на моя обектив, който се намира за 100-160 лв из базарите аз да му купя филтър за 100+ гущера. То ми е ясно, че и при моторите има каски и каски, ама като не можеш да си купиш Арай си взимаш примерно Лейзар, с какви гуми са ви обути колите топ Ъв дъ топ ли са, козата си ска пръч ама като нема пръч и манго върши работа. Колко толкова да не стават и какво не им става размасват снимката ли или какво. Аз на изложба няма да ходя с моите снимки снимам си за кеф и се кефя на някой ефекти , а това дали целия форум ще каже УАУ каква стрелба си направил, да със сигурност ще ме зарадва но не ми е цел. Аз съм турист и колкото и малко да пътувам в момента слбоста са ми пътеписите.
      Последно редактирано от drago varvar; 21-01-14, 07:13.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #18
        От: Как и защо да използвам поляризационен, неутрален, UV, Skylight, Redhancer филтр

        За съжаление хубавото и евтиното са различни неща.Ако нямаш пари за хубаво, според мен е грешка да затваряш пари в нещо некачествено, защото това ще са хвърлени средства на вятъра в общи линии!
        Аз си купих от Ибей CPL на HOYA версия PRO на диаметър 77мм.Струваше ми 76$ и безплатна доставка.Филтъра е невероятен и го използвам почти непрекъснато.Заслужава си всяка една стотинка,както и чакането/все пак когато го закупувах преди повече от половин година ценово в БГ струваше над 200лв. за тоя диаметър/.
        Заедно с него си закупих и два прехода/ценово 1.5$ за бройка/ от 58мм. на 77мм. и от 67 на 77мм. и сега мога да го използвам с доста различни по диаметър обективи.
        Сега съм на етап да си купувам неутрални градиентни филтри/говорим за правоъгълните и вече съм се снабдил с холдера-държача за тях/.
        Спрял съм се LEE като оптимален вариант на размер 100мм.Ще ги купувам от тук, обаче все още не съм на ясно кой да е първия ми...и най-вече дали да е Хард или Софт, че доста противоречиви мнения има из нета...
        Та ако може да ползвам темата и тук да попитам за тия филтри кое ще влиза повече в употреба при пейзажите Хард или Софт.Разбира се за морския бряг или равен хоризонт е ясно-Хард, но...повечето ни кадри са по планините с пречупен терен и много се замислям там какво ще е подходящо/има доста мнения, че и за там Хард е подходящ...особено за залези или изгреви /
        Та това е моето мнение по въпроса и моя въпрос в темата...!
        Поздрави!
        Последно редактирано от lubashki777; 21-01-14, 10:17.
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          От: Как и защо да използвам поляризационен, неутрален, UV, Skylight, Redhancer филтр

          В общи линии - от широко разпространените марките са B&W и Hoya. Има и други, някои по-добри, но те са пренебрежимо слабо познати и разпространени.

          Тиффен също са марка, за базовите неща. За нещо по-изчанчено не бих им вярвал.

          Отделно - често самите фото марки продават филтри с тяхното име (канон, никон), те са си читави.

          Кодак и Полароид също, но старите (преди десетина години). Новите са китайски с техните имена.

          Това - за тези които се завиват. Другите плоските дето се плъзгат в държач са съвсем друга губерня, там са маниашки истории.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            От: Как и защо да използвам поляризационен, неутрален, UV, Skylight, Redhancer филтр

            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
            Филтри Tiffen low light polarizer в никакъв случай повече, ама пишело USA няма такова дръвце, затъмнява съвсем леко и то почти не се забелязва. Иначе било марка майната му.
            Драго, ние ти казахме какво да гледаш на тоя филтър. В тъмното не видях никакви признаци това да е поляризационен филтър...

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Благодаря, обаче на мен обектива ми е 52мм. И разбира се по закона на мърфи няма да стане. Между другото казваш че сигмите стават?
            Гледах някъде из нета, че резбата на 14-42 е 46мм. Иначе Сигмата става - правил съм си експерименти и видимо няма влошаване на снимката.


            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
            Аз още не мога да разбера кои са баш филтрите, HOYA или нищо друго, като перничаните "онли Голфо е кола", или има и други марки които можем да кажем че са добри? Гледах тази таблица и пак нещо уж разбрах ама май погрешно.

            http://www.lenstip.com/115.4-article...d_summary.html

            Никой не може да ме убеди да си взема на моя обектив, който се намира за 100-160 лв из базарите аз да му купя филтър за 100+ гущера. То ми е ясно, че и при моторите има каски и каски, ама като не можеш да си купиш Арай си взимаш примерно Лейзар, с какви гуми са ви обути колите топ Ъв дъ топ ли са, козата си ска пръч ама като нема пръч и манго върши работа. Колко толкова да не стават и какво не им става размасват снимката ли или какво. Аз на изложба няма да ходя с моите снимки снимам си за кеф и се кефя на някой ефекти , а това дали целия форум ще каже УАУ каква стрелба си направил, да със сигурност ще ме зарадва но не ми е цел. Аз съм турист и колкото и малко да пътувам в момента слбоста са ми пътеписите.
            Общо взето и аз знам за Hoya и B+W като марки, но имам и CPL на Sigma, който не е лош. Иначе много зависи какво искаш от филтъра - да предпазваш скъп обектив си иска хубав филтър, за евтиния обектив - може и без филтър. Аз примерно винаги съм ползвал променливо предпазни филтри (UV или чист) - на 45мм олимпуса даже никога не съм имал (и още нямам), на палачинките имам, но понякога ги махам като снимам на тъмно и после забравям да ги сложа със седмици. Там лещичките са малки, а обективите леки та е трудно да ги одраскаш. CPL-а го бях затрил за половин година, и не съм снимал с него тая година изобщо, щото и ползвах широкия ми обектив на 77мм - от стиснатост реших, че толкова пари за CPL няма да дам. Но на най-новия и скъп обектив, макар че е по-красив без филтър, му навих един clear B+W за +100 лв., които трудно преглътнах...

            Та ако аз съм на тебе с твоя 14-42 хич няма и да вземам филтри. Няма филтър, който да дойде да снима вместо теб. CPL ще ти направи "по-красиви" някои от снимките, но все тая - миналата година снимах със, тая без. Снимките ми не станали по-лоши от това.



            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Та ако може да ползвам темата и тук да попитам за тия филтри кое ще влиза повече в употреба при пейзажите Хард или Софт.Разбира се за морския бряг или равен хоризонт е ясно-Хард, но...повечето ни кадри са по планините с пречупен терен и много се замислям там какво ще е подходящо/има доста мнения, че и за там Хард е подходящ...особено за залези или изгреви /
            Та това е моето мнение по въпроса и моя въпрос в темата...!
            Поздрави!
            Любашки, за да дадем съвет, трябва да сме ползвали такива. Аз имам един китайски комплект, който съм слагал само веднъж, но не става. Единственото, което знам е че Lee са по-хубави от Cockin и струват една шапка пари. Общо взето аксесоари за маниаци. Ако не си чел това, може да му хвърлиш един поглед: http://ivanmiladinov.com/blog/gnd_filters/
            LZ2NKM

            Коментар


            • #21
              От: Как и защо да използвам поляризационен, неутрален, UV, Skylight, Redhancer филтр

              Чел съм го и то няколко пъти.Иван Миладинов в статията казва, че 70% от употребата използва именно Хард градиент.На други места обаче твърдят, че е по-универсален Софт-филтъра.
              То е ясно, че ще се вземат и двата типа, но ценово на един път е много трудно.Та затова и искам да се ориентирам кой ще използвам по-често, за да го взема първи!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X