Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли кой да смени пиньон и корона, и ориентировъчно за колко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Има ли кой да смени пиньон и корона, и ориентировъчно за колко?

    мой съвет е ако се захващаш слагай най късите които има на една джипкка винаги ще има полза.смятам че скороста на магистралата
    не е най важното 10 20км по малко не е много.казам го от личен опит
    щото съм карал с джипа до България е с 90.100км в час.
    поздрави

    Коментар


    • #32
      До: Има ли кой да смени пиньон и корона, и ориентировъчно за колко?

      Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
      мой съвет е ако се захващаш слагай най късите които има на една джипкка винаги ще има полза.смятам че скороста на магистралата
      не е най важното 10 20км по малко не е много.казам го от личен опит
      щото съм карал с джипа до България е с 90.100км в час.
      поздрави
      Е, най-бавното за Р180А диф (предния), което съм намерил, е 4.875. Обаче е у щатско, и както казах по-горе са 3 варианта за дължина на пиньона, а и не е сигурно дали изобщо някой от 3-те ще пасне, щото са правени за американски NISSAN-и разни. А не искам да се набутвам с някви 500 долара, и да се окаже че не става.

      ...пък и става дявол на магаре, щото ако взимам от там, 2-та комплекта ще са ми едни 1000 долара, а и тук ще има играчка да ми ги сменят, та ще излезе доста скъпо удоволствие.

      Това (4.625) мисля ще ми е достатъчно. Джипката не е за тежък offroad. Тя по принцип не става за супер хулиганщини. Искам да и върна малко динамиката като беше с оригиналните гуми 235/75/15.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Има ли кой да смени пиньон и корона, и ориентировъчно за колко?

        може да разглобиш предварително за ди си измериш точно какви са твойте но все пак това се осложнява доста после докато дойдат новите не можеш да караш джипа.струвами се че за употребявани
        в добро състояние не са много парите които споменаваш само ще е необходимо да се прибави и труда на задниая диф и някой други части
        които ще са нужни нови.
        засечи си сега с по големите гуми какъв ти е разхода при всекиденвна употреба и после като сложиш по късите ще ми бъде много интересно дали ще качи или свали.
        поздрави

        Коментар


        • #34
          До: Има ли кой да смени пиньон и корона, и ориентировъчно за колко?

          Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
          може да разглобиш предварително за ди си измериш точно какви са твойте но все пак това се осложнява доста после докато дойдат новите не можеш да караш джипа.струвами се че за употребявани
          в добро състояние не са много парите които споменаваш само ще е необходимо да се прибави и труда на задниая диф и някой други части
          които ще са нужни нови.
          засечи си сега с по големите гуми какъв ти е разхода при всекиденвна употреба и после като сложиш по късите ще ми бъде много интересно дали ще качи или свали.
          поздрави
          Какви нови части? Аз го взимам сглобен. Само махам старото "прасе", и слагам новото. Е, ще им сменя де що има семеринги, и толкоз. Понеже човека каза че има по няколко бройки (той се занимава с внос и продажба на терано 2 на части) ще мога да си избера максимално читави.

          Предния обаче е играчка за сваляне. Трябва да се вдига двигателя, за да може да се изкара, и това отново ме хвърли в размисъл.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: Има ли кой да смени пиньон и корона, и ориентировъчно за колко?

            при реголировката на пинона и короната са необходими и реголировачните пластини с деформираща фтулка нови лагери и киче
            друг е въпроса ако смениш цялото прасе.става дума за отзад на това терано прасето маха ли се или е моста е цял като на мостовете дана?
            когато събирах частите за моя джип чаках няколко месеца всичко необходимо доста е неприятно затова ти казвам не знам дали цялото прасе и отзад ще смениш.поне знаеш вече и решението е твое.
            за отпред разбрах че целия диф ще смениш и след като не е постояно 4х4 вероятноста да е здрав е голяма.успех
            поздрави

            Коментар


            • #36
              До: Има ли кой да смени пиньон и корона, и ориентировъчно за колко?

              Отзад цялото прасе. Дифа е от тов вид, дето се измъкват полуоските, и сталяш целия диференциал, без да разглобяваш нищо. Кожуха си му остава закачен.

              Задния е лесен. С предния ще е разправия. Картера е много особен, и пречи. В сервизното ръководство пише че трябва да се откачи и повдигне двигателя, за да може да излезе предния диф покрай картера, ама аз нямам с какво. Ще трябва да мисля някакви импровизирани магарета.

              Колкото до дифовете - човека каза че ще ги отворим, да се види дали са здрави. Които си харесам, те ще са.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                До: Има ли кой да смени пиньон и корона, и ориентировъчно за колко?

                Знаете ли , дали някой продава корона и пиньон за заден диф на 70ка ?
                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                Коментар


                • #38
                  До: Има ли кой да смени пиньон и корона, и ориентировъчно за колко?

                  Защо не отвориш тема "търся еди какво си за еди каква си джипка"? Може би повече хора ще могат да го видят и да се отзоват. подробности ще са от полза - каква е 70-ката, коя година, какъв двигател, или най-малкото предавателното число за тоя диф.

                  Единственото, което от сега ти казвам е че новите са сериозна цифра, до колкото знам. На старо - както се уговорите. Ама тия дифове и чарковете за тях май са дефицит, съответно цената е.....
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Има ли кой да смени пиньон и корона, и ориентировъчно за колко?

                    sparkybg!
                    Докъде стигна със смяната?
                    Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Има ли кой да смени пиньон и корона, и ориентировъчно за колко?

                      Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                      sparkybg!
                      Докъде стигна със смяната?
                      До никъде. Още не съм решил окончателно. Намерил съм дифове, но още не съм убеден че си струва играчката и парите. Ще видим дали ще ме ухапе мухата окончателно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X