Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спортен филтър + шнорхел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Спортен филтър + шнорхел

    тоя конусния филтър КиН е за спортни резачки /има много малка повърхност/ - по-добре си купи /пак КиН/, но направен за твоята филтърна кутия... за ТЛК има такива, сигурно и за Витара има...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      Re: Спортен филтър + шнорхел

      Ако му сложиш по-дълъг шнорхел .... и даже няма да има нужда от филтър ...
      Щото на ТЕЦ-3 "Марица-Изток" шнорхела му е 325 метра .... мда ...
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #18
        Re: Спортен филтър + шнорхел

        Не ща да ползвам старата кутия, как да я уплътня ? Тоя филтър си влиза директно във металната тръба и лесно може да се уплътни . Ще го снимам да видите за какво точно говоря .
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #19
          Re: Спортен филтър + шнорхел

          Ето го филтъра, в магазина не можаха да ми кажат нищо повече за него но има сайт, ще проверя какво пише там . Ето го филтъра :





          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #20
            Re: Спортен филтър + шнорхел

            Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
            Ето го филтъра, в магазина не можаха да ми кажат нищо повече за него но има сайт, ще проверя какво пише там . Ето го филтъра :

            Доколкото виждам от опаковката, идеята на това животно вероятно е в някаква степен да се екранира топлината от двигателя, за да се понижи температурата на подавания въздух. Колко върши работа - един Господ знае.

            Ама като го гледам това нещо, ме обземат едни чуденки какво точно искаш да правиш - бегачка за Хасфалта или джипка за офроуд? Щото двете неща са много различни. И каквото е добро за едното, може да е абсолютно противопоказно за другото.
            При всички положения, аз, ако сложа такъв филтър, ще гледам да съм по-далече даже от по-дълбоки локви ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              Re: Спортен филтър + шнорхел

              Явно трябва да си снимам кутията за да разберете за какво говоря . Не знам как са вашите кутии за филтри но моята е невъзможно да се уплътни и затвори херметически а ако сложа този филтър махам кутията и тръбите и изключвам всякаква възможност някъде от системата да влезе вода . Питах и за други филтри със подобна кутия но няма . Чаво, ти нали имаш шнорхел - би ли ми казал какво точно е направено ?
              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

              Коментар


              • #22
                Re: Спортен филтър + шнорхел

                Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                Чаво, ти нали имаш шнорхел - би ли ми казал какво точно е направено ?
                Пробиване на 2 големи дупки в калника срещу отвора на кутията на филтъра; монтаж на тялото на шнорхела; свързване на шнорхела с кутията на филтъра с гъвкава връзка, захваната здраво от 2-те страни (виж прикачените снимки).

                Само че моята кутия за филтъра по начало си е направена доста солидно, има гумено уплътнение на капака, затваря се здраво с крилчатка и има в предната долна част гумено клапанче, предназначено за изтичане на евентуално попаднала вътре вода (в неголеми количества).
                Отделно въздушният филтър, в частта си, която е срещу отвора на кутията, има защитен пластмасов кожух. Този кожух преодотвратява директното попадане на вода върху хартията на филтъра (Това вече беше пробвано с малки количества кална вода).

                Т.е. единственото, което оставаше, беше отворът за влизане на въздух да се изнесе на високо чрез шнорхела.
                Прикачени файлове
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  Re: Спортен филтър + шнорхел

                  Моята кутия е пластмасова с голям капак отгоре който не е особено добре уплътнен . Значи трябва да намеря по сериозна кутия и подходящ филтър ... или този филтър и директно мека връзка към шнорхела .
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Спортен филтър + шнорхел

                    Божа работа. Трябва да се мери, но всъщност няма особена възможност на място. Резултатите няма да са еднозначни.
                    Някакъв вариант е циклон на върха на шнорхела. Обаче и от Белоруса е голям, клоните ще го отнесат. Нямам готово решение((
                    А корпусът на филтъра трябва да е здрав и строго херметичен, еднозначно!

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Спортен филтър + шнорхел

                      Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                      Моята кутия е пластмасова с голям капак отгоре който не е особено добре уплътнен . Значи трябва да намеря по сериозна кутия и подходящ филтър ... или този филтър и директно мека връзка към шнорхела .
                      ако имаш място, сложи цилиндричен филтър с кутия - от Галопер например... Цената й едва ли е голяма... Питай на тел. 8843600 - ще я намериш и по-евтино, защото това от официалния вносител...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Спортен филтър + шнорхел

                        Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                        Значи трябва да намеря по сериозна кутия и подходящ филтър ... или този филтър и директно мека връзка към шнорхела .
                        По-добре търси подходяща кутия. Струва ми се, че този филтър трудно ще го вържеш директно към шнорхела. Доколкото виждам, диаметърът на отвора отпред е по-голям, отколкото този, който ще е на шнорхела.

                        П.П. Като гледам снимката в началото на темата, отляво като да има местенце. Примерно за една кутия от Галопер/Паджеро І, както ти предлага Тедо.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Спортен филтър + шнорхел

                          интересни са конструкцийте на кутийте от "псевдофилтри" за джет. Филтър там няма поради липса на прах във водата, но кутията е особена...с въздуховоди и клапи. може би, би било възможно да пригодиш подобно нещо...при обръщане на джета не поема вода, клапите се затварят.
                          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Спортен филтър + шнорхел

                            Снимка имаш ли?
                            То сигурно е циклон.

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Спортен филтър + шнорхел

                              Ако питаш мен за снимка, за съжаление нямам, когато сменяха на вилата двигателя на джета с нов бяха измъкнали всичко и минавайки от там ми направи впечатление че майстора я оглеждаше и каза че хитро е направена ама как и какво тогава изобщо не се и замислих да обръщам внимание. Сега просто ми изплува като идея че може нещо подобно да се ползва? Дори и да ида на вилата да я снимам няма как да стане с подробности защото трябва да я извадя от джета което не е толко лесно в предвид мястото и на монтаж...
                              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Спортен филтър + шнорхел

                                Хм. Ммм ...
                                Добре де, що не вземеш да изследваш въпроса поне интернетски. Дай да видим не може ли да изскочи някой заек от тая па трънка.

                                По-горе съм пропуснал. Дългият шнорхел излиза над повечето прах. Обаче пък колкото по-високо, толкова по-фин е прахът, той разбира се се разделя тегловно във височина. Така че пак си остава нуждата от свестен филтър.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X