Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

    Здравейте,

    Въпросът ми е възможно ли е да се направи лифт без да се промени пътното поведение на асфалт? За да конкретизирам става въпрос за Jeep Grand Cherokee WJ 4.7. Наясно съм че каквото и да правим центъра на тежестта отива по-нагоре, но се търси наистина минимална промяна особено в завои на асфалт. Доколкото знам, стоковата задна щанга трябва да се смени с по-дебела за да се отстрани "люлеенето" на джипа. Ако комбинираме с качествен лифт кит 2 или 3" с по-твърди амортисьори и фланци за гумите ще се получи ли търсеният ефект?
    Последно редактирано от @Светослав; 02-03-16, 11:57.

  • #2
    От: Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

    Не!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

      Да!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

        ОК, нека зададем въпроса така: Какво трябва да се направи за да се промени поведението минимално?
        Благодаря!

        Коментар


        • #5
          От: Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

          А сега де?
          Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

          Коментар


          • #6
            От: Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

            Него мисли това люлеене . Ела да те кача в моята витара и няма повече да питаш за това. А сериозно колкото отиваш нагоре толкова и настрани.

            Коментар


            • #7
              От: Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

              Първоначално публикуван от @Светослав Преглед на мнение
              ОК, нека зададем въпроса така: Какво трябва да се направи за да се промени поведението минимално?
              Благодаря!
              Преди всичко да не повдигаш много.

              Ако освен повдигането и разшириш колата ще се подобри страничното люлеене, но ще направиш колата по-квадратна и ще пострада курсовата устойчивост.

              Коментар


              • #8
                От: Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

                [QUOTE=@Светослав;2929648]Здравейте,

                Въпросът ми е възможно ли е да се направи лифт без да се промени пътното поведение на асфалт?

                Карането на джип по асфалт, обезсмисля правенето на лифт...
                Иии, нали повдигането се прави с цел, монтиране на по-големи гуми! Така че, пътното поведение няма как да е същото.

                Коментар


                • #9
                  От: Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

                  Първоначално публикуван от @Светослав Преглед на мнение
                  ОК, нека зададем въпроса така: Какво трябва да се направи за да се промени поведението минимално?
                  Благодаря!
                  Първо зависи каква сума си определил за това. Възможностите са различни-има едни хорица, които се занимават точно с това, в гр. Казанлък, можеш да се чуеш с тях по тел. и те ще ти обяснят. Правих при тях точно такъв Черок, и съм много доволен!
                  0887 526 564/ 0897 933 755 /

                  Коментар


                  • #10
                    От: Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

                    Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                    Първо зависи каква сума си определил за това. Възможностите са различни-има едни хорица, които се занимават точно с това, в гр. Казанлък, можеш да се чуеш с тях по тел. и те ще ти обяснят. Правих при тях точно такъв Черок, и съм много доволен!
                    Заделил съм към 15000 лв. общо за джипа, обслужване и "подобрения". До няколко месеца ще се вземе нещо за към 8,9,10К и остават едни 5-6000. Въпросът ми дойде от това, че джипа ще се ползва дълго време като семйна кола и най-ероятно ще искам още в началото да мусменя амортисьорите, а оттам се замислих и направо за леко повдигане. Ще се кара обаче 90% по асфалт и затова трябва да е в границите на разумното. Както Ясен каза : съвсем леко повдигане.

                    Коментар


                    • #11
                      Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

                      Помислете за вежди които се врязват и позволяват монтаж на по-големи гуми( до 32') без повдигане.
                      Продават се в Америка за 500USD.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #12
                        @Rusev как се наричат/търсят тези? Нещо от сорта на extended wheel fenders?

                        Отговорих си Cut-Out Extended Fender Flares
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 03-03-16, 13:54.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Възможен ли е лифт без промяна в пътното поведение?

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Помислете за вежди които се врязват и позволяват монтаж на по-големи гуми( до 32') без повдигане.
                          Продават се в Америка за 500USD.
                          Русев, завиването за нищо го нямаш!
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X