Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със заледяване на лебедката.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със заледяване на лебедката.

    Хора, днес едно маце ме спря за помощ - беше затънала и аз като Батман започнах да си размотавам лебедката, но след 2 метра спря и се оказа, че цялата се е заледила....
    Батман стана Пишман , та сега съм я размотал и утре ще я намажа с един пръст грес, някой знае ли друго решение?

  • #2
    Първоначално публикуван от Volk
    Хора, днес едно маце ме спря за помощ - беше затънала и аз като Батман започнах да си размотавам лебедката, но след 2 метра спря и се оказа, че цялата се е заледила....
    Батман стана Пишман, та сега съм я размотал и утре ще я намажа с един пръст грес, някой знае ли друго решение?
    някакво калъфче да не се мокри
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      въжето на лебедката НЕ се смазва, пише го в опътването

      борабата с леда е много просто, взимаш чук и ...... има и едни спрейове но те са за аматьори
      drive alive

      Коментар


      • #4
        Ей какво ли не мислих, но толкова просто решение не ми дойде в главата...
        Евала Тедо!

        Коментар


        • #5
          калъфи има колкото искаш но за твойта няма как, нали ти е вътре в бронята
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Gogogo, защо да не се смаже, какво толкова ще и стане?!

            Коментар


            • #7
              нямам идея, просто така пише. можело само ако се ползва в солена вода после да се измие и да се напръска със силиконов спрей
              drive alive

              Коментар


              • #8
                Може и даже е необходимо да се смазва но само въжето което е след първите 4-5 навивки! Иначе лошо, все пак въжето се държи на макарата само от силата на триене. Аз препоръчвам напръскване със спрей за вериги (на мотоциклети), той не лепи прах и кал и попива добре във въжето. Но повтарям не пръскайте края на въжето който е към барабана и самия барабан.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Венци, този спрей ще предотврати ли обледяването? Сега се сещам че доста локви пробих тогава..

                  Коментар


                  • #10
                    Поне много ще подобри положението. Леда има много по-лоша адхезия върху напръскано със спрей въже... Разбира се задължително е да се вземат и сериозни мерки срещу обледеняване още при монтажа на лебедката...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      Аз съм със Синтетика и за сега нямам никакви проблеми (в неделя два пъти развивах и навивах)

                      Коментар


                      • #12
                        Алекс, говоря за кютук лед, не можеш да видиш въобще какво въже има под него, имам и снимка, но ми идва твърде много да изуча начина по който да я пусна..

                        Коментар


                        • #13
                          Механичната част е много важна! И ARB и TJM произвеждат брони които са преднназначени за Австралия! Там нямат лед...и затова при нас се налагат конструктивни промени...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            хора, нужен е чук

                            колкото и да е леда винаги може да се разбие, хората пробиват арктическия лед
                            drive alive

                            Коментар


                            • #15
                              Това не се бях сетил, но мисля че един добър калъф ще ми свърши работа..

                              По-важно е друго - понеже не се размотава сама се наложи да я пусна на размотаване с двигателя и както размотаваше изведнъж започна да прибира /въжето се е залепило и тръгва наобратно/..
                              Тъй като /по съвет на Венци/ възприемам лебедката като месомелачка я държах на 2 метра, ако я бях хванал отблизо щеше да ме дръпне..
                              Алекс, като дърпахте Яро, твоя приятел наместваше въжето на 5 см от входа, а ти отвътре с дистанционното я прибираше..
                              Това от сериозен опит ли се прави или от липса на такъв?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X