Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз с DSLR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз с DSLR

    Дойде време и аз да се похваля с нов апарат,Canon Eos 550d.Прочетох цялата книжка чета доста из интернет,но нещо не мога да разбера как се правят някой настройки.Много лошо е описано в книжката,как и защо се прави настройка на диоптъра и настройки за бялото,бялото се настройва веднъж или преди всяка снимка.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: И аз с DSLR

    Ами... айде не преди всяка снимка, но преди всяка промяна в светлината. /Не съм про, ни най-малко/.
    В църквата бялото ще е едно, отвън на слънчевата поляна друго. Понякога успява да си "вземе" правилното бяло, понякога трябва да му помогнеш. Когато е най-истинското бяло, тогава е съответно цветовете са най-реални.
    Аз поне така го разбирам. Но ще съм благодарен, ако някой дообясни. Примерно ...някои си носят, бяло и сиво картонче. Кога сивото, кога бялото?
    Поздрави. И честито!!!

    П.п. Не можах да разбера какво имаш предвид под "диоптер"....

    Коментар


    • #3
      От: И аз с DSLR

      Предполагам, че визираш диоптрийната корекция на визьора. Тя обикновено се прилага тогава, когато носиш очила а искаш да снимаш без тях. При моя 350Д има колелце отдясно на визьора със стрелки +/-. За да приложиш корекция ако ти е необходима вдигаш апарата към небето или към бяла стена и поглеждайки през визьора решаваш дали виждаш "кристално" ясно квадратчетата на точките за фокусиране. Ако ли не - въртиш в + или - докато очертанията станат ясни. Това е накратко. Що се отнася до баланса на бялото имаш два "обикновени начина за гласене - ауто или заложените в апарата предварителни настройки. Другият начин е снимане в РОУформат и гласене във Фотошоп или подобен редактор и потребителското гласене с помощта на "бялото картонче". За бялото картонче има абсолютно точно описание в ръководството. А сивата карта обикновено се ползва за ръчно замерване на експозицията с отделен светломер по отразената светлина. Това мога да обясня на бързо. Успех с обучението.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: И аз с DSLR

        Коко мерси,сега имам проблем с намалянето на снимките.Много мегабайти са снимките как се намалят,с коя програма го правите.

        Коментар


        • #5
          От: И аз с DSLR

          Има доста. Light Image Resizer 4.3.2.2

          Има го в замунда. Има и кей. Пробвай това. Може да ги ресайзва наведнъж. Запазвай куОлитито на макс, щом искаш да ги намаляваш.
          Успех и пускай, някое друго произведение.
          Последно редактирано от Вико; 16-10-12, 22:28.

          Коментар


          • #6
            От: И аз с DSLR

            FastStone Image Viewer - безплатна и почти удобна. Казвам почти защото намаляване на снимка за аватар до около 30КВ си е предизвикателство. Намаляването до 350-400КВ не е проблем. По сайтовете обикновено това е пределната големина на приеманите файлове.Може да опиташ и PhotoScape, също безплатна, но малко по-лесна за употреба. Едно от нещата, които аз спазвам е да не намалявам веднага до избрания размер а да мина през всички предхождащи го размери. Така се губи по-малко информация или поне мен така са ме учили.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: И аз с DSLR

              Очаквам да давате съвети за да започна да правя по добри снимки.


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0330.JPG
Прегледи:1
Размер:209.2 КБ
ID:5417190 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0396.JPG
Прегледи:1
Размер:252.6 КБ
ID:5417193 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0400.JPG
Прегледи:1
Размер:321.1 КБ
ID:5417194
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Rosen-shumen; 17-10-12, 13:00.

              Коментар


              • #8
                От: И аз с DSLR

                Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                Дойде време и аз да се похваля с нов апарат,Canon Eos 550d.Прочетох цялата книжка чета доста из интернет,но нещо не мога да разбера как се правят някой настройки.Много лошо е описано в книжката,как и защо се прави настройка на диоптъра и настройки за бялото,бялото се настройва веднъж или преди всяка снимка.
                Хубаво апаратче си взел,ползвам същия от доста време
                В книжката не е лошо описано,просто за да разбереш много неща,трябва да имаш някаква основа
                Повечето хора искат да прескочат няколко стъпала,и направо да започнат да правят "хубави снимки"
                Баланса на бяло си го сложи на AUTO и не се занимавай,иначе ще трябва да започваме едни дискусии за идеално черно тяло,за едни Келвини,сложна работа е,на мен ми отне 5г да го изуча и още 15 до сега го практикувам,пък още има неща,които откривам сега.
                Със снимането ще започнат да ти изникват разни други въпроси за експозиция,баланс на осветлението,композиция,"златно сечение" и какво ли още не,тогава пак ще се сблъскаш с това,че имаш теоретични пропуски.Но в интернет има доста информация.
                Моят съвет е-не започвай да се учиш на фотошоп,защото така няма да започнеш да правиш "хубави снимки"
                Успех
                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар


                • #9
                  От: И аз с DSLR

                  Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                  Хубаво апаратче си взел,ползвам същия от доста време
                  В книжката не е лошо описано,просто за да разбереш много неща,трябва да имаш някаква основа
                  Повечето хора искат да прескочат няколко стъпала,и направо да започнат да правят "хубави снимки"
                  Баланса на бяло си го сложи на AUTO и не се занимавай,иначе ще трябва да започваме едни дискусии за идеално черно тяло,за едни Келвини,сложна работа е,на мен ми отне 5г да го изуча и още 15 до сега го практикувам,пък още има неща,които откривам сега.
                  Със снимането ще започнат да ти изникват разни други въпроси за експозиция,баланс на осветлението,композиция,"златно сечение" и какво ли още не,тогава пак ще се сблъскаш с това,че имаш теоретични пропуски.Но в интернет има доста информация.
                  Моят съвет е-не започвай да се учиш на фотошоп,защото така няма да започнеш да правиш "хубави снимки"
                  Успех
                  Първото нещо което напрявих е да прочета книжката на няколко пъти,после започнах със съветите в нея,но така е написано за диоптъра и бялото,че нищо не се разбира.Колегата Коко обясни добре,сега снимам на автомат рядко правя експерименти,затова и прилагам снимки за да има критики и ще се вслушам в съветите ви.Фото шоп не мисля и да се занимавам по простата причина,че всички тук казват,че е доста сложна програма.

                  Коментар


                  • #10
                    От: И аз с DSLR

                    Ако имаш време виж това:
                    http://photo-forum.net/ebook/start.htm
                    Ще ти бъде полезно
                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • #11
                      От: И аз с DSLR

                      Честито!
                      Първото, което се сещам е да почерпиш, а второто - да заснемеш една звездна нощ, с ниска скорост и отврена бланда...
                      Браво за апарата !
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #12
                        От: И аз с DSLR

                        Мерси за инфото,като нащракам хубави снимки ще ги слагам тук да давате акъли.
                        Звездна нощ по това време на годината надали ще хвана,ама няма да забравя и когато и да е ще снимам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: И аз с DSLR

                          Продължавам с опитите.Звездна нощ сигурно няма да снимам,но за сметка на това има облаци и една риба.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0735.JPG
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5418862
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Rosen-shumen; 21-10-12, 08:17.

                          Коментар


                          • #14
                            От: И аз с DSLR

                            Честито, много добра камера с времето ще ти изникват въпроси и ще се връщаш към упътването отново и отново. Много е важно да разбереш кое какво прави и да запомниш всяко копче по самият апарат, тоест да не ти се налага да гледаш какво точно натискаш ако е тъмно, или искаш бързо да промениш някоя настройка за конкретна ситуация.
                            Най-важното при правенето на добри снимки? Кадрирането! в началото си мислех, че снимките ми не са добри защото не съм настроил добре апарата, експериментирах с баланса на бялото, скорост, бленда, какво ли не, а в крайна сметка една добре кадрирана снимка, дори да не е с осър фокус, или зърниста заради високо исо може да те заплени много повече от снимка с добро качество, но кадрирана лошо. Има основни принципи при кадрирането, и във всяка книга за фотография е обяснено, научиш ли това основно правило, то ще ти е от полза във всички стилове на фотографията-спортна, портретна, пеизажна, макро...
                            Препоръчвам ти да разглеждаш чужди снимки и да се опитваш да "разбереш" снимката-как е направена, пленява ли, ако да- защо, какво е искал да покаже или каже фотографа с нея.
                            И последно, нещо което прочетох само в една книга, но в крайна сметка достигнах и сам до това "откритие"-използвай "дефектите"! Размазана портрена снимка не изглежда добре, но при снимане на движение с висока скорост на затвора не може да се предаде толкова добре движението. Малко по-бавна скорост на затвора, размазване на колелата или фона и колелото/мотора/колата изглеждат "живи". Има много такива примери, но какво ти харесва в крайна сметка ще разбереш сам.
                            Ето ти и няколко страхотни албума които да разгледаш като примери за това което говоря:
                            http://totallycoolpix.com/2012/10/co...-2012-week-43/
                            http://www.boston.com/bigpicture/201...ir_people.html
                            http://www.boston.com/bigpicture/201...?camp=obinsite

                            Както и:
                            http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=530

                            Коментар


                            • #15
                              От: И аз с DSLR

                              Изгледай това http://www.zamunda.net/details.php?id=292295&hit=1 ще отговори на повечето ти въпроси,най-полезното нещо на което съм попадал до сега.Има и едно филмче за обективите може и него да си дръпнеш.Най-важно според мен е да поразучиш фотошопа и да снимаш в .raw формат.
                              Успех!!!
                              Не е важно да влагаш чувства, важното е да чувстваш влага...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X