Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най -евтините и здрави мостове с блокажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

    Мисля че няма да има никакви драми относно избора между бюджетен и скъп вариант , отпред ще съм с лесно сменяемо "магаре" отзад моста винаги може да се подмени. При монтажа на мотора ще заложа възможности за повдигане т.е. опция за централно разположен кардан и ще имам вътрешен мир.
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
      Е значи ще трябва да се мисли как да се мести цялата буца. Ако има място и начин. Ако е с метален корпус може да се мисли как да се прикачи къс ръкав в единия му край. Или едната полуос де е по-дълга
      С различни по дължина полуоски, ще се обърка окачването. До толкова, че карето на едната ще работи с различен ъгъл спрямо другата. Друг въпрос е от къде ще мине спрямо основата на носача.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        С различни по дължина полуоски, ще се обърка окачването. До толкова, че карето на едната ще работи с различен ъгъл спрямо другата. Друг въпрос е от къде ще мине спрямо основата на носача.

        Имам предвид едната където излиза от прасето да е с различна дължина и да завършва като кардан на висящ лагер за да компенсира изместването на зурлата.А за ъглите не се кахъри тия системи имат достатъчно ход като за 10инча окачване.

        Коментар


        • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

          Най-добре да отворите паралелна тема "Най -здравите мостове " ,то сигурно в ралито и блокажи не ви трябват .Предполагам за всички заинтересувани ще бъде по-лесно .
          А тази да си остане за феновете на "направи си от нищо нещо" ,"с пръдня боя " , "старт от скрапа " или както искате го наречете !
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
            Най-добре да отворите паралелна тема "Най -здравите мостове " ,то сигурно в ралито и блокажи не ви трябват .Предполагам за всички заинтересувани ще бъде по-лесно .
            А тази да си остане за феновете на "направи си от нищо нещо" ,"с пръдня боя " , "старт от скрапа " или както искате го наречете !
            Прав си , грешката е моя. Спирам.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              Най-добре да отворите паралелна тема "Най -здравите мостове " ,то сигурно в ралито и блокажи не ви трябват .Предполагам за всички заинтересувани ще бъде по-лесно .
              А тази да си остане за феновете на "направи си от нищо нещо" ,"с пръдня боя " , "старт от скрапа " или както искате го наречете !

              Съжелявам колега но така се получи.Не е нарочно.

              Коментар


              • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                Не е проблем ,просто трябва да разделим темите.
                Сигурен съм ,че и за двете ще има интерес .
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                  Мен пък ме кефи как върви темата! Пълна е - от едната страна вторичните суровини, а от друга страна скъпи и не чак толкова скъпи схеми (и аз съм учуден защо не се коментира Dana 60/70 - за 6000 euro без транспорта, ще дойдат комплект със хром-моли полуоси с каквито си шлици си искате, касетите ще са с каквито предавателни числа ви е кеф, с дискове размер по ваш избор, че може и за блокажи на ARB да остане..?!). Човек може да чете и да сравнява, още повече, че пишат хора с много богат опит и познания! Извинявам се, че се обадих...

                  П.П. Апропо - как бихте коментирали рубиконски мостове - $3000 са комплекта барабар с блокажите в тях! Според мен са бюджетно и малко компромисно решение от към здравина (въпреки, че си мисля, че с гуми до 37" няма да има никакви проблеми). Хубавото им е, че автърмаркета за тях е огромен и в последствие могат да се тунинговат доста прилично.
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 30-12-14, 09:47.

                  Коментар


                  • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                    Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                    Най-добре да отворите паралелна тема "Най -здравите мостове " ,то сигурно в ралито и блокажи не ви трябват .Предполагам за всички заинтересувани ще бъде по-лесно .
                    А тази да си остане за феновете на "направи си от нищо нещо" ,"с пръдня боя " , "старт от скрапа " или както искате го наречете !
                    Явно само пръднята пускате защото аз боя не виждам. Предпочитам да коментират хора които са направили нещо.Всички сме започнали със старт от скрапа едни по-рано други по-късно.Разликата е че така някой дето се е мъчил,влагал пари и тествал може да ти спести много мъки и време.Всеки сам може да си избере какво да ползва или само да гледа на картинка.Иначе няма смисъл от такава тема.Няма как да пробваш или да купиш всичко.
                    Няма значение дали са за рали,траял или трофи.Здравите мостове във всички категории са здрави.В ралито се ползват касети с блокажи не само защото могат да се блокират а защото са направени за много по-голямо усилие при работа с тях.

                    Коментар


                    • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                      Имам предвид едната където излиза от прасето да е с различна дължина и да завършва като кардан на висящ лагер за да компенсира изместването на зурлата.А за ъглите не се кахъри тия системи имат достатъчно ход като за 10инча окачване.
                      Разликата не е в полуоските а в дължината на ръкавите към банджото.
                      Този вид силово предаване може да се изработи от цял мост.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2062.jpg
Прегледи:1
Размер:109.6 КБ
ID:5632297
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1993.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5632295
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2027.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5632296
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2064.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5632298
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2142-1-1.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5632300
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2178-1.jpg
Прегледи:1
Размер:68.4 КБ
ID:5632306
                      Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 30-12-14, 10:20.

                      Коментар


                      • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                        Аз оставам читател.
                        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                        0885 660 613

                        Коментар


                        • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Мен пък ме кефи как върви темата! Пълна е - от едната страна вторичните суровини, а от друга страна скъпи и не чак толкова скъпи схеми (и аз съм учуден защо не се коментира Dana 60/70 - за 6000 euro без транспорта, ще дойдат комплект със хром-моли полуоси с каквито си шлици си искате, касетите ще са с каквито предавателни числа ви е кеф, с дискове размер по ваш избор, че може и за блокажи на ARB да остане..?!). Човек може да чете и да сравнява, още повече, че пишат хора с много богат опит и познания! Извинявам се, че се обадих...

                          П.П. Апропо - как бихте коментирали рубиконски мостове - $3000 са комплекта барабар с блокажите в тях! Според мен са бюджетно и малко компромисно решение от към здравина (въпреки, че си мисля, че с гуми до 37" няма да има никакви проблеми). Хубавото им е, че автърмаркета за тях е огромен и в последствие могат да се тунинговат доста прилично.
                          След празника ще направя снимки за сравнение между Dana 44-Rubicon,Dana-44 Dynatrac,Dana60 и Dana70
                          Поръчков преден мост Dana 60 излиза 10000$ без транспорт и др.Това вече верно е извън темата.
                          За леко бъги бих заложил на Ford-9 при правилен избор на частите е по-здрав от Dana60.Да не споменавам че е много по-лек и ремонтопригоден.Има и много богат избор от предавателни числа,блокажи,маслени помпи и др.
                          Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 30-12-14, 11:02.

                          Коментар


                          • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                            [QUOTE=IVAYLO BLIZNAKA;2664165]Явно само пръднята пускате защото аз боя не виждам.

                            И преди съм се сблъсквал с грубия ти менторски тон,но не е бил насочен към мен !
                            Имай уважение към другите ,независимо дали опитът и знанията им са на твоето ниво !
                            Пак казвам ,мостовете над 10 000 лв могат да си позволят по-малко от 10% от състезателите,това ,ако е евтино .
                            Иначе се радвам ,че се включиха хора ,с много знания ,ама накъде отиде темата ?
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                              [QUOTE=antiroad;2664220]
                              Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                              Явно само пръднята пускате защото аз боя не виждам.

                              И преди съм се сблъсквал с грубия ти менторски тон,но не е бил насочен към мен !
                              Имай уважение към другите ,независимо дали опитът и знанията им са на твоето ниво !
                              Пак казвам ,мостовете над 10 000 лв могат да си позволят по-малко от 10% от състезателите,това ,ако е евтино .
                              Иначе се радвам ,че се включиха хора ,с много знания ,ама накъде отиде темата ?
                              Извинявай не съм предполагал че си толкова мека душа и се засягаш от толкова малко.Точно от уважение към другите пиша в тази тема.
                              Смени заглавието на темата - "Безплатно проучване за това как да направим евтини но здрави мостове с блокажи"
                              Пределно ми е ясно че сам нищо няма да направиш нито с 2лв нито с 20000лв.
                              На къде отиде темата?Нормално е да се коментират различни варианти.За да е в правилната посока такава тема се пуска след направата на нещо а не преди,какво и как????
                              Нямаш смелост и сили сам да измислиш решение на собственият си проблем.Но се обиждаш от мнението на другите.

                              И като за финал.Мост за 10000лв с редуктор или портален който има блокаж,дискови спирачки,лек и здрав няма.
                              Покажи ми че не съм прав и направи такъв.После сподели с всички тук как си го направил.
                              И когато го направиш и излезе мнение на някой участник в темата че е скъп защото си го направил за 2000лв тогава се обиждай.
                              Всички пишещи в тази тема които имат реална представа за нещата как да се направят добри мостове се познаваме много добре.
                              Не е нужно тук да пишем по този въпрос.
                              Коментираш в началото на темата за мостове и направа с удължители на полуоските без да знаеш какво се е случило после.
                              Не си и говорил лично с хората които са ги правили.
                              Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 30-12-14, 14:05.

                              Коментар


                              • От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                                Аз също мисля че темите трябва да се разделят.За рали и всичко друго. По света има концепции на прототипи дето разликите са почти невидими между тези два стила но на този етап в развитието на машините у нас е прекалено рано. Иначе не е лошо да се споделят различни виждания и технически решения от 1000лв. до 10.000лв. Човек винаги може да научи нещо ново. Няма да е добре темата да се скапе а вече кой какво ще направи си е негова работа и за негова сметка. А ако мога да помогна на някои с нещо работещо ще е добре за спорта.



                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10259107_10154138789545105_3416034280435165430_o.jpg
Прегледи:1
Размер:144.6 КБ
ID:5632374

                                Надявам се обаче е ясно за повечето пишещи че микс от две пръдни не прави една боя. Горния мост е вдъхновен от оригиналния на Атомик Акселс.

                                Ясно е че няма да е нито толкова добър нито толкова бюджетен ако се проектира и прави една две години. А след първото каране се разбере че е в пъти по слаб. Но това не значи че някои не може да се пробва. След третото счупване от подобни проекти изчезва единствено определението евтин.

                                Ето го оригинала скъп но истински слагаш и караш.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:498576d1265119681-atomic-axles-feedback-wanted-p1120184.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5632382
                                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 30-12-14, 16:10.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X