Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със заледяване на лебедката.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    хахаха

    това което ти се е случило е проблем стар колкото лебедките

    последния път като си теглил нещо с нея навигатора ти си е таковал .... таковата и не е видял че въжето се намотава неравномерно и хлабаво. така следващата намотка влиза между долните две и се заклещтва, после няма вадене

    проблема се лекува като закачиш въжето на някое дърво и дадеш на заден като барабана на лебедката е освободен и следващя път навигатора да внимава
    drive alive

    Коментар


    • #17
      Абе аз си бях навигатора /да си таковам главата/ и теглих един фургон /изкоренявах го от фундаментите/ джипа го бях вързал за задницата и почти се беше отлепил от земята от зор... Сигурно тогава съм го заклещил, но защо пък после успях на ръка да го издърпам?

      Коментар


      • #18
        след такива по тежки работи пренавивай въжето зада нестават такива изненади

        лошо е ако разбереш че въжето се е заклещило в някоя ледена река, докато си до кръста във вода а колата ти се пълни прогресивно с вода
        drive alive

        Коментар


        • #19
          Ей опита си е опит...
          Още няколко издънки и вече ще влезна в час...

          Коментар


          • #20
            така е, аз за първи път се сблъсках с този проблем на състезание
            drive alive

            Коментар


            • #21
              Не се осигурявай отзад че ще разтеглиш рамата! Колкото държат спирачките - толкова!!!
              А въжето недей с грес че после нищо не можеш да му направиш с ръце. ВД-40 се е утепало. Или тая шашкъния дето я разправя Венци, било свръх чудо. Ама не съм го виждал, тука си требе ендуристите да обадят.
              И калъфа е вреден, той задържа водата и става просто буца лед. Или кал. Все едно - смърт.

              Коментар


              • #22
                Калъфа дори и да предпази след като се наложи да го снемеш ще се нацепи като на..... Демек ще можеш да го исползваш само един път, та дори не е сигурно, че няма да е залепнал така, че да неможеш и да го снемеш!
                За греста има такава за моторни вериги (беше споменато по горе) тя става определено, но пръскане с мярка! Тя също незалепва на ръцете както обикновената, даже въобще нелепне! Предпазва от прах,вода и следователно замръзвания!
                Имахме едно време цял флакон си бяхме купили за веригите на моторите! Пръскахме ги само веднъж и някой открадна флакона от сервисчето! Чакахме го да си напръска таблото, но уви-никой недойде с такова табло Сигурен съм, че незнае за какво се ползва това, но важен е факта, че навремето едно "шишенце" струваше маса пари и го нямаше никаде... не е като сега! Е нямаше и ментета де което не е малко, защото за какъвто и продукт да говорим - предпочитам да дам повече пари, но да е оригинал....
                4ао
                Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X