Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

    Снимката е предаване на красотата и емоцията на място, където е бил фотографа.Ти си бил там на място и цялото представление на майката природа те е накарало да стоиш изцъклен и да изживяваш момента...След това пък, реши и ни направи съпричастни с това което си видял...
    Познавам много добре мястото и мога само да твърдя, че то е наситено с много мистика и аз лично съм имал невероятни емоционални изживявания там/дори писах тема преди време за първия си досег с Потопената Църква/.Та с кадрите си/колкото и да не са добре композирани, колкото и да не са обработени, колкото и да е можело да изглеждат по-друг начин/ти ме накара живо да си представя Онова място...и този залез.Аз лично не само видях някакви снимки от някакъв залез...а точно обратното...дори си мисля, че усетих макар и много леко емоцията, която ти си изживял там на ...Онова място!
    Затова и аз лично се "прехласвам" по кадрите...
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #32
      От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Това съм видял и усетил, това съм споделил, без претенции за нещо специално, освен за мен. Така съм и написал - с фотоапарат в ръка в точния момент според мен. Приемам всякакви критики , но нека да са градивни - какво и къде точно съм сбъркал и как съм можел да го направя по-добре - блендата ли ми е грешна, композицията ли, какво точно. Също така ще се радвам тоя, дето ще ме критикува, да сподели и той как го прави, че да се поуча, така както се уча от темите на Любо, Марин, Драго Варварина и още няколко колеги тук.
      Колегата Влад е професионален фотограф от Дупница, ако правилно помня, има студио за снимки там, сигурно може да ни покаже куп страхотни кадри от близката Рила, най-вече някой красив и правилно сниман залез, че да прихвана и аз нещо от професионалист и да видя къде бъркам.
      Злати,аз познавам много професионални художници,които рисуват така,да речем :

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13587_1.jpg
Прегледи:1
Размер:19.0 КБ
ID:5747176

      или така - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ani-karalambeva-nia-abrasheva-izlojba-01.jpg
Прегледи:1
Размер:156.3 КБ
ID:5747177 което аз наричам не картина,а резултат от остро стомашно разтройство.Тоест,давайки четка с боя на...маймуна,например,бихме очаквали подобна творба върху платното,нали..?Някъде гледах слон да прави такива неща - с хобота си държеше четка!Е,професионалисти са,няма спор,ако ги попиташ какво работят,даже за талантливи се имат?! Има,обаче,и едни други,дето рисуват така -

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7eb5448c0e266aea16feb9ff4faafc44.jpg
Прегледи:1
Размер:37.1 КБ
ID:5747178

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Russians_at_navarino.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5747179

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aivazovsky_chaos_1841.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5747180

      та,тези,вторите...как да кажа...абе различават се от първите,нали...Толкова за професионалистите.Всичко това,Злати,пиша защото си мислех,че нашият форум не е за скъпо платени фотографи и във подфорума "фотография" НЕ бива да има критики,още повече остри,а приятелски съвети!Защото хората тук споделят какво и как са видели,или от какво са се впечатлили.В противен случай,от професионалистите с остри или не толкова,критики и сарказъм,ще поискам да разгледам всичките им международни изложби и поне пет от най-престижните им награди в сферата!В противен случай да не се чудят защо ги сърби....седалището!
      Последно редактирано от Bat_Pepo; 21-03-17, 00:14.
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #33
        От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
        Не разбирам с какво тези стандартни, бих казал снимки предизвикаха толкова хълцания и превъзнасяния ? Някой може ли да ми го обясни ?
        Ето това написах, нищо повече. Отправих молба да ми бъде обяснено нещо което не разбрах и не усетих. Къде видяхте тука критиката ?
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #34
          От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

          Аз виждам различие в стандарта и критериите. Затова и попитах по твоя стандарт и критерии кое точно определи снимките като "нищо особенно", може аз да бъркам някъде. Аз и някои други са обяснили какво им харесва, затова пак моля да обясниш на теб какво точно не ти харесва, за да имаме ползотворна дискусия, а не просто неприятно заяждане.
          ПП никой не е длъжен да обяснява за нищо, ако искаш недей, но не карай други да оборват направените от теб субективни и необосновани оценки
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #35
            От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

            Злати , днес се сетих за теб.
            Жената е на суинг парти ( не скачайте много , за танци иде реч, или поне така са ми казали ) , на язовир Жребчево.
            Днес ми изпрати една снимка и се сетих за теб и тази тема.
            Снимката не е нищо като качество и техника, но ти ще разбереш
            Ето я :

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7407.jpg
Прегледи:1
Размер:53.1 КБ
ID:5747929

            Много пъти съм минавал от там , няколко пъти съм имал възможност да спра , и всеки път съм чувствал нещо , но това .. .днес ... макар и от разстояние .....БЪЛГАРИЯ
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #36
              От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

              Това е до стената на язовира, има хубав комплекс там за туризъм и отделно това недостроеното, дето половинката ти е снимала на преден план, дори го продават. Като цяло е хубаво място за почивка, а за рибарите рай.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #37
                От: Когато Господ си ляга или анатомия на един залез

                Да комплекс е близо до стената , от Баня се стига до него .
                Госпожата каза че е много хубаво и персонала е страхотен.
                Подробности не знам, аз спя на палатка
                А знам , че имат много котли
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X