Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електроника в оффроуд машините

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    И това, което казах и продължавам да го твърдя е, че те (най-вероятно, защото не съм притежавал/карал) са хубави за това, за което са направени , а то е 80-90% каране по МАГИСТРАЛИ (с има няма 200-250км/ч), 5-10% качване по-ниски тротуари (с цел паркиране ) и каране по заснежени пътчета (към ски курорта), останалите проценти (2-5%) са за хипер екстремално излизане от пътя, за да отидат на ливадата за пикнци или кратък преход по черен път до новата ВИЛА на "Гъзара".
    Това е много добре и точно написано, но пък тогава защо се купуват от тези по-горе, а не едно SUBARU например, което ще върши същата работа, по-комфортно ще е, много по-добре ще вози и много по малко ще харчи? Всъщност отговорът е ясен, защото няма да изглежда така... А това вече са едни други проблеми и те не са от техническо, а от психологическо естество
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      а доколкото за цената на ремонта пак ще цитирам народна поговорка "който си има брада, си има и гребенче" т.е. който е дал 70-100К (хиляди) Евро за една "кола" сигурно може да си позволи и ремонта, и транспорта от мястото на повредата пък било то и с въртолет (предлага се вече от някои застрахователи
      Е тук вече стигаме до въпроса за смисъла... Това, че някой има достатъчно пари, за да може вместо огън направо да си запали гората и да я плати после значи ли, че трябва да го прави? Истински богатите хора не харчат парите си, за да разрушават и консумират, каквото могат от планетата. И да не забравяме, че имането на пари и тяхната покупателна способност са една голяма фикция, защото никой не знае колко всъщност струва на планетата производството, експлоатацията и разните операции от рода с вертолет до сервиза. И това, че някой може да ги "плати" е нещо, което само хора без съзнание за невъзвратимите щети, които нанасят могат да твърдят. Във всичко това има смисъл, ако има някаква по различна цел от тази просто да се прави, защото може да се плати... Но това вече са въпроси, на които всеки сам ще търси и намира отговора... За съжаление планетата е една, само една и няма резервна...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        -да не става да минеш под Ламанша ама ми е интересно колко от вас са газили вода до прозорците на МПС-то си?????????????????????????????????
        Ами аз съм един от тях .
        Февруари миналата година към 2 часа сутринта ... в река Искър ...

        И през цялото време вярната TOYOTA работеше



        Това за съжаление са единствените ми снимки от тогава , но свидетели има ... Бяхме 6 автомобила

        Коментар


        • #19
          Яро - извинявам се за грешката (за мен колите с цена над 10-15К ми се размиват някак си) ще го сменя в поста да не стават грешки. да пътчетата бяха около сърница но най-лошият бе на излизане от Велинград по посока Сърница - асфалт с толкова кръпки и дупки яе сигурно пак ми се е развило нещо по окачването
          Венци - не разбрах защо отъждестви богатите с лъскави коли с подпалвачи на гората (сигурно и такива има ама то е заради износа на дървесина...), ако говорим за замърсяване на околната среда неговата налъскана колица цапа по-малко от Уазката на (изберете сами на кой) или моята нива, да не говорим че харчи и по-малко бензин
          Фулда - браво, сигурно сте си прекарали много добре (аз лично много се кефя като излезна от другата стране на реката, нещо като победител) само че въпроса беше за вода до прозорците, т.е. вътре е пълно с вода (електрическият пепелник е дал фира - нали разбирате...), двигателя е залят и т.н. (тогава когато електрониката евентуално има проблеми (както и моята неподготвена нивичка)

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от alex_markov
            Венци - не разбрах защо отъждестви богатите с лъскави коли с подпалвачи на гората, ако говорим за замърсяване на околната среда неговата налъскана колица цапа по-малко от Уазката на (изберете сами на кой) да не говорим че харчи и по-малко бензин
            Алекс трябва малко по-внимателно да прочетеш това, което съм написал. Пояснявам:

            1. Автомобил от рода на тези, за които говорихме е леко безсмислен, защото няма нито едно предимство спрямо 4х4 лек автомобил от рода на SUBARU така, че неговото купуване и експлоатация за неща като тези, за които ти сам си писал са проява много близка до подпалването на гората... Има и хора, на които такива автомобили са им необходими и ги използват за много смислени неща - те не влизат в числото на описаните от мен "подпалвачи"!

            2. Това със замърсяването на природата от УАЗ-а е много далече от истината. Първо моят УАЗ харчи около 1/3-1/2 от разхода на ТУАРЕГА например, ако желаеш можем да го проверим заедно, аз се грижа това да е така и то с не малко труд по въпроса. Разхода на гориво и вредните емисии на един автомобил са много малка част от вредите на природата, които той нанася. Основния проблем АЛЕКС е, че с производството и съответно експлоатацията на един супер "екологичен" автомобил се нанасят хилядократно по-големи щети, отколкото самият той с разхода си предизвиква. Като пример ще посоча изследването което американска екологична организация беше направил по въпроса за супер екологичните автомобили с водород в Калифорния според което общия разход на природни ресурси на един такъв автомобил е 14 пъти повече отколкото ако си се движеше с бензин !!!

            3. Основната мисъл в това, което съм написал е, всеки човек да се стреми да бъде минималистичен и да се стреми към смислени цели които да се реализират с минимално допустимите ресурси...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              Ами какво да ти кажа - вълничките се плискаха по предното стъкло ! А задника ми и други атрибути Абе сети се сам !

              Коментар


              • #22
                От: Електроника в оффроуд машините

                Знам че темата е много стара, ама ми е любопитно как се е променило(и дали се е променило) мнението на участниците във форума относно електрониката в офроуд автомобилите.
                Toyota Yaris 1,4D-4D 0889/
                MB W124 200TE 801-
                TLC LJ70 2,4TD 364

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X