Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рязане на пружини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Рязане на пружини

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Само аз ли правя разлика между термообработка и закаляване?
    Ееее...ноу уордс...



    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Волговите пружини не знам точно колко са дълги, но знам, че се отрязват 2,5 навивки, за да не се прекали с надигането. Наистина предпочитам, да не режа, а да намеря готови пружини.

    Относно обработката - не съм наясно точно каква е, според мен метала се нагрява, навива се пружината и след това се охлажда, за да се постигне определена якост на материала. Ако се отреже пружината и се нагрее за да се получи опорна навивка, след това трябва отново да се темперира, което не е ясно точно как и къде ще стане.

    Другия вариант е леко да се шлайфа последната навивка (отрязаната), за да се подравни и да се слага, но така пружината стои малко накриво и според мен няма да работи добре.

    От това, което прочетох, навитата чрез нагряване пружина се потапя в студен флуид (масло), което ми звучи като закаляване. След това се слага във пещ и се нагрява до определена температура за определено време и се охлажда постепенно.

    Соти, това ли са пружините да взимам и да забравям...
    Ми..не съм вдигал НИВА.Просто като идея.Може и тези да дойдат дълги...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #17
      От: Рязане на пружини

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      .......Може и тези да дойдат дълги...
      Аз от закаляване и рязане на пружини не разбирам. Да сега само 2-3 успешни заменки съм направил, винаги по един и същи начин. Вади се оригиналната пружина и се мери. Диаметър, навивки, дебелина на телта. После се търси нещо по тия размери или по дебело, или по дълго в зависимост какво гониш. Сега по моргите има толкова пружини, че немат преброяване.

      Та...премери я тая пружина и напиши колко навивки, колко е дълга в свободно състояние, колко е външния радиус и телта колко е дебела. Ще измислиме нещо.

      ПП В Крън правят студено навити пружини. Каквото и да значи това.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #18
        От: Рязане на пружини

        Студеноогънатите са тънки. В Крън правят и горещоогънати, пуснах им запитване за цена.

        Параметрите на пружините са :
        1. Дължина в свободно състояние 278 мм
        2. Брой навивки - 7,33
        3. Брой работни навивки - 6
        4. Дебелина на пружината - 15,2 мм
        5. Вътр. диаметър - 90 мм
        6. Външен диаметър - 120,4 мм

        Общо взето от проучванията които направих рязането на пружината от ГАЗ-24 с ножовка е компромисен вариант, който не харесвам особено много.

        Ако някой знае размерите на пружината от МБ - цената и като нова е повече от перфектна! От морги не искам да взимам - нали вече са се гънали поне 10 години, значи вече са омекнали...
        Александър

        Коментар


        • #19
          От: Рязане на пружини

          Абе режи и слагай и после карай смело, небой се аз на предната ми витара имам около 15000км. само по черно със срязани прожини. Никакъв проблем!!! Успех.

          Коментар


          • #20
            От: Рязане на пружини

            Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
            Абе режи и слагай и после карай смело, небой се аз на предната ми витара имам около 15000км. само по черно със срязани прожини. Никакъв проблем!!! Успех.
            Искам като го правя, да ми харесва. Защитата на предния диф. например още не мога да си я харесам - като рало е, и докато не я наглася, все ще я мисля.
            Александър

            Коментар


            • #21
              От: Рязане на пружини

              Мерцедесовите са 420мм.По тия параметри,дето си дал,по скоро от 124-ка ще станат.Режеш смело с флекса и от 5-тата пружина ще ги уцелиш на височина и твърдост...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #22
                От: Рязане на пружини

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                .....От морги не искам да взимам - нали вече са се гънали поне 10 години, значи вече са омекнали...
                Грешка. Омекнали са за колата на която са били.

                Сложихме смачкани, стари, задни пружини от Гелендия на Паджеро къса база за задни. Повдигна се с 7-10 санта.
                Сложихме смачкани стари, предни пружини от Гелендия на Терано за задни. Повдигна се 10 санта.
                Тия две коли започнаха да возят по-комфортно и по стабилно отзад отколкото отпред.

                А ти ми кажи кога, според тебе, тия двете тротинетки ще досмачкат пружини издържали 20 г. на Гелендия.

                Ако сложиш смачкани пружини от 124ка и станат аз ти гарантирам, че ще изкарат повече от Нивата.

                Имам на двора едни задни пружини от МВ 202. Утре ще ги погледна и ако стават ще ти ги дам за 2 бири.
                Ако ги смачкаш обещавам да ти върна бирата.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #23
                  От: Рязане на пружини

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Искам като го правя, да ми харесва. Защитата на предния диф. например още не мога да си я харесам - като рало е, и докато не я наглася, все ще я мисля.
                  Ок нагласи си я, но не мисля че е от значение като срежеш прожината дали ще я каляваш или няма да я каляваш.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Рязане на пружини

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    ...Ако сложиш смачкани пружини от 124ка и станат аз ти гарантирам, че ще изкарат повече от Нивата...
                    И вероятно ще возят по-добре...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Рязане на пружини

                      Всички пружини от моргата вероятно са по-добри от тези на нивата мери режи и газ те без тов отдолу не се виждат. Преди имах Нива и и смених пружините с оригинални за нива понеже старите бяха се смачкали и счупили. След половин година боята им опада на парцали, ръждясаха изгниха и се скапаха за две три години. Вземай от моргата и режи с флекса няма да да ги разкалиш.
                      [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
                      [/FONT]

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X