Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилен алтернатор, + / -

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Не ти е бил в ред РР. Акумулаторът не може да се нагълта с повече ток отколкото е капацитетът му. Ако е много гладен, верно започва да смуче от генератора колкото оня му дава. Но все едно не може повече от разрешеното от закона на Ом за цяла верига.

    Коментар


    • #32
      Нещо не е в ред регулатора. Трябва да подържа най-много 14.5v и то за студен климат, а при това напрежение акумулатора не ври. (освен, ако не е скапан)
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #33
        Да, или ако РР не е скапан, или ако някой не го лъже. Примерно, мухлясала клема на следящият му вход. А после се намести, и ни лук ял, ...

        Коментар


        • #34
          Много точно! Едно време, това беше много честа причина за скапване на акумулатор. Докато тока мине през всички клеми, куплонги и бушони, на релето се получаваше разлика от почти 2 волта и ето ти на акумулатора 16 и повече. Да, ама майстора си регулира релето на масата и като го сложи на колата се чуди какво става. И започва пак реглаж, който, разбираемо, не се получава. Като му кажеш причината, те гледа смахнато и вика -"Ти на мене ли ще кажеш бе, аз 30 години правя коли!" Та така. Но това се получаваше с външните релета. Сега, вече не може да стане.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #35
            И външно да е, не виждам как ще регулира електронно реле. Аз тези с контактите ги изхвърлих от моите коли още преди 15 години.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #36
              много интересна тема и сега се сещам за един дето ми вика че мойта колица с мойто генераторче не може да захрани една лебедка.,,
              колко трябва да е минимум един генератор за да няма фалове?
              а за цената направо е без пари аз на скоро си имах разправи с моя и като нов ми казаха 600€..
              поздрави.............

              Коментар


              • #37
                Ето повече инфо за всички заинтересовани - http://www.tuning.bg/forum/viewtopic...er=asc&start=0

                Последната цена е 420 лв.

                Коментар


                • #38
                  Ако това му е снимката:



                  Започвам да си мисля че е ментерляк Да не говорим за водно охлаждане, та той една перка си няма!

                  Коментар


                  • #39
                    Според мен абсурд този алтернатор да дава толкова ток. Менте е май цялата работа.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X