Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Макови полета около София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Макови полета около София

    Ами зависи - аз понякога обичам по-тясно кадриране, дори т.нар "headshot", но си зависи. Този кадър, който пуснах определено не беше добре кадриран, но така в вечер като се прави подборка на уморена глава.




    IMG_4165ff by a.petlichkov, on Flickr

    IMG_4179ff by a.petlichkov, on Flickr

    IMG_4166ff by a.petlichkov, on Flickr

    И все пак по основната тема...

    IMG_4042 by a.petlichkov, on Flickr

    IMG_4060 by a.petlichkov, on Flickr

    IMG_4022 by a.petlichkov, on Flickr

    IMG_4065 by a.petlichkov, on Flickr
    Последно редактирано от axlastro; 31-05-15, 16:30.
    Александър

    Коментар


    • #17
      От: Макови полета около София

      Ше черпиш начи
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Макови полета около София

        Супер се станали снимките, колега! Само да питам къде точно са маковите полета - отбиваш се от Ботевградско и караш към Общината. Преди или след нея са? Може и Петьо да отговориЩе бъде почерпен и то скоро

        Коментар


        • #19
          От: Макови полета около София

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5300003.jpg
Прегледи:1
Размер:331.6 КБ
ID:5663338

          Прецъфтяват...

          Коментар


          • #20
            От: Макови полета около София

            Ами точно преди да завиеш наляво към кв. Кремиковци продължаваш направо и ти се падат отляво, на има няма 500 метра. Само, че дойдоха да ни се карат - явно са засяли и рапица и се сърдеха, че им я мачкаме. Друг е въпроса, че доста се набивахме на очи - аз бях качен на стълба и бях разпълнал големия рефлектор Има едни много готини макове по околовръстното - виждат се от пътя за Кремиковци. Сутринта като ходих да оглеждам терена, минах и оттам, но сякаш нямаше как да се влезе навътре, или поне аз не видях откъде.
            Александър

            Коментар


            • #21
              От: Макови полета около София

              [emoji1] Благодаря! Тези дни ще мина, докато не са прецъфтели

              Коментар


              • #22
                От: Макови полета около София

                За да не пускам нова тема с полски мотиви - някой виждал ли е лавандула около София. Днес като минавах покрай Розино имаше, но ми идва далече.
                Александър

                Коментар


                • #23
                  От: Макови полета около София

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  За да не пускам нова тема с полски мотиви - някой виждал ли е лавандула около София. Днес като минавах покрай Розино имаше, но ми идва далече.
                  Мирково. Трябва да влезеш в селото и да тръгнеш към "Обогатителния комплекс Елаците".
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Макови полета около София

                    Мерси колега! Някъде по близо ако някой е виждал ...
                    Александър

                    Коментар


                    • #25
                      От: Макови полета около София

                      Днес минах през Кремиковци и има малко но не е специално сята.
                      Александър

                      Коментар


                      • #26
                        От: Макови полета около София

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        Днес минах през Кремиковци и има малко но не е специално сята.
                        Пред сервиза на Еди Рангелов има две туфи в бетонни кашпи
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: Макови полета около София

                          Хаха ми супер значи.
                          Александър

                          Коментар


                          • #28
                            От: Макови полета около София

                            Боголюбе, не можах да я намеря тази твоята лавандула - тръгнах от разклона след бензиностанцията с камерата нагоре и обиколих и излязох на разклона след Челопеч, но лавандула не видях. За сметка на това се качих на хълма с малката църква и камбанарията и поснимах оттам. Та къде викаш била?
                            Александър

                            Коментар


                            • #29
                              От: Макови полета около София

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              Боголюбе, не можах да я намеря тази твоята лавандула - тръгнах от разклона след бензиностанцията с камерата нагоре и обиколих и излязох на разклона след Челопеч, но лавандула не видях. За сметка на това се качих на хълма с малката църква и камбанарията и поснимах оттам. Та къде викаш била?
                              Може да съм те подвел. Тази година не съм ходил. В Мирково има розоварна. Направи я един мой познат преди време - попаднал на стар вестник от 1885 г. със статия "РозоберѪт въ Мирково отпочна", учудил се (там кьорава роза нямаше) поразпитал, поровил, сравнил микроклимата (същия като в Карлово и Казанлък) и засади реституирани земеделски земи, както и купени такива "неставащи за нищо" (щото баш до обогатителния комбинат) с рози. Като свари розите за масло (а остатъка след това - на гюлова ракия ) почва цяло лято последователно да бичи лавандула, мащерка, мента и каквото друго му докарат. Местните се бяха научили, щото лавандулата не иска много усилия и бяха засяли околовръст с лавандула. Точно от параклиса на хълма всичко беше лилаво, ако погледнеш към балкана. И това няколко години подред.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #30
                                От: Макови полета около София

                                Сега глвдам снимките и вярно се вижда на едно място, но или са я обрали или е занемарено, защото едва лилавее.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X