Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Текстилни вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Текстилни вериги

    И на пътя нямат, вервай ми. Представи си какво става на границата лед - сух асфалт. А ако е петнисто като хиена?
    Правилно, хиените идват бързо.
    Дребният съпътстващ проблем е, че полимерите, които условно имат нужните якостни свойства, сами по себе си са по-хлъзгави и от леда. От тях и се произвеждат лагери със сухо триене. Лагери, все пак, не танкови гъсеници. Макар че танкистите отдавна не обичат железните, макар да са чували за полиамидите и въглеродните нишки.

    П.С.
    Добре дошъл обратно!
    Последно редактирано от Стефан; 14-01-10, 22:48.

    Коментар


    • #17
      До: Текстилни вериги

      Тия "чаршафи" са пробвани. Имам в предвид оригинални.
      За лед нямат равни на себеси. Държи като метална верига. На асвалт издържат на ниска скорост, но не е ясно колко. Не падат от гумите и се наместват сами точно по средата. Как, не знам. На пресен сняг са гола вода.
      Бе,....това е за лед. За пътуване по шосе, на утъпкано. Т.е. не са за тоя форум.
      Но....за нормални шофьори са перфектни.
      Един приятел имаше и сме ги пробвали миналата година в града на поледица и утъпкан сняг по улиците.
      Плата е много странен. Не е от памучна риза.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #18
        До: Текстилни вериги

        Вероятно се самонагажда по същия начин по който се самонагажда лентата на лентовия шлайф. Някои от съвременните синтетични влакна имат учудващо големи стойности на скъсване (е, на усукване са гола вода в сравнение с металната нишка, но тук не става дума за усукване).
        Стефане, освен ЧЕТИРИТЕ диаметъра на първото филмче, аз видях и цял прозрачен кръг, не че и той може да държи обръча. Вероятно имаш предвид периферната скорост, щото ъгловата ще си е същата (тва в кръга на майтапа). Тия дни ще се поинтересувам за това чудо на текстилната индустрия, но няма да се изненадам ако върши работа, колкото да те издърпа за 400-500 м. от лош участък и после да го свалиш. Най- интересен е материалът отвътре (към гумата). Той ще даде отговор на много въпроси.
        Последно редактирано от Тропчо; 15-01-10, 00:01.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          До: Текстилни вериги

          О да, разбира се!
          *събира последните пуканки под масата, вторачва се любопитно в телевизора*

          Коментар


          • #20
            До: Текстилни вериги

            Попаднах на страницата на "сериозен' производител на вериги и за сняг.
            Имат и следното предложение http://www.rud.com/en/unternehmen/ak...til_stahl.html
            доста подробно обяснение за конструкцията и начина на работа
            Успех
            Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
            Димитър Димов +ЧЧ7784854894

            Коментар


            • #21
              До: Текстилни вериги

              Интересно изглежат, но не видях как се монтират. А това е основно нещо.
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • #22
                До: Текстилни вериги

                Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                .... но не видях как се монтират.....
                Чети от начало.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #23
                  До: Текстилни вериги

                  Да, бе, не съм го видял. Пак това бързане...
                  Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Текстилни вериги

                    Може би стават само за асвалт,ако се качат на джип и го подкараш по гората незнам на камъните дали ще издаржат.
                    0887 526 564/ 0897 933 755 /

                    Коментар


                    • #25
                      От: Текстилни вериги

                      и кво... за 2 години никой ли не ги пробва освен друкман?
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        От: Текстилни вериги

                        Вижте едно клипче , не знам само до колко е "рекламно".

                        http://www.youtube.com/watch?feature...BzXVbE3Rc&NR=1

                        А ето какво ми прати един колега от друг форум. На този линк имам повече доверие.

                        http://www.adac.de/infotestrat/tests...1/default.aspx
                        Последно редактирано от valyon; 27-01-12, 17:07. Причина: Допълнение

                        Коментар


                        • #27
                          От: Текстилни вериги

                          На мен ми се струват оферта, стига да са добре направени. Ясно е че са за на пътя, някой кофти участък, при такива ситуации не се движиш с някаква бесна скорост, а по-скоро се придвижваш, като на прибежки и припълзявания . Може и да има вероятност да се изхлузят .

                          Виждали ли сте на село старците как се придвижват в поледици . Понеже обикновено хорицата са с галошки, а сигурнно от тях е тръгнало наименованието за изтъкани гуми като "галош" и съответно сцеплението е ...., та някои си обуват върху галошите вълнени плетени чорапи .
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Текстилни вериги

                            Вчера на алеко един колега с тойотка йарис ли беше какво беше се беше окопал и му сложихме такива текстилни вериги и не ме разбирайте погрешно пак си го бутах ама поне излезе хаха

                            Коментар


                            • #29
                              От: Текстилни вериги

                              Първоначално публикуван от sonik_blast Преглед на мнение
                              ...... се беше окопал и му сложихме такива текстилни вериги и не ме разбирайте погрешно пак си го бутах ама поне излезе хаха
                              Писах още когато ги пробвахме преди години. Това са вериги за европейци. Не са за офроудъри. Стават само за подобрение на сцеплението. Слагат се преди да закъсаш, на равното, на утъпкания сняг или лед. Кога вече си се окопал тре'а трактор. ... или бутане. Не стават за бързо каране или да минеш 500 км. с тях.
                              Върши работа ако имаш 100м наклон на който гумите за малко не успяват да се справят. Да караш безгрижно след кучешките шейни а Аляска е реклама.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X