Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Давайте идеи и неща за фотографиране...

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ето една идея-снимка тип преди/сега с история. Покрай Марто с пейнтбола и покрай ларпа попаднах на подобни изоставени поделения, изглеждащи напълно трагично в момента. Винаги съм се опитвал да си представя как е изглеждало мястото, когато е било в разцвета си и с щъкаштите хора из него. Снимки в реалното им работещо състояние и сега би била чудесна, насложена с маска на една и съща снимка си го представям. Макар че ако бъдем честни подобна фотография е леко скучна, всеки нормален човек предпочита да вижда красотата пред разрухата.

    Коментар


    • #17
      Венци, има много сгради и места, които всички знаем, че скоро няма да ги има. Или са застрашен вид, като къщата с ягодите, теснолинейката, много села в планините, казарми, вече е късно за някой паметници... Та нещо като червената книга на България, заплашено от изчезване.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #18
        Да, така е! И аз бързам колкото мога... Надявам се и да не съм сам... Всъщност май трябва да вземем да се организираме... или поне да пробваме... А по темата имам много за разправяне... много неща видях... Колкото повече време минава, толкова повече неща ги няма... Някои много важни...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Да, така е! И аз бързам колкото мога... Надявам се и да не съм сам... Всъщност май трябва да вземем да се организираме... или поне да пробваме... А по темата имам много за разправяне... много неща видях... Колкото повече време минава, толкова повече неща ги няма... Някои много важни...
          Ми, за да ги има нещата изезващи- пиши Венци, показвай ...Ще остане тук, поне...

          Жоро Хаджиев е Човека, наложил стандарта за популяризизиране на Старите селища и Села, с много кадри и информация..! Смятам, че се познавате !
          Последно редактирано от sonda; 15-01-24, 22:43.
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #20
            Ето от мен една история за заснемане:

            Ранна есен. С големия син сме на кратка съботно-неделна разходка с мотори. Били сме на Шипка, посетили сме Етъра и за по-интересно се къдрим по кривите пътеки от Севлиево към Априлци.
            Стигаме местност наречена Боазът. Здрачава се и в гъсталака на виещата се клисура е почти тъмно. От реката долу се издига мъглица. Завой след завой. Приятно, отпускащо и лежерно каране.
            И изведнъж, след поредния завой, гледката ми изправя косите и ставам набожен и суеверен едновременно. В долината чернее кръст, а не много далеч, между дърветата и мъглата, сияе в призрачно бяло гигантска фигура.
            Снимките, които давам, разбира се не отразяват картината, а бих искал някой да може да я пресъздаде:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2609_1260.jpg
Прегледи:118
Размер:542.7 КБ
ID:6951729Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01673-11-1024x683.jpg
Прегледи:115
Размер:206.6 КБ
ID:6951730

            Картина от гугъл мапс: https://maps.app.goo.gl/vBiK37R7atX9Xbj57
            Локация: https://maps.app.goo.gl/YYX4aUWfNHCGEY4VA


            Историята на двата паметника е много интересна. Всички знаят за Копривщица и Панагюрище по време на Априлското възстание. А за Новоселското участие - почти никой.
            А тука девет дена въстаниците са отблъсквали седемхилядна орда и са разгромени едва когато други сили ги удрят в гръб. Жестокостите към местното население съперничат с тези в Перущица...

            От мен по темата, засега, това.

            Коментар


            • Alexr
              Alexr коментира
              Редактиране на коментар
              Нямало го е там Захари Стоянов. Събитията остават неописани в художествената литература и ги помнят само местните.

          • #21
            Пак бях по тези места и даже снимах с телефона (но ги нямаше листата по дърветата, изпаренията от рекичката зад кръста и здрача) :
            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_942420.jpg Прегледи:3 Размер:647.7 КБ ID:6957452

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X