Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Благодаря и аз за отговора. Линковете бяха доста изчерпателни , както и отговорите Ви.
    До момента съм снимал само със така наречените съпонерки. Sony DSC-S600 е личния , като съм имал достъп и до два Пентакса оптио. Последно с един Canon EX110 is с оптична стабилизация , което е най голямата му екстра предполагам. Но при всичките матриците са CCD 1/2,3. За сравнение не мога да кажа ,че Canon EX110 is снима по добре от Sony DSC-S600.
    Идеята ми е да пенсионирам вече Сонито и да взема една семейна камера, която да снима добре при слаба светлина без светкавица , пейзажи, нощни снимки и да прави добри HD клипчета . За сега интереса ми е насочен към Nikon D серия ,но все още събирам информация коя камера ще задоволи семейните ни нужди.
    Поздрави!
    AUDI A4 с три дифа
    TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
      Здравейте!


      Държачът ще влиза в кадър на 10 мм при кроп матрица. Доколко ще влиза в кадър, зависи и от други фактори. Lee предлагат адаптер за широкоъгълни обективи (широкоъгълен адаптер за 77мм), който позволява държача да се постави с няколко мм по-близо до челната леща на обектива и така винетирането да е по-малко изразено. Освен това, когато ползвате този държач с широкоъгълен обектив е добре да използвате само един филтър и да премахнете излишните релси, за да не влизат те в кадъра.


      При 10 мм на кроп матрица на Nikon (1.5х) при използване на широкоъгълен адаптер и този стандартен държач, винетиране има, но то не е много силно изразено. При 11-12 мм винетирането е на границата на забележимото, ако изобщо го има.


      При Canon кроп нещата са дори малко по-добре, тъй като там матрицата е малко по-малка.


      Да, би трябвало при равни други условия Cokin да винетират повече, най-малкото защото техните стандартни филтри са по-дебели с 1.5 / 2 мм от тези на Lee – съответно релсите на държачите са по-широки.


      Като заключение – ако имате нужда от широкоъгълен обектив, винетирането с широкоъгълния адаптер може да не ви смущава чак толкова.

      Примерни кадри от нас с Nikkor 10-24 на 10 мм и Nikon D7100:

      1. Стандартен адаптер
      2. Стандартен адаптер, завъртян под 45 градуса
      3. Адаптер за широкоъгълни обективи
      4. Адаптер за широкоъгълни обективи, завъртян на 45 градуса

      Дано сме били полезни.

      Поздрави!
      Еее...благодаря ви!!!
      По-изчерпателно и полезно не можеше и да бъде!Страхотни сте!
      С две думи мога да се спра на ултраширок обектив ,без особено да се притеснявам за винетирането,което е супер!
      Още веднъж благодаря и весело посрещане на празниците от мен!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Здравейте, някъде лятото питах за Никон и ми отговорихте изчерпателно. Но до като аз се наканя и виждам, че на страницата ви вече няма Nikon D90. Има ли някакъв шанс да предлагате отново или да се ориентирам към нещо друго?
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
          Здравейте, някъде лятото питах за Никон и ми отговорихте изчерпателно. Но до като аз се наканя и виждам, че на страницата ви вече няма Nikon D90. Има ли някакъв шанс да предлагате отново или да се ориентирам към нещо друго?
          Здравейте!
          Nikon D90 е спрян от производство и няма да присъства повече в асортимента ни. Най-близо до него като тяло и изнесени контроли от актуалните в момента модели е Nikon D7000.

          Поздрави!

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Благодаря!
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Здравейте , понеже задълбах на тема фотокамера попадам все повече на разни проблеми с фокуса при D5100 и D7000 , по точно за калибрирането на обективите.
              Понеже се ползват различни видове обективи, проблем ли е това и има ли вероятност когато човек си купува такава камера да се случи с такъв китов обектив/и?
              Значи при D7000 разбрах че, имат опция за компенсиране в тялото, при D5100 има ли я? Ако я няма в D5100 се изпраща в сервиз, но в много от случаите няма резултат. И хората си продават обективите и така на следващия който го вземе ще се натресе.
              Друго което се сетих е имат ли ментета обективите на Nikon?
              Поздрави!
              AUDI A4 с три дифа
              TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Здравейте!
                Извиняваме се за закъснелия отговор, но нямахме възможност да следим форума известно време.

                Да, проблеми с фокуса понякога има във всички модели огледално-рефлексни фотоапарати с фазова детекция, с изключение на тези, които имат интегрирана автофокусна системa с фазова детекция в самия сензор като например Canon EOS 70D.

                В случаите, в които самото тяло не предлага опция за корекции спрямо използваните обективи, каквото е Nikon D5100, се налага корекция на обективите към тялото, която може да се извърши в сервиза на съответната марка и, доколкото имаме наблюдения, обикновено има положителен резултат. При използване на т.нар. китови обективи, както и всички други които са с по-ниска светлосила и съответно с по-голяма дълбочина на рязко изобразеното пространство, едва ли ще забележите отклонения при фокусиране и съответно едва ли ще се наложат каквито и да било корекции, дори да има малки отклонения.

                Относно ментета Nikon - ако имате предвид обективи, които изглеждат като оригиналните обективи на Nikon, но не са произведени от Nikon - на нас поне не ни е попадал такъв екземпляр до момента. Разбира се, има много други марки, които произвеждат обективи, съвместими с камерите на Nikon - с различно качество и функционалност според съответния производител.

                Поздрави!

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Здравейте, от много време имам голямо желание да закупя полу-професионален фотоапарат от Вас, все отлагам покупката и се чудя доста време, та затова ще бъда максимално ясен за какво точно ще го ползвам, какъв ми е бюджета и да ми препоръчате модел, марка, обектив?

                  1. Бюджет до 1000лв.

                  2. Обичам да снимам предимно пейзажни фотографии в широк спектър, Язовири, Водопади, Планини и т.н.

                  3. Не държа да има видео клип, и въртящ се дисплей.

                  4. Да си има съответните ръчни настройки (това ми е тръпката при снимането), освен да има и автоматичните си готови режими за бързо снимане.

                  5. Да има БГ меню - за мен е важно!

                  6. Понеже бюджета ми е до 1000лв, на първо време нека да е с качествено тяло (което не мисля да го сменям няколко години) да е с по-универсален обектив - да е една идея по-подходящ за пейзажи, за да мога след време да закупувам китове за съответните пейзажи и макро.

                  Благодаря Ви предварително за съвета.
                  Последно редактирано от Еделвайс; 03-01-14, 11:15. Причина: пояснение

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Павел, фотоапаратите на който им се сменят обективите, се водят професионални.
                    Аз бих ти препоръчал Никон D5100, или D3200. И двата DSLR-a са в бюджета ти и са много добри попадения. Само, че не знам да имат Българско меню..
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                      Павел, фотоапаратите на който им се сменят обективите, се водят професионални.
                      Аз бих ти препоръчал Никон D5100, или D3200. И двата DSLR-a са в бюджета ти и са много добри попадения. Само, че не знам да имат Българско меню..
                      Мерси за препоръката Ради, направих справка, Никон за съжаление няма БГ меню, чакам други предложения...

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Да попитам имам Фотоапарат Sony DSC H70 на 2-3 години, но батерията вече не му държи.Гледах във интернет има от 15 до 60 лв.От колко пари ще ми препоръчате.Номера на батерията е NP-BG1
                        Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                        Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Мерси за препоръката Ради, направих справка, Никон за съжаление няма БГ меню, чакам други предложения...
                          Здравейте!
                          Към този момент не ни е известен DSLR с меню на български, за съжаление. Меню на български имат безогледалните фотоапарати със сменяема оптика на Olympus (PEN и OM-D), както и компактните - също на Olympus, започна да се появява и в отделни модели на Sony, също компактни с несменяема оптика.

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                            Да попитам имам Фотоапарат Sony DSC H70 на 2-3 години, но батерията вече не му държи.Гледах във интернет има от 15 до 60 лв.От колко пари ще ми препоръчате.Номера на батерията е NP-BG1
                            Както и производителите, ние също предпочитаме да препоръчваме оригиналните батерии, защото заместителите понякога са непредсказуеми като поведение и съвместимост. Все пак, съзнаваме, че често цените на оригиналните са неприятни - ние специално като заместители сме се спрели на Duracell от които досега общо-взето не сме имали оплаквания.

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Мерси за препоръката Ради, направих справка, Никон за съжаление няма БГ меню, чакам други предложения...
                              Мнение от мен като ползвател на Никон d5100.
                              Меню на БГ не ти трябва!!!
                              Разбира се,обяснявам и защо.
                              Менюто в което са изписани разни наименования се ползва много рядко.То е предимно веднъж да настроиш фотоапарата и после почти не се влиза в менюто.Аз лично не помня от кога не съм ползвал меню!!!
                              Принципно на дисплея ти излизат всички опции,които ти трябват за снимката и те се променят от там.За там НЕ ти трябва БГ,защото ISO си е ИСО...и е предостатъчно разбираемо!
                              Когато пък ти потрябва да ровиш в менюто никога,ама никога няма да помниш /дори и с меню на БГ/,кое къде се намира в менютата!!!
                              Та...отваряш дебелата книжка с която ти идва фотоапарата,там си има всяко меню и подменю на английски/български/точно както съм го написал-т.е. дублирано/ и си го четеш на български каквото те интересува,подробно и разбираемо и цъкаш едновременно с това по фотоапарата и променяш каквото искаш!
                              По отношение на апаратите в този ценови диапазон мога да говоря само за Никон,защото с тази марка съм се сблъсквал и имам опит!
                              Според мен Никон D5100 е добър вариант за начало,пък и за доста време след това,но в никакъв случай не се подлъгвай да вземаш китовия обектив 18-55.Той е с доста ниско качество/то и цената му е смешна де/,пък и не е толкова универсален.Според мен...моята комбинация.D5100 с 18-105 !
                              След това вече ще решаваш какво ти липсва и какво да добавиш към тази комбинация!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                А ние дъртаците, като нЕма на български, сричаме на руски...
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X