Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

    А мчи пусни го тоя наръчник. Да станем и ние отворени.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      А мчи пусни го тоя наръчник. Да станем и ние отворени.

      Ей ти го!
      Прикачени файлове
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

        Баси случая. Тия са откраднали чертежите от китайците. Благодаря.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #19
          До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

          Тъй като обаче не съм много уверен колко е здравословно използването на така разредена грес, реших да установя какво препоръчва производителя. Бяха ми казали, че греста била някаква супер специална, нямало информация за нея и не можела да се намери. Нищо подобно!
          Според сервизното ръководство което са дали от WARN греста която се препоръчва е Aeroshell #17... Това си е доста специална грес... в момента тя не не се произвежда вече и е заменена ако не се лъжа с AEROSHELL Grease 33MS... Тази грес на практика не може да се купи на нашият пазар... при това е доста скъпа и и силно специализирана...

          Естествено може да се използва каквато и да е грес в лебедката..., механизма и е бавен при това с прави зъби... Но, при "обичайните" нашенски условия, когато се очаква лебедката да се напълни с кал и всякакви други "елементи", обикновените греси спират да работят, при това тези с молибденови добавки, предизвикват отделяне на сярна киселина... (доколкото знам) и всичко това не се отнася добре към живота на лебедката... Но пък това въобще не е проблем на никой производител, защото няма такъв който да позволява лебедката да работи под вода, кал и прочие...

          Моят съвет е вътре въобще да не използвате машинно масло, то моментално се "скапва" от водата и при това не уплътнява добре... (важна част от функциите на греста...) Тук разбира се идваме до проблемът с трудното развиване... Затова си купувайте най-добрата грес за морски приложения до която можете да се доберете... и хем ще се върти лесно, хем като влезе вода ще се изпари и ще излезе без да нанесе щети... Единственият проблем е цената на такава грес която достига половината от лебедката... А не случайно е за морски приложения...
          Последно редактирано от Венцислав Петров; 06-06-09, 15:29.
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

            Има ли отявлена причина да не се използва графитна грес? Мазилните свойства са сходни на смесите с молибденов сулфид, а с водата не образува киселини.

            Коментар


            • #21
              До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

              Много слаби мазителни свойства, малък температурен диапазон... графитните греси се препоръчват само за неотговорни възли... Лебедката (електрическата) има огромният проблем да се нагрява много... А при това може да се наложи да се използва и зимата при -20 без да е загряла...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                ... Естествено може да се използва каквато и да е грес в лебедката..., механизма и е бавен при това с прави зъби... Но, при "обичайните" нашенски условия, когато се очаква лебедката да се напълни с кал и всякакви други "елементи", обикновените греси спират да работят, при това тези с молибденови добавки, предизвикват отделяне на сярна киселина... (доколкото знам) и всичко това не се отнася добре към живота на лебедката... Но пък това въобще не е проблем на никой производител, защото няма такъв който да позволява лебедката да работи под вода, кал и прочие...

                Моят съвет е вътре въобще да не използвате машинно масло, то моментално се "скапва" от водата и при това не уплътнява добре... (важна част от функциите на греста...) Тук разбира се идваме до проблемът с трудното развиване... Затова си купувайте най-добрата грес за морски приложения до която можете да се доберете... и хем ще се върти лесно, хем като влезе вода ще се изпари и ще излезе без да нанесе щети... Единственият проблем е цената на такава грес която достига половината от лебедката... А не случайно е за морски приложения...
                Ами от Warn ми написаха

                The grease you are using is just fine. ...
                Оригиналната грес, която беше в лебедката, поне на външен вид беше като молибденовата.
                Освен това, в сервизния наръчник (на стр. 13) изрично пише да не се гресира на гореспоменатото място. Това го разбирам да важи и в случай, че човек разполага с оригинална грес.

                И, между другото, за разлика от електромотора, в планетарния механизъм нямаше и следа от вода, за кал да не говорим.
                А, ако ще купувам грес, дето струва колкото лебедката, със същия успех мога да си я въртя с тази грес, която използвам и в момента, пък в един светъл ден просто ще си купя друга лебедка.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                  Е, напълно разбирам отговора от WARN... Все пак се подразбира, че си чел и инструкцията за експлоатация където се забранява такава под вода и прочие... В обичайни условия при този метод на поддръжка, даже всъщност без поддръжка, всяка лебедка може да надживее машината на която е инсталирана... То навсякъде пише изрично също така че възли, детайли и машини които се експлоатират на състезание гаранция нямат...


                  Идеята е че както и всичко друго когато се експлоатира както не трябва, си иска и нестандартни методи...

                  Иначе си прав или по-точно е въпрос на сметки кое излиза по-евтино, дали супер грес на съответната цена или регулярна поддръжка и по-честа смяна на лебедката... Аз лично съм другата крайност..., хем внимателно си експлоатирам лебедките хем със супер грес... мания някаква...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #24
                    До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                    Според мен влагата в електромотора,заради която блокират четките в четкодържателя не е проникнала отвън,а е от конденз.За да влезе вода отвън мисля ,че трябва доста време да седи под вода и незнам откъде ще изгони въздуха отвътре за да се напълни.
                    Безслислено е да се опитвате да хермертизирате ел двигателя защото при образуването на конденз съвсем няма да може да съхне,а и той си има отвор за проветрение и изтичане на конденза.(намира се от към барабана отдолу).
                    Чавдаре аз докато не смених четкодържателя,четките засядаха постоянно!Просто той е поцинкован(или кадмиран) и като корозира покритието вече корозията го яде за дни и четките блокират в него.
                    А след едно 4 часово стоена в една рекичка на Варна 2008,си ревизирам лебедката преди всеки етап в който имам съмнения че ще ми трябва.
                    Впрочем ревизията при мен става лесно,без да свалям лебетката-свалям само ел мотора.Редуктора до сега не съм го пипал-винаги като го отворя изглежда като нов и си го затварям веднага.
                    Тарга тия от WARN след като са откраднали чертежите от китайците,са използвали най-добрите материали за изработка!Пък и май някоя китайска фабрика са купили щото там(в Китай) ги правят....
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #25
                      До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                      Според мен влагата в електромотора,заради която блокират четките в четкодържателя не е проникнала отвън,а е от конденз.За да влезе вода отвън мисля ,че трябва доста време да седи под вода и незнам откъде ще изгони въздуха отвътре за да се напълни.
                      Факт е че конденза играе голяма роля, но пълненето с вода също не е трудно особено когато лебедката е нагрята, а се случи да се потопи във вода и бързо да се охлади... Тогава просто "всмуква" вода... По същият начин и причини вода влиза в мостове, скоростни кути, раздатки и т.н., макар че там има взети и технически мерки... и въпреки това...


                      Колкото до четките, аз практикувам още на нова лебедка добре да напръскам всичко с качествен спрей, който смазва и предпазва от корозия... много помага...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #26
                        До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Е, напълно разбирам отговора от WARN...
                        Ами наистина е разбираем.
                        Намерих описанието на спомената по-горе AeroShell Grease 33MS

                        AeroShell Grease 33MS is an extreme pressure (EP) grease based on the proven lithium complex technology of AeroShell Grease 33, fortified with 5% Molybdenum Disulphide
                        Т.е. това е литиева грес с добавен молибден. От този тип са и гресите на Castrol и Valvoline, които използваме.
                        Вероятно Aeroshell-ската е по-качествена, но не съм убеден, че това е от такова сериозно значение.
                        Ако греста е достатъчно добра за да смазва каретата, които непрекъснато са подложени на сериозно натоварване, не виждам причина да не свърши работа в механизма на лебедката, който вижда зор доста по-рядко и за по-кратко (примерно 10-20-30 пъти в годината за по някоя и друга минута).
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                          Тук не съм съвсем съгласен. Тази грес никак не е близка по-характеристики до обичайните греси намиращи се по нашите земи... Виж и температурният диапазон... -70... до + 121... Ето тук данните: http://www-static.shell.com/static/s...e_33ms_tds.pdf

                          Освен това има показан и един много важен параметър: Water resistance test loss @ 40°C който за обичайните греси по принцип не го посочват...

                          Но пак правя уговорката че при обичайна и съобразена с инструкциите за употреба всякаква грес ще е повече от добре особено ако я има... Аз доста време звънях по фирми и разпитвах за прочутата Аерошел която кой знае защо повечето производители на лебедки много обичат... Та след разговори с на практика всички фактори по доставка в България ми беше изяснено че единственият шанс да получа такава грес или нейният еквивалент е ако имам някакъв си номер на НАТО и поръчам един варел... Но всички са наясно че тази грес не може да бъде заменена с продуктите за нашият пазар... Супер странно при това на нашият пазар нито една фирма не внася от високият си клас греси... Примерно на сайта Валволине има цял раздел синтетични греси които обаче са само за щатският пазар... Всичко това обаче е информация от миналата година..., сега не знам как е, оттогава си намерих откъде да си купувам такава грес каквато ми трябва и всичко е наред...

                          Между другото и каретата на автомобила не биха се разсърдили на такава грес... След време ще пиша как и колко добре им се отразява... но си трябва време...

                          Основният проблем и при каретата и навсякъде е влизането на вода..., нещо което не харесва нито една от обичайните греси... Само висококачествените морски греси не се размиват от вода и продължават да смазват... но е факт че всичко си има цена...

                          В края на краищата най-важното е редовната профилактика..., но аз винаги карам автомобилите с брони на TJM или подобни, а там свалянето на лебедката е след бронята... Много времеемко и силно неудобно... Затова предпочитам типа греси, "сложи и забрави"... Не твърдя че съм прав, така ми е по-удобно...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            ......Ако греста е достатъчно добра за да смазва каретата, които непрекъснато са подложени на сериозно натоварване, не виждам причина да не свърши работа в механизма на лебедката, който вижда зор доста по-рядко и за по-кратко (примерно 10-20-30 пъти в годината за по някоя и друга минута).
                            Вярно е само ако оставена без движение греста не 'съхне'. Брал съм страшни ядове с качествена грес която става на буца и стои само като свидетел до колелата.

                            Има една грес мислена за печатарски машини. Работи при контакт с вода и дори препарати от типа на светилна газ. Не сухне, понася до 200градуса, литий плюс още нещо. До сега за 20 години не съм виждал лагер или редуктор намазан с тази грес да има проблеми. Същите лагери намазани с друго карат 1 месец.

                            GLL-7/N2 на LK-LUB Германия. Може да се купи в София. Мисля, че беше някъде към 20лв тубичка 400гр.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #29
                              До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                              Рекламистите май са станали вече по-нахални и лъжливи даже от самите себе си.
                              Молибденовия дисулфид си е стандартна високотемпературна добавка във всички смазки. Литола си е литол, а тъкмо пък графитната грес, запазва противозадирни свойства и когато е съвсем изсъхнала. Зер разни графитни прахове, сажди, и пресовки от тях, и без това се използват за лагери със сухо триене.
                              Морските греси пък, са окончателно електронепроводими, гарантирано очистени от калий, за да не им пука от водата, и толкова.
                              Чак па толкова алчност и умничене ... Тия хора са противни.
                              А дали тия неща ги пише в учебниците на децата не знам, но в един учебник от книжарницата на МЕИ-то - с най-големи подробности. Между другото - удивителна книга - в нея няма какво най-важно да подчертаеш. Просто няма излишни думи. Без да е прост справочник.
                              доц. д-р Любен Трайков, "Масла, смазки и течности за транспорта и индустрията", "Техника", С., 2001 г.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Поддръжка на лебедка - картинка за размисъл

                                За рекламистите не знам, но литола във вида му от соц. време ставаше прекрасно за Съветски трактори и луфтове от 1мм нагоре.

                                Аз не рекламирам грес, а споделям 20 годишен опит от работа с машини с допуски до третия знак.

                                Има и други привърженици на литола но те обикновенно са на процент при търговците на лагери.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X