Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте свестни "тръбари"..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте свестни "тръбари"..

    Колеги, някой знае ли в София свестен майстор - тръбар за изработка на елементарна тръбна конструкция, който работи с тръбогиб, а не с колена или на ръка, не се налага да пълзиш на колене пред него и не е зает до края на 2006 година!

  • #2
    има един такъв в Обеля, но той се занимава предимно с ауспуси!
    Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
    0884837709
    0878383528

    Коментар


    • #3
      Братя Флекс, имат тръбогиб, могат да работят с него но колко са заети в момента не знам...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от VPetrov
        Братя Флекс, имат тръбогиб, могат да работят с него но колко са заети в момента не знам...
        Къде да ги намеря?
        Благодаря..

        Коментар


        • #5
          А какво е тръбогиб, простете за въпроса?..

          Коментар


          • #6
            Има два основни начина да извиеш тръба:

            - да я напълниш с пясък, да я загрееш с оксижен и да я огънеш

            - да я поставиш в инструмент с различни "легла", за различни диаметри и с хидравличен цилиндър да я натиснеш в средата докато достигне желания радиус... това е тръбогиб!

            Коментар


            • #7
              Аа, ясно..

              Тогава и аз знам един тръбогриб, ама само за тръби за ауспуси - в едно сервизче на ул. "Шипченски проход"..

              А ти какво ще правиш от тръби - нещо за Дифендър-а ли?

              Коментар


              • #8
                Имам отзад една бойна готовност, но е много голям денк и трябва да се укрепи стабилно, иначе при удар ще ми счупи врата като полети напред...

                Коментар


                • #9
                  ех ако имах трабогипка ... да съм станал богат вече! Сичките тия ролбани са фасул ако има тръбогип и аргонож апарат, но никога няма пълно щастие ли беше лафа на един колега от форума... тва е наистина правилно!
                  4ао
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #10
                    Той и самия тръбогиб е фасулска работа. Един хидравличен цилиндър с мотор. Проблема са "камъните" - калъпите около които се огъват тръбите

                    Коментар


                    • #11
                      VOLK,ако не е нещо специално ми се обади, мисля че мога да ти помогна.

                      Коментар


                      • #12
                        Пусни някакви координати..., може и на л.с.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Паджеровод
                          Той и самия тръбогиб е фасулска работа. Един хидравличен цилиндър с мотор. Проблема са "камъните" - калъпите около които се огъват тръбите
                          тръбосгъвките са два вида. едната е тази за която говориш, тя е една хидравлична станция и хидравлична бутилка + камъни. тя има недостатък, че мачка тръбата и на огъваните места се губи цилиндричната форма и съответно якостта.

                          другата е много сериозна машина, там в тръбата се вкарват два дорника и докато се огъва тръбата те се изтеглят, така се запазва формата на тръбата и може да сгъва на остри ъгли. това е машината на която битрябвало да се сгъват ролбари, булбари и рамки за столове , скъпа е и има не много такива в софия
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            Я, едно технически грамотно изказване..
                            go go, да не си от нашите механотехникуми?

                            Коментар


                            • #15
                              не, завършил съм икономика
                              drive alive

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X