Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилно навиване на въжето?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правилно навиване на въжето?

    Може да ми се смеете,ама какво да се прави,няма кой да ми покаже
    Има ли някъде по нет-а клип,в който нагледно е показано,как точно се навива въжето на лебедката !? На мене кабела ми е един връз др. и ме е срам да си я гледам

  • #2
    От: Правилно навиване на въжето?

    Всеки път, след като ползвам лебедка, въжето се навива отвратително. После отивам на една поляна с още един човек, който да седи в джипа. Връзвам лебедката за дърво и стоя до въжето и гледам да се нареди добре. Има и нареждачи, можеш да си купиш.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #3
      От: Правилно навиване на въжето?

      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
      Има и нареждачи, можеш да си купиш.
      По-добре парите за нареждача да ми ги даде на мен. Ефектът ще е същия
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Правилно навиване на въжето?

        Във флота има едни нареждачи които реално нареждат въжето, но не ми е ясно как са приложими в лебедка на предната броня.

        Коментар


        • #5
          От: Правилно навиване на въжето?

          Връзваш развитото въже за едно дърво,опъваш леко ръчната на джипа и излизаш отпред с дистанционното,набираш и редиш много лесно.Единственото условие за правилното редене е джипа да е на една ос със въжето.Друг човек въобще не ти трябва.Хубаво е като го размотаеш и да го измиеш от калта.
          Това ти го казвам,защото съм го правил многократно,а трудно мога да накарам някой комшия да участва във тези ми занимания(като ги викам за пиене на ракия е друго ).
          Ако имаш възможност вдигни малко оборотите на двигателя,по време на навиването.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #6
            От: Правилно навиване на въжето?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Във флота има едни нареждачи които реално нареждат въжето, но не ми е ясно как са приложими в лебедка на предната броня.



            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Anchor-Winch_820x440.jpg
Прегледи:1
Размер:142.3 КБ
ID:5493200
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Правилно навиване на въжето?

              Голям джип трябва за тая лебедка.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #8
                От: Правилно навиване на въжето?

                ААААА не много,сьщата система се ползва за рибарките макари тук,а някои са колкото умрука на второкласник та е измислено.Кой,кьде и за колко продава такьв редач за лебедка не знам,но гаранция ти давам,че има някьде и това.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Правилно навиване на въжето?

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  ААААА не много,сьщата система се ползва за рибарките макари тук,а някои са колкото умрука на второкласник та е измислено.Кой,кьде и за колко продава такьв редач за лебедка не знам,но гаранция ти давам,че има някьде и това.
                  То има, ама за да работи трябва дължина значително по-голяма от ширината на барабана и като следствие - лебедка в средата на колата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Правилно навиване на въжето?

                    Такъв редач трудна работа да се намери, понеже и мен ми се ще въжето да е наредено та стигнах до компромисен вариант притискаща ролка, притиска въжето към барабана което не помага да се реди въжето, но и не му позволява да се разхлабва, което също е проблем. Ако ти е интересно мога да снимам .
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #11
                      От: Правилно навиване на въжето?

                      Снимай, че и при мен му дойде реда.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Правилно навиване на въжето?

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Снимай, че и при мен му дойде реда.
                        Ето я въпросната ролка

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image1182.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5493467Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image1184.jpg
Прегледи:1
Размер:131.2 КБ
ID:5493468

                        не е самоделка, купешка е и се справя много добре
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • #13
                          От: Правилно навиване на въжето?

                          Благодаря. Таквоз нещо имам на хидравличната. Мислех си, че си измислил някоя нова хитрина. Това не е трудно да се изработи, но с пружините ще е малко зор.

                          Другия проблем е, че не е добре да е отпред, че стават грешки.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Правилно навиване на въжето?

                            Е топлата вода е измислена отдавна, а това не е монтирано отпред. Лебедката съм я закичил на платформа, иначе няма да има начин да се снима
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • #15
                              От: Правилно навиване на въжето?

                              И аз искам нареждач... а търтито не иска да идва всеки път да ми я навива, та трябва сам да се занимавам . Тъпото е, че като работи и се дърпа трупа на куци места, а аз обикновено се дърпам сам и няма кой да асистира. Накрая си я развивам и леко под опън си я нареждам чудесно, обаче кел файда, като в работен режим ще ми навие само от едната страна... Разхлабването си е проблем, но с него по-лесно се справям /като изключим, че ухото на обувката даде фира почти веднага с новото не нагънато и начупено въже и сега е за нова обувка/. Знам, че има поне 2 вида редачи, обаче никой така и не изплю дори снимчица с работещ и достъпен вариант...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X