Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз с DSLR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И аз с DSLR

    Здравейте и от мен, аз съм с Canon 500D и на мен най-много ми помогна, това че след като изчетох книжката към апарата и доста статии, книги и списания се хванах и започнах да щракам здраво. Така напреднах и разбрах кое за какво е ... на практика, а не на теория. Така че най-добре снимай на всякъде, по всяко време и при всякакви условия... А за нощна снимка - задължително статив и дистанционен спусък (или селфтаймера), за да избегнеш разклащането и за да можеш да направиш дълга експозиция.

    Коментар


    • #17
      От: И аз с DSLR

      Гледам доста колеги с невероятни снимки скромничат като казват,че се излагат с техни снимки.
      Е момчета това е излагане,и на мен ми е доста трудно с дооправянето на снимките с Пикасата.


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img2899l.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5440347



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img3002q.jpg
Прегледи:1
Размер:99.5 КБ
ID:5440351


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img3009ds.jpg
Прегледи:1
Размер:144.7 КБ
ID:5440352


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img3039rj.jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5440355


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Копиране  от IMG_3086.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5440358


      Когато публикувах темата съм объркал подфорумите,ще може ли някой Модератор да я премести в''лични галерии,представяне''Мерси.

      Коментар


      • #18
        От: И аз с DSLR

        Айде и аз се нареждам за критика.







        Коментар


        • #19
          От: И аз с DSLR

          Нека да дам и моите си 5 стотинки...
          Първо честито за придобивката и много и хубави кадри да заснемеш с нея!
          Сега...първото и основно нещо при снимането с този тип фотоапарат е, че...имаш възможността да доразработиш сам заснетото.Нарича се пост обработка и който да ти каже, че без нея стават супер снимки и никой не я използва...не му вярвай!!!
          Та ...искаш не искаш/и да се опъваш сам ще дойдеш на това мнение с кадрите/ще ти се наложи да ди дообработваш кадрите с някакъв софтуер. Сега...дали ще е фотошоп, лайтрум или някакъв друг софтуер не е толкова важно.Важно е да е добър софтуер/което Пикасата НЕ е!!!/
          Фотошоп не е толкова сложен...това могат да ти го разправят хора, които не са се занимавали с него и нямам хал хабер кое и как става!
          То...ако поразпиташ в общи линии всеки читав софтуер на който е правилно да заложиш, ще се струва сложен на много хора .Аз като си обработвам снимките с Фотошоп...за мен да не е много прост и лесен...или пък аз да съм някой вундеркинд?
          Имай предвид, че Фотошоп е наистина сложна програма, но това което ти реално ще използваш/а то е едни 5-10% от възможностите и/, не е нито сложно нито извънземно и се учи бързо и лесно/стига да имаш желание де/
          Просто трябва да решиш с кой софтуер ще си дообработваш кадрите и залагайки на него да си го инсталнеш и да започнеш да го изучаваш.Има достатъчно уроци в нета и на български език в това число, кое и как,така, че...като направиш едно нещо 10-20 пъти и...то става отработен рефлекс, като всеки следващ път вече няма да се замисляш, а направо ще го прилагаш!
          Имай предвид, че хардуера също има голямо значение за хубавите снимки.Основното, което трябва да запомниш е, че...качествения от техническа гледна точка кадър се прави с добър обектив, а не с невероятно тяло!!!
          Така, че...за в бъдеще залагай на правилните /според това което ще снимаш и обективите са различни-примерно за пейзажи са едни, за портрети са други за фотолов са трети и т.н./, но и качествени обективи/ако искаш да правиш хубави снимки, обективи от ниския ценови клас не ги и заглеждай дори!!!/ !!!
          До тук това със софтуера и хардуера..., ама има нещо много по-важно, за да е една снимка хубава и невероятна и това е нещото липсващо и трудно изпълнимо за доста от нас, а именно добрата композиция, фантазията при една различна гледна точка и предаване не само на образа, а дори и на чувствата , които се те владели теб там на място при заснимането, на хората които в последствие гледат кадъра.
          Ако накараш човека гледаш снимката да усети и види това, което и ти си усетил или видял...значи си успял!
          П.П. Имай предвид, че технически правилното заснимане се постига много бързо,ама...ей това по-горното което ти написах то става трудно, бавно, с много мерак, настойчивост и упоритост!
          Пожелавам ти да съумееш да постигнеш невероятни кадри!
          Успех от мен!
          Последно редактирано от lubashki777; 21-02-14, 07:15.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #20
            От: И аз с DSLR

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Нека да дам и моите си 5 стотинки...
            Мерси,но забравих да спомена,че вече ползвам Фотошоп.Снимам на RАW и ги дообработвам както на мен ми харесват,но все си мисля,че нещо не правя както трябва.

            Коментар


            • #21
              От: И аз с DSLR

              Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
              Мерси,но забравих да спомена,че вече ползвам Фотошоп.Снимам на RАW и ги дообработвам както на мен ми харесват,но все си мисля,че нещо не правя както трябва.
              Наблегни на композицията първо.Обработката да мине на второ място.Тя помага но когато е добре заснет един кадър.Иначе работа не върши.
              Конкретно за последните 2 с църквите:
              Не ги притискай толко много.Остави повече въздух около тях (пространство) и им изправи перспективите че са леко килнати.
              Експериментирай - различен зуум (ако има такъв),различен поглед,крачка две в ляво или дясно и т.н.Пък ако условията са такива че няма възможност на място леко да се отдалечиш им направи няколко кадъра с около 25-30% застъпване и след това ги събери с програма за панорами.Но оставяй повече аванс че след сглобяването ще има изрязване и изправяне.
              Поздрави

              Коментар


              • #22
                От: И аз с DSLR

                Ами инструменти във ФШ има много и дори можеш да постигнеш едно и също нещо по различен път и с различни инструменти.Просто иска експериментиране, докато намериш най-точния начин за обработка при различните типове кадри.
                На първо място трябва на теб да ти харесва, но ...не е лошо да си направиш и една темичка в подфорума с личните галерии и там да получаваш мнения и критики от страничния наблюдател...много често те са полезни, градивни и ти показват къде евентуално бъркаш.
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: И аз с DSLR

                  Първоначално публикуван от Svetlio70 Преглед на мнение
                  Наблегни на композицията първо.Обработката да мине на второ място.Тя помага но когато е добре заснет един кадър.Иначе работа не върши.
                  Конкретно за последните 2 с църквите:
                  Не ги притискай толко много.Остави повече въздух около тях (пространство) и им изправи перспективите че са леко килнати.
                  Експериментирай - различен зуум (ако има такъв),различен поглед,крачка две в ляво или дясно и т.н.Пък ако условията са такива че няма възможност на място леко да се отдалечиш им направи няколко кадъра с около 25-30% застъпване и след това ги събери с програма за панорами.Но оставяй повече аванс че след сглобяването ще има изрязване и изправяне.
                  Поздрави
                  Намират се в села и има много къщи наблизо,пробвах с изправянето,но са станали като конус,ако изправя едната страна другата много се накланя.

                  Коментар


                  • #24
                    От: И аз с DSLR

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    критики от страничния наблюдател...много често те са полезни,
                    Поздрави!
                    Точно това е идеята.


                    ПП. Да не отварям нова тема може ли някой модератор да премести тази в Лични галерии.
                    Последно редактирано от Rosen-shumen; 21-02-14, 15:31.

                    Коментар


                    • #25
                      От: И аз с DSLR

                      Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                      Намират се в села и има много къщи наблизо,пробвах с изправянето,но са станали като конус,ако изправя едната страна другата много се накланя.
                      Е така е,не винаги е удобно да се снимат.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X