Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на короните и пиньоните на Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

    Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
    И аз да попитам икономически кое е по-изгодно Две раздатки от Самурай /които се намират много трудно / или две " прасета " от Витара - които можеш да си ги смениш и сам за ден
    П.С. Бих искал да попитам Самураяджийте дали са чупили дифове от Витара , а за раздатките им не питам .
    Раздатки от Самурай са 250лв а единия диф е само 250лв и немога да си го регулирам сам понеже не е лесна работа (който ти каже че е лесна бягай далеч). Сметката е много проста ,преработката на раздатката е 300лв при положение че ползвам услугите на стругар(ако е познат или си го правиш сам е без пари) Двата дифа са 500лв и още по 60лв на диф на майстора за да прехвърли карантията и какво става 650лв - "Мерси ,не съм гладен" както казва един познат в такива случай.

    Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
    Ванка че аз не знам и Самурайски дифове някой да е чупил
    Чупят се ,знам поне 5 случая ,че може и повече. Трошат се пиньона и короната и дори касета счупена съм виждал.

    Коментар


    • #17
      До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

      Аз нещо не разбрах-трябва да си купя две раздатки и да дам за преработка 300лв.,или една раздатка и тия пари за преработка(ако е с една-коя трябва да бъде-от 1,3 от 1,0 или от 1,0 преди 88година).И в какво ще се състои преработката...И ако може цена само за направа на зъбния блок.Благодаря предварително.
      Сузуки Самурай-старт от скрапа
      0885192667

      Коментар


      • #18
        До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

        Първоначално публикуван от samurai_1(миро иванов) Преглед на мнение
        Аз нещо не разбрах-трябва да си купя две раздатки и да дам за преработка 300лв.,или една раздатка и тия пари за преработка(ако е с една-коя трябва да бъде-от 1,3 от 1,0 или от 1,0 преди 88година).И в какво ще се състои преработката...И ако може цена само за направа на зъбния блок.Благодаря предварително.
        Раздатката с преработката е 300лв.

        Коментар


        • #19
          До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

          Първоначално публикуван от KIA-Petrov Преглед на мнение
          Раздатката с преработката е 300лв.
          Искаш да кажеш че може да намериш раздатка от Самураи 1000 кубика за 250 лева и ако ти дам моята за още 50 лева ще ми я направиш 4,16:1 как стой въпроса с блока зъбни колела как ги изработвате за тая цена,интересно би ми било да видя машина с такава радатка между другото казват и рок лобстър на тоя модел самоделна раздатъчна.Аз пак питам ако я натоваря малко повече какво се случва с тея заварки.
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • #20
            До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

            когато се прави 4.16 задължително се подменят всички лагери заедно с една ос на която има и иглени лагери като сметнеш к/т лагери тунинг зъбчадките тази раздатка може да се каже че излиза що годе годна за нормална употреба не за екстрем.има много смелчаци които заваряват но колко кара и дали изобщо кара е отделен въпрос затова два предни дифа от витарка 5.12 вършат по добра работа даваш пари но е по сигорно.едно винаги съм си мислел в БГ могат се копират тунинг зъбчадките и ако е по голяма поръчката ще ви излезнат на добра цена.дори има и пинион и корона с предавателно число 5.4 за самураи а и също има и здрави патрулски мостове
            има едно просто правило ако тунинговаш раздатка силата първо минава през карданите които стават като кашкавалени после се получава същото
            и с дифовете не ли по просто всичко да излезне от дифа и да предава по голяма сила директно на полуоските.
            поздрави
            Последно редактирано от zenit; 11-10-09, 20:51.

            Коментар


            • #21
              До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

              Първоначално публикуван от KIA-Petrov Преглед на мнение
              Раздатката с преработката е 300лв.
              Давай я...
              Сузуки Самурай-старт от скрапа
              0885192667

              Коментар


              • #22
                До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

                От всичко прочетено до тук, мнението на Зенит да сложите пиньон и корона от Витара ми хареса най-много.За какво си усложнявате живота със съединяване на раздатки и още 100 доработки ? нека един да смени дифовете и след тестовете да се каже, да става, не не става.После може да се мисли за следващата стъпка.
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #23
                  До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

                  Сменили сме ги отдавна-става.Ама нали знаеш-колкото повече-толкова повече....
                  Сузуки Самурай-старт от скрапа
                  0885192667

                  Коментар


                  • #24
                    До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

                    Първоначално публикуван от samurai_1(миро иванов) Преглед на мнение
                    Сменили сме ги отдавна-става.Ама нали знаеш-колкото повече-толкова повече....
                    Като не ви стига, я си сменете джиповете бре
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #25
                      До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

                      Нещо темата заспа,а мен преработката на раздатката ме интересува сериозно.Дори и направа само на зъбния блок.
                      Сузуки Самурай-старт от скрапа
                      0885192667

                      Коментар


                      • #26
                        До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

                        Първоначално публикуван от samurai_1(миро иванов) Преглед на мнение
                        Нещо темата заспа,а мен преработката на раздатката ме интересува сериозно.Дори и направа само на зъбния блок.
                        То е заспала поради няколко причини поне при мен...... Финансови и финансови ...................................
                        „глупава глава на краката почивка не дава”

                        Коментар


                        • #27
                          До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

                          Аз да запитам,че нещо не разбрах,два предни дифа на Витара се слагат отпред и отзад на Самурай или преден и заден на Витара съответно отпред и отзад на Самурай.
                          Благодаря.
                          [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

                          Коментар


                          • #28
                            До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

                            Първоначално публикуван от didoko Преглед на мнение
                            Аз да запитам,че нещо не разбрах,два предни дифа на Витара се слагат отпред и отзад на Самурай или преден и заден на Витара съответно отпред и отзад на Самурай.
                            Благодаря.
                            Трябват ти от Витара 1.6 8V 2 корони и 2 пиньона от преден диф. само И после ако не можеш да ги монтираш сам да намериш някой който разбира от работата си
                            „глупава глава на краката почивка не дава”

                            Коментар


                            • #29
                              До: Замяна на короните и пиньоните на Самурай

                              Благодаря колега,разбира се ,че майстор ще ги прави аз все пак съм дърводелец.Предполагам,че като ги сменя ще облекча малко Самурая,че сега с 31-ците му е малко зор.
                              [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X