Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за окачване на Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    аз смятам да я лифтовам по начина който съм пуснал в темата самоделен лифт на нива, + подложки на пружините отдзад
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от kinex
      Първоначално публикуван от Явор(dorzi)
      Кажи бе приятелю kinex в крайна сметка има ли за твоята или няма.И ако има защо не си сложиш
      Отговора е над въпроса ти.
      Разберасе че има. Всички фирми за тунинг окачване ги правят. Обаче аз искам да подобря возията а не да я влоша. Вероятноста да друса със спортни пружини е много голяма и до като не ги сложиш няма как да разбереш. Кокошка в торба не ми се купува.
      За сега най правилните се продават в БалканСтар и струват 150лв/бр.
      Най-правилното в такъв случай за тебе е айрматик - кеф ти твърдо и стабилно, кеф ти меко и мазно...направо отвътре с едно пипане на копчето... Поинтересувай се и вижа колко струва кита за теб...
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #33
        Зад тва еарматик се крие нещо познато ама по името не мога го разгада.
        Кои е кръсника.

        Коментар


        • #34
          Заспамихме темата, ама съм виждал китове за всички модели JEEP - възглавници наместо пружини, компресор и управляващите клапанчета, електроника и тем подобни дивотии...
          Руснаците си бяха инсталирали, ама не знам къде дянах линка...
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #35
            Нищо не сме заспамили. Говорим за окачване
            С въздушни възглавници ще има по малък ход отколкото с пружини.
            А и не мисля че изобщо може да влезе ма местото на пружината.

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от kinex
              Нищо не сме заспамили. Говорим за окачване
              С въздушни възглавници ще има по малък ход отколкото с пружини.
              А и не мисля че изобщо може да влезе ма местото на пружината.
              значи знам 2 такива - '04 рубикон и '02 гр. чероки. въздушните възглавници влизат абсолютно точно на мястото на пружината. също така ще се изненадаш колко им е голям хода. обаче и двата са комични на офф, може би по задволанни причини, не знам. имхо, въздушното окачване е подходящо за офф колкото нагревки за умрял.
              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

              Коментар


              • #37
                Ако хода им е голям колкото на пружините със сигурност ще се изненадам
                Не мога да си представя въздушна възглавница да се движи по 10см в двете посоки. Сигурно защото нямам полет на въображението
                За отпреде говоря. Отзад хода е много повече.

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от Камен Калчев
                  аз смятам да я лифтовам по начина който съм пуснал в темата самоделен лифт на нива, + подложки на пружините отдзад
                  ае като го направиш кажи има ли ефект и с колко се е вдигнала

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от kinex
                    Ако хода им е голям колкото на пружините със сигурност ще се изненадам
                    Не мога да си представя въздушна възглавница да се движи по 10см в двете посоки. Сигурно защото нямам полет на въображението
                    За отпреде говоря. Отзад хода е много повече.
                    ето нещо което може да помогне на въображението ти




                    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                    Коментар


                    • #40
                      Йе йе йе! Точно за това говоря. И на офф викаш били зле? А може ли по-точно защото е интересно, къде са слабите места?
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #41
                        Слабите места са че основното натоварване при "носенето" на тежеста на купето се понася от амортисйорите. Което при джип без носеща рама е малко неправилно. Да не кажа пагубно за купето. в случая този амо може да носи купето и без въздушна възглавница. Трябва само да се напомпи повечко.
                        Иначе идеята е добра. Въпроса е колко ще издържът възглавниците.

                        Коментар


                        • #42
                          Защо амортисьорите бре Пламене, нали заменяш пружината с възглавница която има подобни характеристики и се разполага на същите места. На практика може да махнеш амортисьорите...
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от kinex
                            Слабите места са че основното натоварване при "носенето" на тежеста на купето се понася от амортисйорите. Което при джип без носеща рама е малко неправилно. Да не кажа пагубно за купето. в случая този амо може да носи купето и без въздушна възглавница. Трябва само да се напомпи повечко.
                            Иначе идеята е добра. Въпроса е колко ще издържът възглавниците.
                            ако съм те разбрал правилно ти смяташ че тежестта на купето се носи от амовете, не от възглавниците? моите наблюдения са че амовете са си амове, а тежестта са носи от възд. възгл.

                            въздъшните възглавници уви не са много здрави и дълговечни. няколко пъти вече сменям на разни возила.

                            И на офф викаш били зле? А може ли по-точно защото е интересно, къде са слабите места?
                            на този рубикон с който карахме няколко пъти на различни маршрути шофиора беше около 50 год. чичко с много кинти, който май избиваше комлекси. на една 60 градусова стена която минавах със диването и фабричния TJ много пъти той не можа да се качи, мани ами и щеше да се обърне. инак като основна слабост смятам че е по бавната скорост на реакция на възглавницата спрямо конвенционалната пружина - по ниска скорост на сгъване/разгъване.
                            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от митко
                              инак като основна слабост смятам че е по бавната скорост на реакция на възглавницата спрямо конвенционалната пружина - по ниска скорост на сгъване/разгъване.
                              Скоростта на реакцията реално погледнато зависи от съотношението на масите и настройките на амортисьорите. И понеже съотношението на масите е ясно, остават неправилно подбраните или регулирани амортисьори...
                              Иначе даже не зависи колко е надута ако разкараш амовете и в двата случая (чисто хипотетично).
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Въпрос за окачване на Лада Нива

                                Здравейте.
                                Четох че се подсилва окачването с по още един амортисьор, и искам да попитам някой знае ли как се монтират, и някакви снимки или сайтаве за да ги видя. Искам да си направя моята нива така.
                                Последно редактирано от kinex; 09-06-08, 10:16. Причина: пишете на кирилица !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X