Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цветята на Цвети :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Цветята на Цвети

    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
    Благодаря

    Кадъра е от три снимки с +-1 стоп от ръка. Небето е от тъмната, предния план от средната, а маргаритките от светлата. Има и шарп чрез хай пас. Маргаритките са селектирани с помоща на луминосити маскс.
    Филтъри не ползвам защото не ми се мъкнат и си правя клин/бракетинг в подобни случай.
    И аз благодаря за разяснението.Представих си го на живо как се получава и да...отново казвам според мен е станало супер!
    П.П.Все се чудя/тъй като все още не съм придобил/, един неутрален градиент дали няма да съкрати всичките тия софтуерни обработки и да спести време.В смисъл, че с ефекта който се очаква да се получи с него, нещата дали няма да се доближат много до този краен резултат...
    А умувам по въпроса, защото...искам да си взема такъв тип филтър/и, но вложението не е хич малко, та...все още се чудя дали софтуерната обработка/макар и отнемаща повече време/ е за предпочитане или както казва един познат..."филтъра си е филтър"...
    Поздрави!
    Последно редактирано от lubashki777; 10-06-15, 06:46.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Цветята на Цвети

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1250-web.jpg
Прегледи:1
Размер:251.3 КБ
ID:5665884
      “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

      Коментар


      • От: Цветята на Цвети

        [QUOTE=Atanas Jordanov;2777889]Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1250-web.jpg
Прегледи:1
Размер:251.3 КБ
ID:5665884[/QU



        Браво! Тия макове не прецъфтяха ли? Задават се слънчогледите...

        Коментар


        • От: Цветята на Цвети

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          И аз благодаря за разяснението.Представих си го на живо как се получава и да...отново казвам според мен е станало супер!
          П.П.Все се чудя/тъй като все още не съм придобил/, един неутрален градиент дали няма да съкрати всичките тия софтуерни обработки и да спести време.В смисъл, че с ефекта който се очаква да се получи с него, нещата дали няма да се доближат много до този краен резултат...
          А умувам по въпроса, защото...искам да си взема такъв тип филтър/и, но вложението не е хич малко, та...все още се чудя дали софтуерната обработка/макар и отнемаща повече време/ е за предпочитане или както казва един познат..."филтъра си е филтър"...
          Поздрави!
          Със сигурност помага филтъра, но има и ограничения при терени, които са с крив хоризонт. Отделно конструкторите на обективи не предвиждат да им слагаш стъкълца отпред. Вкарват отражения и цветови отенък. Струват и пари, взимат място, губят време, искат чистене, чупят се! Затова и не искам да ги ползвам.

          Софтуерно не мисля че има ограничения (като изключва знанията ми) стига да си вземеш необходимите кадри от мястото.

          Коментар


          • От: Цветята на Цвети

            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
            ... Тия макове не прецъфтяха ли? Задават се слънчогледите...
            А има ги още, но снимката е от преди 4-5 дена
            Виж запомняща се снимка на слънчогледи нямам, но и те много високи стават, трябва да си нося стълба
            “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

            Коментар


            • От: Цветята на Цвети

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18554501170_91b1211177_b.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5666255

              Коментар


              • От: Цветята на Цвети

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                ...
                П.П.Все се чудя/тъй като все още не съм придобил/, един неутрален градиент дали няма да съкрати всичките тия софтуерни обработки и да спести време.В смисъл, че с ефекта който се очаква да се получи с него, нещата дали няма да се доближат много до този краен резултат...
                А умувам по въпроса, защото...искам да си взема такъв тип филтър/и, но вложението не е хич малко, та...все още се чудя дали софтуерната обработка/макар и отнемаща повече време/ е за предпочитане или както казва един познат..."филтъра си е филтър"...
                Поздрави!
                Любашки, градиентния филтър, в такава точно ситуация, няма да ти спести абсолютно нищо. Първо, че разликата между най-тъмната и най-светлата част на кадъра е бая повече от това, което се предлага, като градиенти. Второ - най светлото при залези и изгреви не е в горния край, а в средата на кадъра, което още повече обърква нещата. Аз, понеже съм мързелив и рядко влача статив навън, разчитам на динамичния обхват на самата матрица и после си играя с градиентите в конвертора, но това често води до нежелан "HDR изглед" на крайната картинка - като в последната панорама, дето съм я качил в "какво заснех днес". Истината, както казва Събин, в такива ситуации е точно в брекетинга - ама малкото никонче се оказа, че няма директна функция да го прави, като големите, а пък за ръчно стативът е must... а както споменах по-горе, мен ме мързи да го разнасям.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: Цветята на Цвети

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  Любашки, градиентния филтър, в такава точно ситуация, няма да ти спести абсолютно нищо. Първо, че разликата между най-тъмната и най-светлата част на кадъра е бая повече от това, което се предлага, като градиенти. Второ - най светлото при залези и изгреви не е в горния край, а в средата на кадъра, което още повече обърква нещата. Аз, понеже съм мързелив и рядко влача статив навън, разчитам на динамичния обхват на самата матрица и после си играя с градиентите в конвертора, но това често води до нежелан "HDR изглед" на крайната картинка - като в последната панорама, дето съм я качил в "какво заснех днес". Истината, както казва Събин, в такива ситуации е точно в брекетинга - ама малкото никонче се оказа, че няма директна функция да го прави, като големите, а пък за ръчно стативът е must... а както споменах по-горе, мен ме мързи да го разнасям.
                  Принципно си прав, ама все пак да не забравяме, че има и...реверс градиенти/да знам че се произвеждат на много малко производители/, при които средата е тъмна, а нагоре изсветляват, или с общи думи казано един хард реверс си затъмнява точно на хоризонта с пълната сила /според колкото е тъмен самия филтър разбира се де/ и нагоре изсветлява, но не до прозрачното което е от долната страна.Та с този тип...мисля, че си става съвсем прилично.Точно този тип филтри са най-удачните за изгреви и залези, където както и ти казваш в средата на кадъра/или около средата/ е най-светло и изгаря...
                  П.П.Да не говорим пък за опцията да сложиш обратно /с прозрачната част нагоре/ втори градиент над първия и отново можеш да добиеш подобен ефект.Дори като се замисля...ако директно обърнеш филтъра обратно и де факто долната половина си остане извън него дали ефекта няма да е отново същия.Само където си мисля, че колкото и да е качествен един неутрален градиент...той все пак променя малко или много цветовете в кадъра и ако направиш кадър до половината без филтър, а горната половина с обърнат на обратно такъв...не съм сигурен дали няма да има разлики в цветовете до и след филтъра...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Цветята на Цвети

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    ...ако директно обърнеш филтъра обратно и де факто долната половина си остане извън него дали ефекта няма да е отново същия.
                    Това става само при идеално прав хоризонт, което е по-скоро изключение, отколкото правило. И същото важи и за обърнатите градиенти... за съжаление.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: Цветята на Цвети

                      И накрая мъкнеш една торба с филтри и докато ги нагласиш слънцето залязло

                      Между другото, снимката която пуснах е една от 10-те други композиции които направих в продължение на 10 мин. Всяка от тези композиции е на бая разстояние една от друга. Имам по малко маргаритки, тревички, храстчета и какво ли не. Тази най ми хареса и затова избрах нея. Всяка снимка ми е отнела не повече от 5-10 секунди а останалото време съм се движил. Тъй като нямах статив, защото нямах представа, че ще снимам подобни кадри, снимах от ръка и исото на кадрите ми е от 800 до 2000, но на снимката не се забелязва шум именно защото съм ползвал няколко кадъра а не един и след това да вдигам сенките. Ако носех филтри и гласях разни неща със сигурност нямаше да съм успял да взема толкова много гледни точки от един и същ залез, поради липса на време.

                      Коментар


                      • От: Цветята на Цвети

                        Китка...
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Цветята на Цвети

                          ...
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: Цветята на Цвети

                            Е Ники БРАВО за глухарчето...
                            Детайла в него е добър, а фона макар и не размазан изцяло сто перфектно в комбинация с глухарчето отпред.
                            Харесва ми как се е получило!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: Цветята на Цвети

                              Мерси, Любо - стараем се!

                              Коментар


                              • От: Цветята на Цвети

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Е Ники БРАВО за глухарчето...
                                Детайла в него е добър, а фона макар и не размазан изцяло сто перфектно в комбинация с глухарчето отпред.
                                Харесва ми как се е получило!
                                Е, то на двоен кроп пълното размазване струва скъпо.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X