Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво заснех днес ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво заснех днес ...

    Първия изгрев за 2016г......Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0927.jpg
Прегледи:2
Размер:115.4 КБ
ID:5697439
    HONDA DOMINATOR 650
    ОРЕЛ ASTRA
    РСПБЗН-Приморско

    Коментар


    • От: Какво заснех днес ...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0069.JPG
Прегледи:1
Размер:1.14 МБ
ID:5697485
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • От: Какво заснех днес ...

        Tрябва да промениш нещо в обработката тука. Така направо ми дефазира погледа.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Какво заснех днес ...

          Това можах да сътворя )))

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0069.JPG
Прегледи:1
Размер:550.2 КБ
ID:5697489
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • От: Какво заснех днес ...

            Така пък е в другата крайност. Първата е адски прешарпена, втората - твърде омекотена. С какво обработваш?
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • От: Какво заснех днес ...

              Първата си е някакво ХДР, най-вероятно направо от апарата. Втората, с добавянето на малко острота и контраст, ще заприлича на нещо, но ако не е снимана директно в jpeg. Драго, незнам дали си пипал нещо радикално по настройките на апарата, но ми прави впечатление, че и летните ти снимки бяха с някакви неестествени обработки. Аз бих обърнал внимание на това, какви профили има заложени в апарата и дали случайно не е включен някой от "игривите" - вивид и подобни. Всеки профил подлежи на някаква корекция, но фабрично заложените настройки от Сони в комбинация с Никон понякога успяват да ме изумят.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Какво заснех днес ...

                Явно правя някакви огромни грешки та нагледно ще покажа какво правя с обработката на снимка. Първо да изясним нещо , което не се харесва много на повечето от вас, снимам в jpeg fine а не в Nef формат, пробвал съм да снимам в Nef(raw), но после пада едно мислене на компа какво е това и как сега да го отворя , Кънчо е ветеран вече, а аз продължавам да го юркам. Иначе обработвам с Фотошоп СС версията. Та какво правя, след отварянето на снимката в шопа:
                1, Image ->Adjustments-> levels -> и от падащото меню preset, както ми хареса
                2,Filter -> sharpen -> unshaarp mask -> и тук давам следните цифри: amount от 85 до120 според зависи; radius 1; threshold от1 до 4 според зависи
                3, Намалявам снимката на 1024 /.... и това е
                Ето само намалена снимка и после както съм споменал с обработката и понеже на моя монитор е едно , но като я кача във форума става друга въпреки че е намалена на 1024 и вече съм се примирил и не обръщам внимание

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0071 - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:851.4 КБ
ID:5697492

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0071.JPG
Прегледи:1
Размер:1.03 МБ
ID:5697495


                не казвам че е правилно , казвам какво правя

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Първата си е някакво ХДР, най-вероятно направо от апарата. Втората, с добавянето на малко острота и контраст, ще заприлича на нещо, но ако не е снимана директно в jpeg. Драго, незнам дали си пипал нещо радикално по настройките на апарата, но ми прави впечатление, че и летните ти снимки бяха с някакви неестествени обработки. Аз бих обърнал внимание на това, какви профили има заложени в апарата и дали случайно не е включен някой от "игривите" - вивид и подобни. Всеки профил подлежи на някаква корекция, но фабрично заложените настройки от Сони в комбинация с Никон понякога успяват да ме изумят.
                "игривите" профили ... ми не знам дори как работят, апарата е на SD стандарт има още 7 позиции ако трябва ще я сменя.
                Последно редактирано от drago varvar; 02-01-16, 09:40.
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • От: Какво заснех днес ...

                  Aха,, изясниха ми се някои неща.
                  Първото, което се набива на очи, особено при новия пример е, че не е на фокус. Дали заради ниска скорост или по друга причина - не е от значение, но шарпването на недобре фокусирана снимка, особено с простия unsharp mask на ФШ винаги води до тоя ефект на два насложени, но леко разминати образа, заради който се обадих на първата картинка.
                  Второто - казваш, че компа ти е бавен, но пък успява да подкара CC-то - значи не е чак толкова зле. Ако все пак не искаш да го пробваш с нефовете (които се отварят сравнително по-леко с вече отворен ФШ, а не директно), пробвай да прекарваш jpeg-а през CameraRAW - в CC го има във филтър менюто и е възможно да се прилага върху всякакви файлове, не само върху raw. При положение, че така както описваш нещата, правиш само базова обработка, в CameraRAW тя е много по-лесна, отколкото това, което правиш в момента.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • От: Какво заснех днес ...

                    Моето мнение по въпроса..
                    1.Обработката на Jpeg за съжаление си е крива работа и поради двой или тройно по-малкото информация от един и същи кадър се изкарва и съответно двойно или тройно по-лош краен резултат!
                    2.Това което правиш с Шарп-уншарп маск според мен не е съвсем правилно.
                    -първо стойностите ти са доста завишени/според мен 85-120 е много и там трябва да е нещо около 60-80/- останалите стойности са нормални според всеки отделен случай.
                    -второ, добавянето на рязкост по т. 1 не се прави директно върху оригиналния слой/така използван филтъра не дава добри резултати/.Пробвай с Image-Mode-lab color, след това отиваш в дясно на снимката и от Layers местиш на средната опция Channels - Lightness - прилагаш уншарп маск и след това от Image-Mode връщаш на RGB Color.Ще видиш, че има доста голяма разлика.
                    3.При намаляването на кадъра прешарпването изпъква още повече поради изтриване на част от инфорото/де-факто намаляването на кадър и изтриване на част от пикселите в снимката = на още по-малко инфо в нея/.
                    Затова и след намаляването е добре особено кадрите с по-ситен детайл в тях/там прешарпването най.много се забелязва и боде очите/ да бъдат леко омекотени с някакъв филтър/аз лично използвам Noise - Reduce Noise, като задавам стойности - сила 5, детайл-от 6-10 според спецификата на кадъра, колор 5 и шарпен 10- де факто според кадъра играя само с детайла, като говорим за повечето кадри.Сега ако някъде има повече шум и т.н. нещата са други/

                    Така...ето твоя кадър/първия/...



                    А ето и с лекичко пипване и то от твоя кадър, а не от изходен материал...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0069.JPG
Прегледи:1
Размер:938.8 КБ
ID:5697496

                    Разликата не е голяма, но поне прешарпването не боде толкова очите.

                    П.П.Между другото...има и други начини за изостряне на снимката, без да се използва въобще филтъра Шарп...
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: Какво заснех днес ...

                      Аз бих отчел като грешка и изострянето преди намаляване на кадъра.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Какво заснех днес ...

                        ей сега ще пробваме и през CameraRAW еди jpeg от морските защото стана на въпрос за тях

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0674.JPG
Прегледи:1
Размер:608.7 КБ
ID:5697497

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC06741.JPG
Прегледи:1
Размер:655.3 КБ
ID:5697498
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • От: Какво заснех днес ...

                          Любо ще пробвам по твоя начин да видя дали ще се справя. Освен със шарпа, не знам как да изостря една снимка по друг начин. Шарпвам преди намаляването защото много хора така ми казах, преди ги шарпвах след намаляването и ми се накараха , но явно самия начин по който ги шарпвам е грешен. Благодаря за съветите хора, Еййййй Честита нова година на всички, да сте живи, здрави и каквото си пожелаете да се случи.
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • От: Какво заснех днес ...

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Аз бих отчел като грешка и изострянето преди намаляване на кадъра.
                            Знам, че в дебелите книги пише точно така, ама...и аз винаги каквото изостряне да правя го извършвам преди намаляването и не мисля, че това е толкова фатално.Като шарпна намалена снимка и направо ми се струва една голяма трагедия.Детайла е един по-едър и въобще нещо не ме кефи.Пробвах и по единия и по други начин...ами изострям си кадъра още в Камеро Роу и след това след намаляването само малко го омекотявам...
                            Не мисля, че се получава зле...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: Какво заснех днес ...

                              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                              ей сега ще пробваме и през CameraRAW еди jpeg от морските защото стана на въпрос за тях

                              [ATTACH=CONFIG]845339[/ATTACH]

                              [ATTACH=CONFIG]845340[/ATTACH]
                              Драго ето за това говоря...Загледай си небето /оцветеното в жълто/как стои на ивици, а около слънцето имаш няколко реда ореоли...Ако беше обработил същия кадър от Raw формат, това най-вероятно нямаше да го има
                              Няма как от 9мб да изкараш качество същото като от 18-20мб. или повече дори...просто на твоите смачкани от конвертирането файлове липсва повече от половината инфо...
                              Мисли за смяна на компа и обработка на Raw файлове...другото е "мижай да те лАжем"...
                              Ч.Н.Г. на всички и от мен!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Какво заснех днес ...

                                Пускам нова тема за обработка на снимки съвети, проблеми и дискусии, че тази е за съвсем друго ама се отплеснахме и я по оспамихме

                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=205286
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X