Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дунапренов въдушен филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дунапренов въдушен филтър

    Върти ми се една идея в главата да ипразня един стар филтър от витарата и да залепя вътре дунапрен . Идеята е само за проба поне за сега не мисля да карам дълго с него , а да видя дали ще има ефект .
    Има ли значение какъв ще е дунапрена ?
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    До: Дунапренов въдушен филтър

    Става колега,на първо време ще има ефект ,но бързо се запушва с прах.Дунапрена трябва да е тънък и по- мек ,защото има един който е с много найлон и не може да минава въздух през него.Като се запуши переш, сушиш и пак караш.
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

    Коментар


    • #3
      До: Дунапренов въдушен филтър

      Ще филтрира ефективно, особено ако е намаслен, но ще се запушва бързо и ще ти бъгва ГИ-то. Не се занимавай с глупости - хартиеният ти филтър си е ОК
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: Дунапренов въдушен филтър

        То и без филтър става! Върна ме във времената, дето тъпчехме стари чорапогащници във филтърната кутия. Че и дунапрена беше кът!

        Коментар


        • #5
          До: Дунапренов въдушен филтър

          Между другото на Пежо 205 дизел, оригиналния филтър си е дунапренен.
          Аз така си го купих Пежото.
          Обаче са 2 дунапрена един в друг. Като 2 тръби една в друга.
          Отвън е по "рядък" с по-големи дупки, вътрешния е по фин, с по-ситни дупчици.
          10 години ги перях на всяка смяна на масло и после ги слагах обратно.
          Като се изпере с прах за пране и вряла вода, стават чисто бели.
          Даже не е нужно да ги сушиш, като ги изстискаш добре ги слагаш и при този дебит който минава от там след 2 минути са чисто сухи.
          За този период не съм купувал друг въздушен филтър.

          Дадохте добра идея. Трябва да се поразтърся за правилен дунапрен и да пробвам на Ланд Ровера ... това поне съм го виждал и мога да преценя големината на дупките на дунапрена.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #6
            До: Дунапренов въдушен филтър

            Много добра идея, благодаря! Сега ми хрумва че от филтрите за прахосмукачка може се изреже парче. Какво мислите?
            JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

            Коментар


            • #7
              До: Дунапренов въдушен филтър

              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
              Между другото на Пежо 205 дизел, оригиналния филтър си е дунапренен.
              Аз така си го купих Пежото.
              Обаче са 2 дунапрена един в друг. Като 2 тръби една в друга.
              Отвън е по "рядък" с по-големи дупки, вътрешния е по фин, с по-ситни дупчици.
              10 години ги перях на всяка смяна на масло и после ги слагах обратно.
              Като се изпере с прах за пране и вряла вода, стават чисто бели.
              Даже не е нужно да ги сушиш, като ги изстискаш добре ги слагаш и при този дебит който минава от там след 2 минути са чисто сухи.
              За този период не съм купувал друг въздушен филтър.

              Дадохте добра идея. Трябва да се поразтърся за правилен дунапрен и да пробвам на Ланд Ровера ... това поне съм го виждал и мога да преценя големината на дупките на дунапрена.
              Циция. Стиснал си се за един филтър. На Диското поне не е скъп.
              Като ще експериментираш - жокер. На фото машините ми има няколко въздушни филтъра. Преди блоковете с електроника и на други места. Те са от някаква материя подобна на изкуствената вата в якета и възглавници. Веднъж в месеца /или когато се сетя/ги пера и мокри си ги слагам. Съхнат за минути и така карам с години.
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • #8
                До: Дунапренов въдушен филтър

                Още едно жокерче:
                такава "вата" ползват почти всички фирми занимаващи се с вентилация. Поставя се същата на входящата линия на вентилацията и се подменя регулярно/ някои по често други ....... като при въздушните авто филтри/.
                Успех
                Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                Коментар


                • #9
                  До: Дунапренов въдушен филтър

                  И торбички за прахосмукачки.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дунапренов въдушен филтър

                    Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                    Още едно жокерче:
                    такава "вата" ползват почти всички фирми занимаващи се с вентилация. Поставя се същата на входящата линия на вентилацията и се подменя регулярно/ някои по често други ....... като при въздушните авто филтри/.
                    Успех
                    И с филтри за аспиратори става, пак някаква пореста хартия е. Чел съм по форумите, че повече ги използват за "поправка" на филтрите за купето, но не пречи да се пробват и за въздушни. Абе, много ли са скъпи въздушните филтри?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дунапренов въдушен филтър

                      Моя е около 30лв, но не е проблема за тези пари той все пак изкарва поне 30 000км и пак не е много задръстен . Материала от който е направен на пръв поглед изглежда хартия , но не е . Направен е от някаква пресована вата дебела около 2-3 мм и много здрава, изхабих 4 резеца за макетното ножче докато я изрежа от рамката . Идеята идва от уж тунинговия филтър на калмини за 122лв http://calmini.bg/panel_filter11.htm
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дунапренов въдушен филтър

                        На Калмини филтъра има вътре в дунапрена някаква армировка.

                        На времето имах някакъв японски мотоциклет. Тогава филтри не се намираха и трябваше да се носят от чужбина. Изхитрих се да сложа на входа на въздуховода съвсем тънък и порест дунапрен. Мотора моментално промени работа. Започна да се дави, загуби мощност и в този ред...Ама беше карбураторен с дросели и вакумни шибъри с иглени жигльори.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дунапренов въдушен филтър

                          Ето го и прототипа за експеримента .




                          Вече е монтиран, за момента не съм я карал много и не мога да усетя разлика. Ще покарам така една-две седмици и ще пиша за резултата .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дунапренов въдушен филтър

                            Първи впечатления след смяната на обикновен с Калмински филтър на Витара-моно.
                            Наложи се нова регулация на газовата. В посока към увеличаване на притока на газ на празен ход. Леко се повишиха оборотите и определено се стабилизира работата. Каточели се промени звука на двигателя.
                            Като цяло, може да е внушение, но сякаш работи по-добре. Засичане на разход все още не е правено.
                            Определено филтъра има по-голяма пропускателна способност с всички +/- от това. Това логично ще доведе и до повишаване на мощността, но едва ли с повече от 2-3HP.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дунапренов въдушен филтър

                              Дунапрена няма добри почистващи свойства дори и омаслен. По-малка рестрикция прави памучен филтър например К&Н. Като цяло смисъл да го сменяш няма, ако преди това не махнеш другите рестрикции между дросел клапата и мястото от където смуче въздух филтъра.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X