Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тръбна броня на Патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Тръбна броня на Патрол

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Добре конструираната и изработена от дебелостенна тръба броня, съчетава и двете - и работи, и дизайн има. Даже и по малко тежи от ARB-ето.
    Определено тежи доста по-малко от ARB и подобните. С моята мога да боравя сам. Преди време при Фулдата една от купешките можах само да я прибутвам по гладкия под, както си беше в кашона. Хич не се и опитах да я повдигам ...

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Имал съм досег с такава. Чавдар не знам как я беше поизкривил, ама едвам я изправих. За малко да събориме една стара и яка череша - яко теглене и греене с оксижена падна!
    ... Въпросната тръбна броня е добре направена и досега доста добре удържа на неколкократни удари с не особено дебели дървета, които току напъват да изскочат пред джипа при по-бързо каране в гората.

    Дизайнът беше творчески заимстван от австралийски патрули - бегачки.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      До: Тръбна броня на Патрол

      Тествах бронята в реални условия - предпазва в гората, с Джака дигам Патрола ,лека е с две думи доволен съм от това което направих.Остана да оправя външния вид .
      Прикачени файлове
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #18
        До: Тръбна броня на Патрол

        Ако я чукнеш в едно средно голямо борче дали ще се огънат тези тръби пробваи с 5 километра (лично мнение)
        Д-р Марин–Dentist
        Wrangler:4.0L :))

        Коментар


        • #19
          До: Тръбна броня на Патрол

          Ще стане на салата много лесно.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #20
            До: Тръбна броня на Патрол

            Първоначално публикуван от jivko bakalov Преглед на мнение
            Тествах бронята в реални условия - предпазва в гората ...
            Не знам как си тествал, но ме съмнява тази броня да издържи на дори сравнително лек удар в дърво.

            Едно, че, доколкото виждам, е от заварени отделни парчета, а не от цяла огъната тръба, и второ, че тази подпорна тръба изобщо няма да върши никаква работа. Трябва да има нещо, което да подпира отзад, а не само отдолу.

            Тънките тръби отстрани на булбара също по-скоро могат да направят беля (ако/като поддадат назад), отколкото да предпазват нещо.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              До: Тръбна броня на Патрол

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Не знам как си тествал, но ме съмнява тази броня да издържи на дори сравнително лек удар в дърво.

              Едно, че, доколкото виждам, е от заварени отделни парчета, а не от цяла огъната тръба, и второ, че тази подпорна тръба изобщо няма да върши никаква работа. Трябва да има нещо, което да подпира отзад, а не само отдолу.

              Тънките тръби отстрани на булбара също по-скоро могат да направят беля (ако/като поддадат назад), отколкото да предпазват нещо.
              Не виждам проблем в това че е заварена от парчета(дебелостенни ), а с подпорната тръба става достатъчно здраво А рамо за да издържи много повече сравнително лек удар в дърво.Бронята стана много по здрава от щатната а и от доста други и мисля ,че ще върши работа.
              Прикачени файлове
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #22
                До: Тръбна броня на Патрол

                Чакайте бре ,Бакалов си прави бронята не да се бори с дървета!Според мен действието на тези предпазни тръби ще служат основно за визия и борба с дребни храсти.Що все трябва да се блъскаме и да монтираме релси на мястото на щатните брони?
                Поздрави.

                Коментар


                • #23
                  До: Тръбна броня на Патрол

                  Аха. Само че апетита идва с яденето.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #24
                    До: Тръбна броня на Патрол

                    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                    ... Що все трябва да се блъскаме и да монтираме релси на мястото на щатните брони? ...
                    Че кой иска да се блъска?!? Ама често пъти дърветата току изскачат насреща ти и сблъсъкът става неизбежен ...

                    Като ще слагаш разни железа да тежат отпред, поне да са здрави.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Тръбна броня на Патрол

                      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                      Чакайте бре ,Бакалов си прави бронята не да се бори с дървета!Според мен действието на тези предпазни тръби ще служат основно за визия и борба с дребни храсти.Що все трябва да се блъскаме и да монтираме релси на мястото на щатните брони?
                      Поздрави.
                      Че тя и щатната пази от храсти и може да се повдига свободно с джека.
                      А и тези, които знаят как да правят брони, ги правят доста по-тънки от релси, но затова пък почти толкова здрави. Сега, ако целта е да плашим кафеджии(ки)те и храстите, ясно.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Тръбна броня на Патрол

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        може да се повдига свободно с джека.

                        В това не съм особено сигурен......
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #27
                          До: Тръбна броня на Патрол

                          Добре де, докога ще откриваме топлата вода!?
                          Ето я изпитаната и работеща конструкция. В нея съществен елемент е щита, който един път пази каквото има да се пази пред моста, втори път подвежда джипа когато трябва, и трети път за него са хванати разкосите, които укрепват това желязо - тръбата.
                          Върху тая конструкция, може да се правят вече импровизации на тема усилване.
                          Снимката е на Симо от една друга тема:
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #28
                            До: Тръбна броня на Патрол

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            ... Ето я изпитаната и работеща конструкция ...
                            За мен точно този вариант има един сериозен недостатък. Може да се използва само с ролков водач за стоманено въже. Ако сложиш вместо това алуминиев за синтетика, при теглене под ъгъл въжето ще се трие в бронята, което хич не е добре.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Тръбна броня на Патрол

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              За мен точно този вариант има един сериозен недостатък. Може да се използва само с ролков водач за стоманено въже. Ако сложиш вместо това алуминиев за синтетика, при теглене под ъгъл въжето ще се трие в бронята, което хич не е добре.
                              А Чавдар е прав!....

                              Коментар


                              • #30
                                До: Тръбна броня на Патрол

                                Тоя прозорец за въжето, дето е вкаран навътре, лесно може да се изкара на нивото на бронята. Друг е въпроса, че това прекъсване на тръбата отслабва конструкцията, ако там не е достатъчно усилено.
                                Усилването пък трябва да има някакви граници, щото може да подаде рамата. Подозирам че тая броня е смятана да се деформира. Според мен, доста са се подсигурили.
                                Има го и момента, че при монтаж на лебедката отзад, това "гнездо" става излишно и конструкцията ще придобие още по съществени изменения.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X