Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво заснех днес ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво заснех днес ...

    Днес видях две дъги, без да вали при мен .... далече беше.
    Та ето една лоша снимка на втората:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:duga.jpg
Прегледи:1
Размер:21.5 КБ
ID:5669319
    Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

    Коментар


    • От: Какво заснех днес ...

      Докато мерим пътеките наоколо с кучето, гледам - тревата станала по-висока от царевицата. Значи свинското ще поскъпне на есен.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:konop.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:5669327

      Коментар


      • От: Какво заснех днес ...

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        А първата без "тунинг" имаш ли я?

        Да ,снимано е в jpeg s3 - ползвам го само за разглеждане - ето я:




        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4465.JPG
Прегледи:1
Размер:236.3 КБ
ID:5669363
        Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

        Коментар


        • От: Какво заснех днес ...

          Само не ми казвай, че обработваш jpeg-зи !
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Какво заснех днес ...

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Само не ми казвай, че обработваш jpeg-зи !



            Снимам в raw+jpeg3, и разглеждам преди обработка с кое да се заигравам.
            Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

            Коментар


            • От: Какво заснех днес ...

              Аз пък от едно известно време снимам само на Raw.С никонската програма за разглеждане се отварят перфектно.Проблема е в това, че след това като си архивирам папката със снимките няма как да изтрия Jpeg-а от там, защото както знаете ги редува Raw-Jpeg-Raw... и т.н.Така в архива/това ми е един 1терабайт външен хард диск/ отива и ненужния Jpeg, а това пълни харда с излишна и ненужна за мен информация.Така след като напълних първия хард диск и се наложи да си купувам втори...реших твърдо да снимам само в Raw, при което не само нямам излишни файлове при архивирането, ама и картата на фотото ми събира повече брой кадри...
              Та така...
              П.П.Пламене, въпросния кадър да не е сниман след изхода на Казанлък в посока Сопот от дясно на пътя...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Какво заснех днес ...

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                ...Пламене, въпросния кадър да не е сниман след изхода на Казанлък в посока Сопот от дясно на пътя...

                Не, не е там - там я ожънаха лавандулата още миналата седмица, това е посока за Габрово на разклона за Бузлуджа, след паметника на Д.Благоев.
                Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                Коментар


                • От: Какво заснех днес ...

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Проблема е в това, че след това като си архивирам папката със снимките няма как да изтрия Jpeg-а от там, защото както знаете ги редува Raw-Jpeg-Raw... и т.н.

                  Какво ти пречи да си сортираш файловете "by type" и да изтриеш всички жпеци на куп? А и за какво ти е да снимаш в RAW+jpeg? Това, по принцип, се прави само ако ти трябват жпеците за бързо изпращане някъде, директно от мястото на снимане Пък и 7100 нали има два слота за карта? Доколкото знам можеш да го настроиш да пише RAW-овете на едната карта, а жпеците на другата.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • От: Какво заснех днес ...

                    Аз пък затова си взех Фуджи-то - хем да се отъркам у никонската техника, хем да си снимам само в jpeg! Само дето малко избързАх с покупката на обектив преди да съм изчел достатъчно литература по въпроса та сега трябва да правя еквилибристики - да продавам 18-105 и да купувам поне 16-85 а защо не и комбинация от 3-4-5 фикса !?
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Какво заснех днес ...

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Аз пък затова си взех Фуджи-то - хем да се отъркам у никонската техника, хем да си снимам само в jpeg! Само дето малко избързАх с покупката на обектив преди да съм изчел достатъчно литература по въпроса та сега трябва да правя еквилибристики - да продавам 18-105 и да купувам поне 16-85 а защо не и комбинация от 3-4-5 фикса !?
                      Не се мятай на 16-85 - много надценен обектив, според мен (а и май не само). Имаш мотор в тялото, което ти дава достъп до купчина чудесни стъкла като Сигма 15-30 или 20-40, Тамрон 10-24 и т.н, ако искаш "широко". Ако намираш кусури на 18-105, почти гарантирано ще намериш и на 16-85... тогава по-скоро търси алтернатива в по-горния клас -нещо на 2.8 или 4 по цялата дължина.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • От: Какво заснех днес ...

                        Димо, лошото е, че самата постановка на Фуджи-то има много по-високи изисквания към обективите, най-вече заради дебелите стъкла пред матрицата, както и заради комбинацията от малки и големи пиксели, затова споменах и фиксовете. 18-105 е по-зле в цветопредаването и от първия 18-55 без стабилизация. Бившия собственик на апарата ме убеждаваше, че е по-добре да си карам с него а да не се набутвам с 18-105, но аз не му повярвах. В руската тема за това Фуджи от 1800+ страници, твърде късно стигнах до примерите с 18-105 и прочетох заключенията за него. След това и аз направих един-два теста и видях на живо разликите. И понеже там като минимум е посочен точно 16-85, реших, че трябва да го опитам, но никой не пожела да ми предостави обектив за няколкочасов тест! Иначе знам какво става за Фуджи-то, но рядко се намира по нашите географски ширини. Щото има една четворка, която запълва милиметрите от 11 до 200, ма ще ми дойде нанагорна - Токина 11-16, Никон 18-35, Никон 28-105 и Никон 80-200/2.8 втора или трета версия !

                        П.П. Сега се завъртя една обява за 80-200/2.8, ма нещо са му в повече дефектите, а и съм почти сигурен, че по предната леща са се завъдили гъби а не обикновени боклучета.

                        П.П.2 Що не си купИх един 10-18 за Канона и да не се занимавам с глупости...
                        Последно редактирано от коко келеша; 29-06-15, 10:24.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Какво заснех днес ...

                          18-35 гледах един в базара на ФФ, на сравнително смислена цена. За Токината - там май е много въпрос "на бройка" - Любо хич не я беше харесал . Има един стар 35-70/2.8, който се намира чат пат за добри пари и, според мен, е страхотен обектив. С твърдите става не по-малко тегаво от към пари - 20/2.8 + 35/1.8 + 60 микро + 105/2.8D... и само до тука си вече на същия бюджет. Освен ако не минеш на ръчнофокусни. Ако искаш да пробваш 24-120ВР (първата версия дето е 4-5.6, не 4 фикс) мога да ти го осигуря за ден-два.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • От: Какво заснех днес ...

                            Ми, след някой и друг ден може да се възползвам от предложението ти.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Какво заснех днес ...

                              Тази е от събота, но сега успях да седна и обработя снимките:

                              Мястото е Regent street, London, UK
                              London pride 2015
                              Много народ, много нещо, може би стотици хиляди.
                              Canon 6D + Canon 24-70 L Mark II

                              .

                              Коментар


                              • От: Какво заснех днес ...

                                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение

                                Какво ти пречи да си сортираш файловете "by type" и да изтриеш всички жпеци на куп? А и за какво ти е да снимаш в RAW+jpeg? Това, по принцип, се прави само ако ти трябват жпеците за бързо изпращане някъде, директно от мястото на снимане Пък и 7100 нали има два слота за карта? Доколкото знам можеш да го настроиш да пише RAW-овете на едната карта, а жпеците на другата.
                                Димо принципно нищо не ми пречи да сортирам файловете, ама намерих за безмислено въобще да снимам в двата формата.останалото /като снимане на всяка отделна карта в отделен формат/ ми е безмислено, защото:
                                1. Де-факто до скоро нямах втора карта/това е поправено вече/
                                2.Като ги снимам на отделно, после пък трябва да събирам файловете на едно и след това пък трябва да ги разделям при архивирането
                                Затова и...просто като най-лесно просто врътнах копченцето и снимам само на Raw...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X