Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за окачване на Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Удара май го поема пружината Амото май май най-добре му е като се разтяга.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от kinex
      Защо при 2" лифт на Нивата човека трябва да сменя пружини.
      Доколкото знам при такъв малък лифт пружини се сменят когато старите не отговарят на килограмите които носят.
      То тука пак си зависи с какво е направен лифта.Ако е с подложки и отпред и отзад не е необходимо да се сменят пружините.Нали именно за това е вдигнат по този начин-да се спести някой лев.Когато самите пружини(новите) вече са по-големи с цел лифт тогава е ясно.Самото повдигане на Нивата с подложки и аз не го одобрявам много с изключение на това отпред НО когато самите подложки се сложата под "тавата" на пружината и във външния край са малко по-големи отколкото отвътре.По този начин се компенсира един вид "корема" който би станал на самата пружина.

      Коментар


      • #18
        Най после някой дето е пипал Нива.
        Това за измятането на пружината отпред е много важно. За това предложих гумени подложки. С тях когато колата е на равно пружината стои права а когато носача слезе до доло пружината се криви на вън респективно когато се свива - на вътре. Освен това гумата компенсира част от изкривяването.

        Яворе не е заради спестяването на някои лев. Спестяват се много левове. Щото съм се напатил от пружини.
        Точно за моя модел Крайслер монтират седем вида предни пружини в зависимост от килограмите които носят и скороста за която е предназначено окачването.
        От 845lb до 1085lb. Отделно предлагат ОффРоуд пакети на 820lb.
        Като намеря човека в България които да ми продаде правилните пружини с удоволствие ще изхвърля подложките.

        Коментар


        • #19
          Говорех конкретно за Нива,но няма значение-получава се тема от която човек може да се научи на нещо.Ако искат да ни преместят в нова тема нека го направят.
          Изненадан съм,че имаш такъв проблем.По това което казваш разбирам,че няма кой да те консултира кои пружини да избереш!Или греша?
          Винаги съм си мислил,че тези които произвеждат окачване съобразяват всичко,но явно понякога се случва и те да имат някой пропуск.От тук от там(разбирай форума)се чува това не паснало онова не паснало.Вярно е става дума в повечето случаи за не толкова модели които се тунинговат постояно и може би за това.Нека Братята Петрови не ми се сърдят.Имал съм отношения с тях и твърдя че са съвестни хора и търговци за които печалбата не е самоцел.
          Та за тебе.Аз също не мога да ти помогна защото всеки си знае за собствената си "градинка" Стана ми интересно,че като ти чета постовете оставам с впечатлението,че познаваш доста хора които имат познания ,а няма кой да ти каже какво да си вземеш Нали ти беше с регулеруемите амове.Те не помагат ли по някакъв начин.А това че имаш избор между седем вида пружини явно е проблем Ако бяха два вида-лесно,нали!
          Нека и други се вкючат с мнения та белким си помогнем.

          Коментар


          • #20
            Аз нямам проблем с окачването. Просто дадох пример за това как пружините са съобразени с килограмите на конкретния автомобил. Допустимите отклонения в килограмите на джипа не са големи а една лебетка например 40кг променя всичко.Регулируемите амортисйори помагат до толкова че могат да се напаснат към пружината.
            Така че аз предпочитам да карам с подложки отколкото да сложа по дълги пружини които изобщо не са изчислени за моита кола.

            Коментар


            • #21
              С подложки аз лично не ги препоръчвам по ред причини.Имам чисто нови Руски,ако някой ги иска да пише ,ще му ги подаря.Руснаците слагат пружини от Волга,но не помня колко намотки се режат.

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от inko
                С подложки аз лично не ги препоръчвам по ред причини.Имам чисто нови Руски,ако някой ги иска да пише ,ще му ги подаря.Руснаците слагат пружини от Волга,но не помня колко намотки се режат.
                Кои са причините да не ги препоръчваш.

                Коментар


                • #23
                  Кажи причините че аз вече почнах да се обърквам. Значи последно има оффроад окачване за Нива на TJM а колко пари е горе долу комлекта (амортесиорите + пружините)

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от kinex
                    ...Така че аз предпочитам да карам с подложки отколкото да сложа по дълги пружини които изобщо не са изчислени за моита кола.
                    Има ли вариант в който по-дългите пружини да са предназначени за твоя модел (спрямо производителя на тези пружини) и в същити време те да не са изчислени за твоята кола?

                    Коментар


                    • #25
                      Предназначени значи че стават.
                      Изчислени значи че са съобразени с килограмите и амортисйорите.
                      Предполагам че тези които ги изчисляват знаят колко тежи в момента моя джип след като са се нагърбили с тежката задача да поправят автора.

                      Коментар


                      • #26
                        Кажи бе приятелю kinex в крайна сметка има ли за твоята или няма.И ако има защо не си сложиш

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Явор(dorzi)
                          Кажи бе приятелю kinex в крайна сметка има ли за твоята или няма.И ако има защо не си сложиш
                          Отговора е над въпроса ти.
                          Разберасе че има. Всички фирми за тунинг окачване ги правят. Обаче аз искам да подобря возията а не да я влоша. Вероятноста да друса със спортни пружини е много голяма и до като не ги сложиш няма как да разбереш. Кокошка в торба не ми се купува.
                          За сега най правилните се продават в БалканСтар и струват 150лв/бр.

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от kinex
                            ...За сега най правилните се продават в БалканСтар и струват 150лв/бр.
                            Сигурно...

                            Коментар


                            • #29
                              Като казах правилните имах в предвид че с тях джипа не подскача а подскачат само гумите.
                              Яро лесно ти е на тебе като имаш за сравнение Тойотата на Алекс с ТЖМ.Виждаш че е по добре и си готов с избора. Обаче окачването на 80ката е в пъти по твърдо от това на Гранда. Всъщност не знам дали при всички модификаций е така. Тази която имах 4.2Д друсаше като да не казвам какво. Направо да и се чудиш как може такава голяма кола да подскача като калинка. При тва положение не е много трудно да направиш твърдото окачване по меко. А как се подобрява добро окачване. На Джип им трябваха три години за да подобрят окачването на Гранда за ОффРоуд.
                              Всяко окачване е предназначено за определена скорост на определен терен.
                              Целта на окачването е да поема ударите от неравностите и да не ги придава на купето.
                              Звучи ви познато нали.
                              Ама няма никакво значение дали става въпрос за Ф1 или за Париж-Дакар.
                              Загледаите се в джипките от Париж-Дакар как се движат все едно са на въздушни възглавници. Купето стои стабилно а гумите се мятат като полудели. На колко джипа от родния ОффРоуд шампионат може да се види?
                              Толкова за пружините и тяхната опозиция амортисйорите.
                              Остава най-сложния въпрос. Стабилноста.

                              Коментар


                              • #30
                                има и струва 1800 левчета
                                "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X