Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е идеята на тези амортисьори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Сега вече доста се загледах да видя дали е полуресор и кво да вида КАКВО ПРАВИ ТОЯ КАЛОБРАН ПРЕН АМОРТЕСИОРА
    99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
    It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

    Коментар


    • #17
      Виси, кво да прави.
      Нали знаеш що слонът има опашка?
      За да не свършва внезапно.

      Коментар


      • #18
        Нали знаеш що слонът има опашка?
        За да не свършва внезапно
        Те тва направо в Бисерите
        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
          това са много хубави скъпи амортисьори олинс с външен съд, от новия модел. вероятно са за мицубиши ево или нещо подобно.

          моето предположение е че някой си ги е намерил от някаде без пари и ги сложил там, но понеже са за лека кола немогат да носят цялата джипка и затова колегата е оставил съществуващото окачване. във всеки случай това е някакво ТНТМ и то не от най - успешните
          +1
          Тия гуми тук таме ще стъпват на земята.

          Коментар


          • #20
            Макверсоните незнам на 100% за какво и колко ще помогнат, но калобрана пази амортисьора от хвърляната от предното колело кал. С две думи - удължава му живота....

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Такъв макферсън няма работа на кабината. Като гледам, петата на колонката е на дъгата на лонжерона.
              А освен това ми се чини че това е полуресор Значи с тая колонка са заместили задната половина на ресора. Сигурно са намалявали свесовете.
              Макферсъна се регулира от тая бутилка. Не знам колко си играят да го нагласят. И нямам идея как и дали изобщо успяват да накарат четири пружиниращи елемента да работят в един възел. Нищо чудно и да не върви като хората.
              За мен е експеримент, но незнам това окачване дали ще работи в синхорн. Едва ли? Големите фирми отдавна биха го предложили.
              VARADERO SD2

              Коментар


              • #22
                Този ,който е правил колата явно има опит и според мен нее случаен.Амортисьора е на правилното място и добре защитен от хвърчащите от предната гума камъни/направо късат амортисьора личен опит/Допълнителното регулиране на твърдоста от разширителния съд дава предимство на автомобила за различните терени.Натози модел се регулира и твърдоста на пружината.Вижте и оребрения капак на диференциала той охлажда по-добре маслото при скоростни изпълнения.Не ми е ясно само ако двата амортисьора са с различна твърдост дали по-мекия работи пълноценно или само се вози.

                Коментар


                • #23
                  Колата е от едно изложение в Испания и се води подготвена за Дакар.Едва ли да участва според мен.Може би за асистенция.Нисан е.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Каква е идеята на тези амортисьори?

                    Амовете са си за джипка А листовете ги ползват като рамена на окачването Някои ще каже ли ако се махнат листовете кво ще стане Повечето коли са с по 2 амортесьора щото ако се строши единия с голяма скорост става кофти както и да може да се прибереш При всички случи обаче това на снимките е пълен боклук

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Каква е идеята на тези амортисьори?

                      Ето, това е машинката като цяло отвън и отвътре.Не мисля,че намесата е амтьорска.Предполага се за пустинни условия и по-висока скорост.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от валентин попов; 16-02-07, 02:28. Причина: добавяне на файл

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Каква е идеята на тези амортисьори?

                        Този автомобил не е присъствал тази година на Дакар Гаранция...... всички асистенски машини ги имам на снимки и тази не е там Всеки които има и малка представа от окачвания знае че това на снимката е пълен маитап Листови елементи захванати по този начин сами говорят за това
                        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 16-02-07, 10:21.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Каква е идеята на тези амортисьори?

                          според експлорер/тв каланала/, това са газови амортисьри/азотни/, такива слагат на бигфутите, за стабилност при скок.
                          ако не можеш да кажеш нещо хубаво, по-добре не казвай нищо..

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X