Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Макови полета около София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Макови полета около София

    Здравейте, тъй като Рапицата цъфна, вече се замислям за маковете. Дали знаете някъде около София, където ще има по-голямо маково поле?
    Александър

  • #2
    От: Макови полета около София

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5210050.jpg
Прегледи:1
Размер:182.4 КБ
ID:5661749

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5210044.jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5661750



    ...

    Коментар


    • #3
      От: Макови полета около София

      Ще берем нещо или ще снимаме ?

      Коментар


      • #4
        От: Макови полета около София

        Под Кремиковци.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Макови полета около София

          Браво Ники...добре са станали...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: Макови полета около София

            Ще снимам. Портрети. Няма да бера нищо. Дано не се опияним... GPS ако няко е открил. Благодаря!
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: Макови полета около София

              Е за кво ти е гпс да идеш до Кремиковци?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Макови полета около София

                Ми то не е малко пространство, кой те знае къде си карал направо през нивите
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Макови полета около София

                  Фащаш пътя от Божурище за Брезник, миналата година някъде там имаше чудесни опиумни полета. Едва ли са ги надушили от полицията.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Макови полета около София

                    Не беше ли много лош пътят? Преди две години минах с колата и после сменях доста неща по предницата:-)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Макови полета около София

                      Мерси Петьо, маковете до Кремиковци свършиха работа.

                      IMG_4176ff by a.petlichkov, on Flickr
                      Александър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Макови полета около София

                        Знам, че темата не е за критики и мнения, но предпочитам това което виждам на момента да си го кажа, с цел ако човека към когото е насочено приема градивна критика това да му е полезно.
                        Та на въпроса...
                        Не разбирам много от портретна фотография, но едно от правилата доколкото знам, а и самата визия го потвърждава е...да не се реже модела през ставите.Снимката постната по-горе е страхотна, до тоя момент обаче.Появява се чувство, че е сниман...сакат модел/да не дава Господ разбира се де/
                        Та с две думи, гледам че си запален по портретната фотография.Съблюдавай това правило, защото...наистина изрязването в кадъра през ставите на модела дават изглед на осакатен модел.
                        Винаги отрязването трябва да над или под ставата.в този случай, за да не се изгуби линията според е трябвало да кадрираш още малко надолу, за да се появи в кадъра и част от предмишницата на модела, защото ако изрежеш част от долния край на кадъра сега...май ще се загуби линията и визията...Абе трябва да се пробва, като се има предвид правилото за ставите!
                        Дано да съм бил полезен!
                        Поздрави и очакваме още кадри от маковите полета!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Макови полета около София

                          Абе аз го съблюдавам уж, ама ей го на точно на този кадър не съм. Добре, че имам още 200 други. Като цяло кадрирането тук не ми харесва и може да клъцна за по-близък план...
                          Александър

                          Коментар


                          • #14
                            От: Макови полета около София

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Абе аз го съблюдавам уж, ама ей го на точно на този кадър не съм. Добре, че имам още 200 други. Като цяло кадрирането тук не ми харесва и може да клъцна за по-близък план...
                            Радвам се, че приемаш мнението ми положително
                            П.П.Просто съм си такъв...като видя нещо нередно и гледам да го споделям , за да не се повтаря.Много неща съм научил/а колко още има да уча.../, ама по трудния начин.Без да има кой да ми каже, без да има кой да ми покаже, блъскал съм се сам на принципа проба/грешка и затова винаги когато мога с нещо което знам или ми прави впечатление да помогна не мога да си затрая.
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Макови полета около София

                              Аз пък си имам изградено някакво виждане по-специално за ръцете - трябва да се виждат целите, за да се знае, че това са ръцете точно на този модел. Та портрет в едър план за мен е от кръста нагоре с двете ЦЕЛИ ръце в кадър. Естествено това е само МЛМ !
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X