Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Текстилни вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Текстилни вериги

    Здравейте колеги, търсих из форума да прочета дали някой е използвал такива вериги, но нищо не намирам. Ще се радвам ако някой е ползвал текстилни вериги, да каже дали е доволен от тях или обратно. Незнам дали ще е умесно да публикувам линк на една фирма, която ги предлага, за да не се сметне за реклама. Пише, че монтажа и демонтажа е много лесен и има необходимите сертификати за здравина и качество. Направих запитване и ще ми изпратят цените. Е, очаквам някакъв съвет, дали да си купя текстилни или да се доверя на класическите "синджири" ?!

  • #2
    До: Текстилни вериги

    Днес и аз гледах презентации за това, изглежда лесно, за разлика от обикновените за които се изисква усилие за монтаж.Въпроса е дали са полезни?
    Това не е краят. Това дори не е началото на края. Но може би е краят на началото.
    0+ при нужда от кръв!

    Коментар


    • #3
      До: Текстилни вериги

      Първоначално публикуван от Truck Преглед на мнение
      Здравейте колеги, търсих из форума да прочета дали някой е използвал такива вериги, но нищо не намирам. Ще се радвам ако някой е ползвал текстилни вериги, да каже дали е доволен от тях или обратно. Незнам дали ще е умесно да публикувам линк на една фирма, която ги предлага, за да не се сметне за реклама. Пише, че монтажа и демонтажа е много лесен и има необходимите сертификати за здравина и качество. Направих запитване и ще ми изпратят цените. Е, очаквам някакъв съвет, дали да си купя текстилни или да се доверя на класическите "синджири" ?!
      Цените са в самия сайт задаваш си параметрите на гумите и излиза цената.Не са много скъпи сравнени с марковите, а ако купуваш Китайски от Метро разбира се ще ти се сторят скъпи.
      Но нямам идея дали са полезни.
      Това не е краят. Това дори не е началото на края. Но може би е краят на началото.
      0+ при нужда от кръв!

      Коментар


      • #4
        До: Текстилни вериги

        Хаха,тоя чаршаф на гумите си нема го сложа,веригата си е верига,когато е метална и с определена стъпка,те са само за екстремална обстановка,много ясно че ще тракат,инак за какъв ч-п са ми(защото в рекламата на чаршафите пише че не тракали)
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          До: Текстилни вериги

          Пробвай ако искаш. Като види зор и излети настрани, па като улучи някого, веднага ще разбереш кво е "ударен с мокър парцал". А като се изхлузи навътре и се намотае на главината, ще можеш пък да видиш как колелото се закрепва за полуоската, без да се гърбиш да я вадиш на ръка.
          Айде народе, Тука има - тука нема!

          Коментар


          • #6
            До: Текстилни вериги

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Пробвай ако искаш. Като види зор и излети настрани, па като улучи някого, веднага ще разбереш кво е "ударен с мокър парцал". А като се изхлузи навътре и се намотае на главината, ще можеш пък да видиш как колелото се закрепва за полуоската, без да се гърбиш да я вадиш на ръка.
            Айде народе, Тука има - тука нема!
            Хахааха ама си и ти, веднага закопа новата технология

            Според гумаджията това не е никак зле, притеснява го,че на асфалт ще се късат или ще унищожават протектора на гумата.
            Това не е краят. Това дори не е началото на края. Но може би е краят на началото.
            0+ при нужда от кръв!

            Коментар


            • #7
              До: Текстилни вериги

              Това не е зле, това е глупост.
              Конструктивно - по принцип не можеш да удържиш обръч само с два диаметъра, освен при сложно определящ се коефициент на излишна коравина. В случая няма коравина, всичко е еластично.
              Технологично - в текстила има понятие "якост на раздиране". Ако за конкретния материал той е достатъчен за първия остър камък, то ще превиши и стягащите снойства на каишките. Предметът ще се изхлузи от колелото. Ако е достатъчно нисък за да не се излузи и да се скъса, тогава ще имаш мокри парцали, движещи се с ъглова скорост, превишаваща тази на колелото. Тутакси отнесения подкалник ще ти е последната грижа.
              Дами и господа, четете и обичайте Съпромата и Машинните Елементи също както Джобния Наказателен Требник! Хич да не е, тия книги са по-стари и от Библията.
              Ако ви мързи - трепетно четете offroad-bulgaria.com, и благоговейно вниквайте в мъдростта Му.

              Коментар


              • #8
                До: Текстилни вериги

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Това не е зле, това е глупост.
                Конструктивно - по принцип не можеш да удържиш обръч само с два диаметъра, освен при сложно определящ се коефициент на излишна коравина. В случая няма коравина, всичко е еластично.
                Технологично - в текстила има понятие "якост на раздиране". Ако за конкретния материал той е достатъчен за първия остър камък, то ще превиши и стягащите снойства на каишките. Предметът ще се изхлузи от колелото. Ако е достатъчно нисък за да не се излузи и да се скъса, тогава ще имаш мокри парцали, движещи се с ъглова скорост, превишаваща тази на колелото. Тутакси отнесения подкалник ще ти е последната грижа.
                Дами и господа, четете и обичайте Съпромата и Машинните Елементи също както Джобния Наказателен Требник! Хич да не е, тия книги са по-стари и от Библията.
                Ако ви мързи - трепетно четете offroad-bulgaria.com, и благоговейно вниквайте в мъдростта Му.
                уби всичките ми детски илюзии
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-02-10, 07:43. Причина: Корекция на цитат
                Това не е краят. Това дори не е началото на края. Но може би е краят на началото.
                0+ при нужда от кръв!

                Коментар


                • #9
                  До: Текстилни вериги

                  Първоначално публикуван от kania Преглед на мнение
                  ... уби всичките ми детски илюзии
                  ...което не е честно, от негова страна. Той също е пълен с детски илюзии. Но тука е потискащо прав.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Текстилни вериги

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ...което не е честно, от негова страна. Той също е пълен с детски илюзии. Но тука е потискащо прав.
                    е на Стефан му е простено
                    Тъкмо мислех ,че съм открила лесен начин за слагане на вериги
                    Това не е краят. Това дори не е началото на края. Но може би е краят на началото.
                    0+ при нужда от кръв!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Текстилни вериги

                      Лесният начин за слагане на вериги е да ги възложиш на някого. Задачата не е проста, а грешките в нея водят до същите беди, за които Стефан упреква и текстилната шапка.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Текстилни вериги

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Лесният начин за слагане на вериги е да ги възложиш на някого. Задачата не е проста, а грешките в нея водят до същите беди, за които Стефан упреква и текстилната шапка.
                        съгласна , но минуса е ,че се налага и да изтърпиш присъствието на този който ще ги слага а и да подбереш подходящ изпълнител за задачата
                        Обикновено тези които си купуват вериги нямат и грам идея с какво се захващат повярвай ми
                        Лека нощ и сладки сънища на всички
                        Това не е краят. Това дори не е началото на края. Но може би е краят на началото.
                        0+ при нужда от кръв!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Текстилни вериги

                          Първоначално публикуван от kania Преглед на мнение
                          съгласна , но минуса е ,че се налага и да изтърпиш присъствието на този който ще ги слага а и да подбереш подходящ изпълнител за задачата
                          Обикновено тези които си купуват вериги нямат и грам идея с какво се захващат повярвай ми
                          Лека нощ и сладки сънища на всички
                          Аа, знам.

                          А за представата - и аз нямах, докато навръх една коледа, в село Шипка, между две преспи, един доблестен катаджия ми показа.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Текстилни вериги

                            Търсих технология на производството им, но не намерих. Може би да са достатъчно здрави, ако са от кевлар ... и ще увеличат триенето на лед. Смущава ме сигурността на закрепването. Мисля, че нямат приложение извън пътя.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Текстилни вериги

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              Търсих технология на производството им, но не намерих. Може би да са достатъчно здрави, ако са от кевлар ... и ще увеличат триенето на лед. Смущава ме сигурността на закрепването. Мисля, че нямат приложение извън пътя.
                              Те ако вършат работа на пътя ще е идеално. За извън пътя, незнам дали някой въобще си е помислял.
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X