Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спортен филтър + шнорхел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спортен филтър + шнорхел

    Здравейте, много лесно ми се вижда но едва ли ще е така .

    Видях един като този но със пластмасов кожух, затворен херметически със отвор за всмукване на въздуха 9.8 см. та си мисля там да вкарам шнорхела, да уплътня всичко със силикон и да се мятам в гьола какво ще стане ? Друго какво трябва да затворя херметически и кое още трябва да се изведе към шнорхела ? Става въпрос за витара .
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

  • #2
    Re: Спортен филтър + шнорхел

    Х'алтернатора-беля.Компа(ECU-то).И всички капачки на казанчета за масло,спирачна...
    Имай в предвид,че ако си решил да се бухаш У водата целенасочено и постоянно,трЕбва да прежалиш Витарата.Щото лагерите не я обичат,сещай се...Ама успех!!!
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      Re: Спортен филтър + шнорхел

      Не бе не постоянно ама все пак като вляза по добре лагерите да си заминават малко по малко отколкото да потроша двигателя с воден удар нали
      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

      Коментар


      • #4
        Re: Спортен филтър + шнорхел

        Мдааа,и аз съм със спортен филтър сега.И ми се върти същата идея,да го позатворя в кутия и после шнорхел.Ама както съм казвал и другаде:"Колкото за зор-заман".Та,ако измислиш нещо идейно-свиркай и аз да...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          Re: Спортен филтър + шнорхел

          Колкото за зор-заман - точно . Ако е само това за което говорим още края на седмицата и ще съм си монтирал шнорхел . Да обобщим :
          Компютъра, алтернатора се затварят в нещо херметически .
          Капачките на спирачната и хидравличната течност ?
          Кабели и букси ? друго ... ? Има и някакъв силиконов спрей ...
          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #6
            Re: Спортен филтър + шнорхел

            Да го набуташ в консервена кутия и да го замажеш с маджун за прозорци и дума не може да става. За тая работа си има корпуси, като не намериш трябва да правиш. Ама днеска няма да ти кажа как, щото цяла седмица омагьосвах един филтър за противогаз, пък той се оказва с по-голямо от нужното съпротивление. Сега съм в творческа криза.
            Аз имам друго притеснение, ама дай да виждаме. Някой знае ли какво всъщност е тоя филтър? Там пори, прахоемкост, дебит. Бе, изобщо някъде има ли параметри? Песните за нулево съпротивление не важат.

            Коментар


            • #7
              Re: Спортен филтър + шнорхел

              Не знам подробности защото днес се светнах за такъв филтър, после четох в нета че спортните филтри давали 0.03-0.04 съпротивление т.е почти 0 . Утре ще отида да питам за параметри и ще го снимам . Другото което казват е че филтъра се мие с бензин както се изцапа и е практически вечен. Твърд е на пипане не е хартиен .
              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

              Коментар


              • #8
                Re: Спортен филтър + шнорхел

                Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                алтернатора се затварят в нещо херметически .
                ...
                Алтернатор не е здравословно да го затваряш.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Re: Спортен филтър + шнорхел

                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  Алтернатор не е здравословно да го затваряш.
                  Ееее,и на него му се прави шнорхел,който обикновено се закача към основния...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Спортен филтър + шнорхел

                    Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                    Не знам подробности защото днес се светнах за такъв филтър, после четох в нета че спортните филтри давали 0.03-0.04 съпротивление т.е почти 0 . Утре ще отида да питам за параметри и ще го снимам . Другото което казват е че филтъра се мие с бензин както се изцапа и е практически вечен. Твърд е на пипане не е хартиен .
                    Ако говориш за K&N филтър не си и помисляй за бензин защото след това направо е за боклука. Има си почистващи течности за тези филтри в импас 56 и не са скъпи. В нашите условия трябва да се чисти на около 50 000 км.
                    Помисли и за стартера...
                    капачката на делкото я обличаш в една гумена ръкавица с отрязани крайща на пръстите, за кабелите
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Спортен филтър + шнорхел

                      )) Всички фитри могат да се мият и перат. Въпросът е че за книжните не си струва. Те за това са и измислени. Като книжните торбички за прахосмукачките.
                      Имам притеснение. Това нулево съпротивление е много хубаво нещо. Обаче ми се чини че се постига за сметка на това, че това всъщност не е филтър. Като му направят дупки по 200 микрона ще пуска лесно. Прахът.
                      Като ходиш направо им кажи да не те баламосват със съпротивления, ами да кажат какво всъщност е това.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Спортен филтър + шнорхел

                        имах един приятел който си махна филтъра и си накова с пирони цялта филтърна кутия няма такова вървене зверско цели 1000 километра наподобявае звука на K&N-a.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Спортен филтър + шнорхел

                          Пробвай първо да си инсталираш отнекъде К+Н филтър замалко на ТВОЯТА КОЛА, после - ако ти хареса вървежа и разхода - си купи свой.
                          Имай предвид че секаква кутия ще му спира донякъде достъпа на въздух и няма да е със същите параметри!
                          ПРИМЕР - на Диско 3 сложих такъв - той си еправен направо за кутията - заменяш само хартиения. Освен че ми вдигна разхода с около 1.5 -2 литра не видях КОЙ знае каква разлика във вървенето. Вярно е че върви малко по-пъргаво ама не си струва да ти кажа според мен.
                          Освен това на 5К км го свалих .. е нема такава гняз дет се беше събрала.
                          Миенето става с бензин или оригинална почистваща течност, но омасляването ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се прави с оригинално, а те се продават и в комплект .. пък и не е толкоз скъпо така че ако ще е гарга ...
                          Успех в начинанието !
                          кажи какви са ти впечатленията после.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Спортен филтър + шнорхел

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            )) Всички фитри могат да се мият и перат. Въпросът е че за книжните не си струва. Те за това са и измислени. Като книжните торбички за прахосмукачките.
                            Имам притеснение. Това нулево съпротивление е много хубаво нещо. Обаче ми се чини че се постига за сметка на това, че това всъщност не е филтър. Като му направят дупки по 200 микрона ще пуска лесно. Прахът.
                            Като ходиш направо им кажи да не те баламосват със съпротивления, ами да кажат какво всъщност е това.
                            Стефане правилно предполагаш
                            по ниските загуби са за сметка на филтрирането

                            тези филтир след прането се пръскат с специално масло
                            и мрсотията полепва по маслото, което съответно намалява пропускливоста им
                            за мен не са подходящи за оффроуд
                            LR RR Classic VM2.5

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Спортен филтър + шнорхел

                              Стефане, да предположим че филтъра не филтрира добре обаче нали ако сложа шнорхел на високото няма много прахоляк, няма ли да стане едното за сметка на другото ?
                              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X