Обява

Свий
Няма добавени обяви.

100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control



    Зима иде

  • #2
    До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

    Значи ако си взимам новия Крузер да го искам без окомплектацията за електрония контрол срещу преплъзване на колелата,ами да си го оборудвам направо с преден и заден 100% заключващ АRB за 3000 американски гущера,като по този начин ще имам хем по добрия блокаж и съответно проходимост, хем ще спестя около 20 000 финикийски знака грешни пари
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #3
      До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
      ... преден и заден 100% заключващ АRB за 3000 американски гущера...
      Май са австралийски гущерите, а в България ще струва доста повече.

      Целта ми беше да се види сравнението на различните системи, не финансовите "изчисления" и рисуването по капака , ама пусто няма как да го изрежа.
      Зима иде

      Коментар


      • #4
        До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=65359
        Колегата май също се е опитал да ни покаже за какво става дума. Позабравят се темите, а на австралийците може да завиждаме не само заради евтиния им долар. Нали няма да ми се нацупите за поста Поздрави и успех с продажбата на хубавата Тойота
        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

        Коментар


        • #5
          До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

          Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=65359
          Колегата май също се е опитал да ни покаже за какво става дума. Позабравят се темите, а на австралийците може да завиждаме не само заради евтиния им долар. Нали няма да ми се нацупите за поста Поздрави и успех с продажбата на хубавата Тойота
          За какво да се цупим? Линка ти е към подфорум Тойота, това тук е в Тунинг на диференциали и трансмисия, с линк към него от Автомобили 4х4 за Off-road (FAQ). Целта е полезните и лесноразбираеми неща да се намират лесно.
          Зима иде

          Коментар


          • #6
            До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

            Доста Вярно, но все пак Рекламно Филмче
            Твърдите Блокажи са Най-Доброто извън пътя, но не са панацея. Тракшън системата понякога е по-доброто решение, НО само на път! Където Твърдите блокажи са безсмислени
            Така че угодия няма

            Аз залагам на твърдите блокажи извън пътя и те са ме "спасявали" не веднъж

            Коментар


            • #7
              До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              ...Тракшън системата понякога е по-доброто решение, НО само на път! Където Твърдите блокажи са безсмислени
              Така че угодия няма...
              Има угодия бре, на Паджерото съм с Тракшън контрол. Когато, обаче, щракна копчето за заден блокаж (фабричен) всички системи: Тракшън контрол, ABS, ESP се изключват автоматично. Има и Хил дисенд на първа бавна, който работи фантастично.
              Единствената недомислица на новите 4х4 е, че никъде не съм чул да има копче, изключващо ABS. Доста кофти номер може да изиграе на черно. В австралийските форуми, пичовете си вадят бушона просто и си карат...
              Зима иде

              Коментар


              • #8
                До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

                Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                Има угодия бре, на Паджерото съм с Тракшън контрол. Когато, обаче, щракна копчето за заден блокаж (фабричен) всички системи: Тракшън контрол, ABS, ESP се изключват автоматично. Има и Хил дисенд на първа бавна, който работи фантастично.
                Единствената недомислица на новите 4х4 е, че никъде не съм чул да има копче, изключващо ABS. Доста кофти номер може да изиграе на черно. В австралийските форуми, пичовете си вадят бушона просто и си карат...
                Ники аз на 80-ката също съм извадил предпазитела,след една случка на кал
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар


                • #9
                  До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

                  Включването на бавни трябва автоматично да ви изключва ABS. На повечето е така. Не се заблуждавайте, че не светва лампата! Той си е изключен.
                  LZ1AID

                  Коментар


                  • #10
                    До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

                    Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                    Включването на бавни трябва автоматично да ви изключва ABS. На повечето е така. Не се заблуждавайте, че не светва лампата! Той си е изключен.
                    Това ще взема да го пробвам.

                    Иначе, за по-горе - за зелената пише че е с отворени дифове. Сигурно ли е че е с LSD? Не мога да пусна говор, щото нямам слушалки, та няма как да разбера от приказките им.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Това ще взема да го пробвам.

                      Иначе, за по-горе - за зелената пише че е с отворени дифове. Сигурно ли е че е с LSD? Не мога да пусна говор, щото нямам слушалки, та няма как да разбера от приказките им.
                      Едната е с LSD отзад само, другата с отворени дифове и тракшън контрол.
                      Зима иде

                      Коментар


                      • #12
                        До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

                        Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                        Включването на бавни трябва автоматично да ви изключва ABS. На повечето е така. Не се заблуждавайте, че не светва лампата! Той си е изключен.
                        Хммм, трябва да се провери, но ме съмнява, защото иначе няма да работи хил дисенда.
                        Зима иде

                        Коментар


                        • #13
                          До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

                          Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                          Хммм, трябва да се провери, но ме съмнява, защото иначе няма да работи хил дисенда.
                          При блокиран централен диф не може да работи ABS.
                          ТЛК 80 4,2ТД-95г

                          Коментар


                          • #14
                            До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

                            Пробвайте. При мен е на 100% така. Затова влезна ли в кален или заснежен терен, макар и да позволява да карам на бързи си включвам бавните.
                            LZ1AID

                            Коментар


                            • #15
                              До: 100% блокажи срещу LSD срещу Traction Control

                              Това било ясен пример затова как тракшън контрола не си вършел точно работата,айде стига глупости бе. То бива фетишизъм,ама чак пък толкова. Вярно,че в гората е по-добре с 100%-ов,ама не са много хората дето ще тръгнат с точно този ЛК в гората. Повечето го взимат като семейна кола и тракшъна е предостатъчен. Всеки тракшън контрол иска по-високи обороти. А ЛСД-то ако му бяха дали още газ (от място) щеше да издрапа,друг е въпроса колко ще „живее“ по този начин. Като правят реклама нека поне си го кажат: „Абе и тракшън контрола работи добре,ама не е за гората,а и трябва да си продаваме стоката“ А не да ми обяснява какъв пример за неточна работа било това.

                              При включени бавни предавки,блокиран среден или друг диф,ABS,TCS,Hill descent control,ESP и тн. НЕ работят.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X