Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

    Грес като грес, кво му е? Все нещо трябва да осигури топлоотвода. Литий - значи литий. Явно това е най-евтиното за производство, за да е масово.

    Коментар


    • #32
      До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

      Стефане, точно тази книга дето цитираш ми е зад гърба... Като тръгнах да търся еквивалента на греста за която говорим почнах от нея... Проблемът е, че авторът въобще не е засегнал цял клас греси за подобни приложения... предполагам защото заглавието на книгата е цитирам: "Масла, смазки и течности за транспорта и индустрията"...

      Ние тук говорим за авиационни греси които са съвършено различен клас и като свойства и като цени...

      Под ръка не ми е всичко това дето съм изчел, но те моля да хвърлиш едно око на:
      http://www.vniinp.ru/work/investigat...s_lubrication/

      Има идеи за какво говорим... Но това са едни неща за едни пари... големи пари... От грес до грес разликата е толкова голяма, че всъщност прилика няма...
      Последно редактирано от Венцислав Петров; 06-06-09, 23:08.
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #33
        До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

        Чакай - чакай, аз съм чел и други книги освен оная От всичката тая красота, тебе те интересува само че на 10 километра винаги е -58 по Целзий. Заради което и има смисъл изобщо да гледаш в тоя склад. Не ти трябват нито турбинни смазки които работят в печката, понеже още на 120, всичкия лак от намотките ще изтече на весело ручейче, нито жироскопни за 20 - 200 000 оборота, нито космически, които във вакуума всеки два часа отнасят от -170 до +170, или по-често, ако спътника се върти. А това че някой препоръчва неадекватни консумативи за изделията си, показва първо недобросъвестност и алчност, после инженерна измама, и три места след последното - може би и грижа за клиента. Макар че такова преосигуряване на една част, при никакво на всички останали, пак не казва нищо хубаво за такава кантора.
        Едно време имаше дума - будалкане. Не им прави чест.

        Коментар


        • #34
          До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

          Не Стефане, не си прав! В случая не става дума за заблуда от страна на производителите на лебедки, а за проблем който те имат... Именно факта че при лебедките обичайните греси не са подходящи и най-близката която върши работа е пък съвсем друг клас... Ако имаше кой да направи грес за лебедки тя щеше да си е на съвсем нормална цена... Проблемът е че този пазарен сегмент е толкова малък, че това е безсмислено занятие... Та, така... Затова и хората са избрали единственото възможно решение...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #35
            До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            ... Та след разговори с на практика всички фактори по доставка в България ми беше изяснено че единственият шанс да получа такава грес или нейният еквивалент е ако имам някакъв си номер на НАТО и поръчам един варел... Но всички са наясно че тази грес не може да бъде заменена с продуктите за нашият пазар... Супер странно при това на нашият пазар нито една фирма не внася от високият си клас греси...
            Като гледам в нет-а, AEROSHELL GREASE 33 MSможе да се поръча онлайн в разфасовка 400 гр. на доста места, включително и в Европа, а я има даже и в Русия. Естествено, има си го стандартния проблем с оскъпяването, което се получава от транспортните разходи.

            А това, че на нашия пазар не се внасят продукти от високия клас може би има съвсем елементарно обяснение - липсата на достатъчно голямо платежоспособно търсене. Примерно, по мои наблюдения, автосервизите масово използват най-евтината грес, която могат да намерят.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

              Така е Чавдаре, естествено не беше проблем да си я доставя... въпросът бе че тукашните представителства не щат... А по-горе сега виждам че съм се изразил грешно... Не е чак толкова скъпа греста, преувеличил съм... Приблизително 40лв. е тубичката (малката)..., която общо взето си е дозата за една лебедка... много по-скъпо е от стандартната грес която е 5-6лв. за същото ама не е болка за умиране си мисля аз...

              Иначе навсякъде в Европа има греси от висок клас в Русия още повече, че и собствено производство имат... Тука в България като че ли няма нищо за гресиране...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #37
                До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                Ползвам тази грес.Препоръча ми я приятел които се занимава с подръжка и ремонт на яхти,ползвал я предимно за шафта на перката.Оцапах цялата джипка от долу.ОК,няма падане,но пък като се набие с пепел,става като шкурка.То маи няма угодия.Мисля си обаче че за лебедката е добър вариянт(не съм пробвал)
                Прикачени файлове
                Емил-00356 99872043-Малта
                Defender-90

                Коментар


                • #38
                  От: До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                  Макар, че темата е от доста отдавна и аз да се включа, т.к. като отворих моите две лебетки Табор 9, и положението същото, че и по зле.
                  На всички колеги, които обичат да се тинят по начесто, препоръчвам на първо четене да правят профилактика на лебедката си на всеки три месеца.
                  Ако се спазят указанията на Чавдар за тънкото машинно масло, гресира се на всеки три месеца и малко се подобри уплътняването няма да имате проблеми.
                  Аз лично освен почистването, смених лагерите, допълнително импрегнирах намотките на статора и ротора, почистих и наръсих със спрей четковия апарат, уплътних де що можах и както можах, намалих аксиалния луфт на макарата и сега е по добре. С една дума се специализирах в профилактиката и уплътняването.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                    Задържането на четките се оказва доста хроничен проблем. Наскоро ми се наложи да хвърля една лебедка и в един момент проклетията спря. Пак добре, че после реши все пак да проработи.
                    Като я отворих днес, едната четка беше запънала.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210915.JPG
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5274129

                    Покрай профилактиката на електромотора, реших да погледна какво става и на другите места. При демонтирането на барабана видях "черно на бяло" какво става, когато не се внимава с болтчето за прикрепване на въжето.

                    Оригиналното болтче се беше поразбило, а и идеше късичко за фиксиране на по-дебелия накрайник на едното от синтетичните въжета. Поради което преди време беше сменено с по-подходящо. Ама някой път, като съм слагал другото въже, чийто край е по-тънък, не съм се усетил и в бързината съм навил добре болтчето. Толкова добре, че се е подало повече отколкото трябва от другата страна на барабана, и резултатът беше налице.
                    Все едно съм пуснал фреза.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210909.JPG
Прегледи:1
Размер:154.2 КБ
ID:5274133


                    Греста се беше напълнила със стружки.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210912.JPG
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5274130

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210911.JPG
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5274132

                    Така че - внимателно с болтчето! Особено, ако се използват различни въжета, с различна дебелина на накрайника.


                    Иначе, уплътненията на механизмите държат много добре. Въпреки водните и кални бани, вода и кал не са влизали там, където моат да направят беля.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1210918.JPG
Прегледи:1
Размер:127.8 КБ
ID:5274131
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X