Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

    Историята започна така:
    Идва, значи виден столичен модератор (той ще си признае ) и казва, че иска да му монтим новата лебедка на старата броня....
    Да ама бронята не е правена като за лебедка и се започна едно рязане....




    Едно напасване...







    Лошото беше, че старата броня висеше мноооого ниско, та се наложи "леко" подрязване...



    Последно редактирано от Митко/fulda/; 06-03-09, 19:39.

  • #2
    До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

    В упражнинието участваха и други видни личности...









    И нещата започнаха да придобивад вид...

    Коментар


    • #3
      До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

      Добавих и защита на кормилните щанги, та крайния резултат е това :













      Заедно със собственика...
      Дано е доволен...

      Коментар


      • #4
        До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

        браво .да ти е честито новото място ;и да казваш къде е че да додем

        Коментар


        • #5
          До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

          ДОВОЛЕН съм ДОВОЛЕН и още как супер стана всичко. Благодаля много на Митко, Димата и Стефан за чудесната работа.
          Не че старата конструкция с преносима лебедка не ме е отървавала многократно но при уславие ,че се появи възможност за втора лебедка резонно беше предната да бъде монтирана стационарно. Наблюдателното око на Митко веднага откри и други възможности за подобрения така, че на практика с "един удър два заека" хем прекрасно монтирана предна лебедка хем реконструирана предна броня и защита на моста подабряваща доста геометричната проходимост на Хънтъра. Много добре стана и електро инсталацията бутоните за управление са на възможно най-удобното и правилно място. В никакъв случай не се отказвам от вижданията си ,че при моя начин на експлоатация на УАЗа задната лебедка е незаменима но тепърва ще мъдрувам дали да я монтирам стационарно или да остане на старата схема.
          Още един път благодаря на Митко е целият екип.

          Коментар


          • #6
            До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

            Браво, много добре! Аз също мисля за подобна защита на кормилните щанги( след последното им покривяване), но ме разубеждават, че много щяла да "рие" в дълбока кал и сняг. Надявам се Иван скоро да се зарови някъде качествено и да сподели впечатления от новата защита.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #7
              До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

              Той въпросът с защитата е ясен аз и преди имах подобна но не доискусорена. Старата само тръбна конструкция нямаше вертикалните опори в задната част и рифелната плоча. Липсата на вертикалните подпори доведе с времето до закривяване на горе на старата конструкция от по-силните удари въпреки, ме доста пъти ме е отървавала. Липсата на плоча ме е карало не един път да вадя дебели клони закачили се в защитат и щангите. Този тип защита никога не ми е пречила в кал и сняг напротив разбива ги и натиска не е в щангите. Особено е полезна при тежък фирнован сняг и здрава кал с клонаци. Основен недостатък на този тип защити според мен е ако се натресеш с по-голяма скорост на камък или пън скрит в тревата тогава колата подскача на горе щангите и моста подминават препятствието но например аз съм удрял греда на скорости като удъра е от падащата кола върху препятствието демек отгоре на долу. Ползата е много по-голяма, разбира се при правилно уразмерена защита ако е малка просто не си върши работата, а ако е по голяма пречи и удряш на места където иначе ще минеш безгрижно.

              Коментар


              • #8
                До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

                Тая защита може да се скъси, и да остане до височината на късата щанга. А дългата да се подпре с чакащи буфери, заварени на моста.

                Коментар


                • #9
                  До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

                  Не мога да ви се нарадвам .....
                  Кой ви събра вас тримата ....
                  Дерзайте!
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

                    Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                    В упражнинието участваха и други видни личности...
                    Супер екип Митко и супер работа!
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

                      Много хубава броня. Митко, да знаеш и аз искам такава, трябва да ми направите!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

                        Добре е станало. Имам един съвсем лаичен въпрос. Толкова ли е здрава закопчалката на предният капак. че там са монтирани вантите?
                        Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                        http://www.cardomain.com/ride/2562837

                        Коментар


                        • #13
                          До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

                          Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                          Добре е станало. Имам един съвсем лаичен въпрос. Толкова ли е здрава закопчалката на предният капак. че там са монтирани вантите?
                          Ти май се съмняваш в Russian Power, то да не е Самурай
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

                            На старите УАЗове с двата бутона - почти толкова. На новите да са там е грешка. Трябва на калниците, и не през тия правоъгълници, а през подпружинени карусерийни шайби. Освен ако правоъгълниците не са с контраплочки отдолу, и сами по себе си завинтени.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Отново УАЗ, отново броня, отново лебедка...

                              колеги бронята е перфектна на мен лично многоми харесва
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X