Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ходове на окачването на джипове.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ходове на окачването на джипове.

    Викторе машината е станала уникален траялен "монстер"... Моля вземи и драсни една по-подробна статия и малко впечатления разбира се...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • До: Ходове на окачването на джипове.

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Викторе машината е станала уникален траялен "монстер"... Моля вземи и драсни една по-подробна статия и малко впечатления разбира се...
      Имам още малко работа, просто искам да я завърша и веднага започвам.

      Коментар


      • До: Ходове на окачването на джипове.

        Eто ще две
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: Ходове на окачването на джипове.

          Дам, още 1 доказателство каква "мъка" е да си с ЛР

          Коментар


          • До: Ходове на окачването на джипове.

            Да това не изглежда никак зле
            Човек се учи с много практика:D

            Коментар


            • До: Ходове на окачването на джипове.

              Нисан Патрол Y-61.
              Големият кораб минава... Това е впечатлението, което добива човек, като гледа тази машина.
























              LZ1VMH

              Коментар


              • До: Ходове на окачването на джипове.

                а с откачане на стабилизиращите щанги (не знам дали е серийно или екстра) ?
                Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                Коментар


                • До: Ходове на окачването на джипове.

                  Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
                  а с откачане на стабилизиращите щанги (не знам дали е серийно или екстра) ?
                  Моят няма тази система. Вероятно ще даде разлика! При мене има сложена къса дясна биалета и дълга лява (на мястото на електрическият амортисьор)
                  Дългите бази най-често имат тази екстра.
                  LZ1VMH

                  Коментар


                  • До: Ходове на окачването на джипове.

                    Докато няма сантиметри, поне за мен темата не носи никаква информация. Гледаме тука някви снимки на разкрачени джипки дето в интернет с лопата да ги ринеш и толкова. Може би идеята на Голди е всички да минат през неговата рампа и така да се сравнят резултатите, но лично мен това не ме устройва защото е далече, пък и като знаем колко често променяме окачването, упражнението става още по-трудно.
                    Давам пример със заводския ход отпред на Гранд Чероки и се надявам от тук нататък да видя измервания освен със снимки и в сантиметри.


                    Гранд Чероки WJ 99-04
                    Ход отпред - 52см(20.5")
                    Колесна база - 269см(106")
                    RTI (ramp) - 565




                    Гранд Чероки WК 04-09
                    Ход отпред - 38.5см(15.2")
                    Колесна база - 279см(109")
                    RTI (ramp) - 408

                    Коментар


                    • До: Ходове на окачването на джипове.

                      Темата носи изключително много информация, но трябва да знаеш как да я четеш. Загледай се в начина на подхождане на различните джипове и ще видиш огромната разлика във височините на предните брони и от там свободата или затормозяването (опирането) на отделните машини. Загледай се в драснатите черти на естакадата, които не са променяни от създаването и! Не усещаш ли разликите. Какво точно очакваш? Дали мога да отговоря на изискванията, които ти имаш или просто ти се ще да си поспамиш на свобода из темите. Показваш ни твоят джип качен на хидравлична платформа. По точно този начин се губи реално възможностите на машината. Е ака не ти е ясно какво имам в предвид ела при мене, както си и идвал друг път и ще се опитам да ти обясна. Тамън ще пробваме и машината ти в едни и същи условия създадени специално от мен и отговарящи на световни стандарти. По-никакъв начин не се заяждам и смятам че мястото на тези обяснения не са тук. Въпрос е защо обаче Админ се опитва да унищожава нещо, а не да създава? Пак ще помоля да няма развитие на скоропоговорките в темата.
                      LZ1VMH

                      Коментар


                      • До: Ходове на окачването на джипове.

                        Уважаеми колеги! Пак започва спор само дето не виждам за какво? RTИ индекса няма нищо общо с ъглите на "заход" отпред и отзад. Които обаче са също толкова важни колкото и RTI.

                        На Голди рампата е правена точно според правилата в това съм сигурен. Но kinex е прав за нуждата от точен измерител за да могат да се сравняват две машини без да трябва да ходят на едно място...

                        Затова компромисът е много лесен. Голди вземи една рулетка и калкулатор и както си отбелязал кой докъде е стигал изчисли им RTI и направо го пусни тук... Това направо ще си е достойно за нарочна тема залепена с данни за повечето известни машини... и ще е една от най-ценните тук...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • До: Ходове на окачването на джипове.

                          Отдавна ми се иска да разбия един мит които съм чувал.Митът е,че G класата е с по лоши ходове на мостовете спрямо Тойота и някои други джипки.Винаги съм смятал,че дългите носачи, разположението на също така дългите пружини, по-близо до центъра на моста,са все предпоставки за добра артикулация на мостовете при МБ G.Вчера бях при Влади с новата ми придобивка-Тойота KJ70 къса,сетих се за мита и ми се струва, че го разбих.Тези дни смятам да повторя теста с двете джипки, фотоапарат и рулетка.Сравнението е между заводските окачвания на двата автомобила.Аa,и едно въпросче към колегите по марка.По мека ли ще е возията на Тойтката с TJM от тази на заводското окачване?Все пак свикнал съм с возията на G.
                          Последно редактирано от xatrak; 05-04-08, 19:47.
                          Пътят е целта.

                          Коментар


                          • До: Ходове на окачването на джипове.

                            Първоначално публикуван от xatrak Преглед на мнение
                            Отдавна ми се иска да разбия един мит които съм чувал.Митът е,че G класата е с по лоши ходове на мостовете спрямо Тойота и някои други джипки.Винаги съм смятал,че дългите носачи, разположението на също така дългите пружини, по-близо до центъра на моста,са все предпоставки за добра артикулация на мостовете при МБ G.Вчера бях при Влади с новата ми придобивка-Тойота KJ70 къса,сетих се за мита и ми се струва, че го разбих.Тези дни смятам да повторя теста с двете джипки, фотоапарат и рулетка.Сравнението е между заводските окачвания на двата автомобила.Аa,и едно въпросче към колегите по марка.По мека ли ще е возията на Тойтката с TJM от тази на заводското окачване?Все пак свикнал съм с возията на G.

                            Васко, честита покупка. Тойотата изглежда перфектно, вървежа и ускорението и е впечатляващо. Ще те чакам на естакадата за да разбиеме мита.
                            LZ1VMH

                            Коментар


                            • До: Ходове на окачването на джипове.

                              Вчера изпробвахме ходовете на Витарата на Йонко 68. Ето малко снимки.
                              Прикачени файлове
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • До: Ходове на окачването на джипове.

                                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                                Вчера изпробвахме ходовете на Витарата на Йонко 68. Ето малко снимки.
                                Евала за снимките. Още малко и ще се обърне.
                                На колко сантиметра може да си вдигне гумата, докато другите три са на земята.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X