Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за водоструйка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мнение за водоструйка

    Няма проблем с налягането. Във водопроводната мрежа налягането е доста по-високо отколкото може да даде "Вида 4".
    Но не е зле една чст от водата да се насочи настрани за да има движение на водата в помпата. Тя се охлажда от водата която изпомпва, а през времето когато водоструйката не работи няма да има и движение на водата. Е, за краткотрайни спирания не би трябвало да има проблем-например за по половин-една минута, но за по-дулги спирания-добре е да има изтичане на малко вода настрани.

    Внимавай заедно с водата да не върви и по малко въздух-водоструйките не обичат въздуха. А се случва от някоя малка неплътност да влиза по малко въздух-вижда се добре ако маркучът е прозрачен.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #62
      От: Мнение за водоструйка

      Първоначално публикуван от домат Преглед на мнение
      Да попитам,възможно ли е водоструйката да се свърже към помпа Вида4.Дали налягането ще е нормално или в повече или дали една част от водата трябва да се пренасочва на друга страна.Имам в предвид за някои от хоби вариантите.
      Прекалено мощна е тази помпа, изобщо не е за водоструйка. Най добре се решава проблема с едно малко хидрофорче.
      ТЛК-120 Николай Колев
      0898521295

      Коментар


      • #63
        От: Мнение за водоструйка

        Красьо, ти виждал ли си такава помпа? Работил ли си с нея?

        Имам такава, бях може би 4 клас когато дядо ми я ползва за пръв път, и си работя с нея всяко лято. Твърдя, че налягането което тази помпа прави е доста ниско. Не съм мерил, но надали е повече от половин бар. Хайде нека да е един... За сравнение-по БДС налягането във водопроводната мрежа не трябва да превишава 8 бара. Смятайте сами.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          От: Мнение за водоструйка

          Коле, имам автомивка, в момента работя с три Керхера, две водоструйки и една пароструйка. Пробвал съм много вариянти но без хидрофор нещата няма как да се получат. Какво става като спреш пистолета? Видата продължава върти водата в охлюва и......
          ТЛК-120 Николай Колев
          0898521295

          Коментар


          • #65
            От: Мнение за водоструйка

            И?

            Не вдига налягането, просто няма как! Пак казвам-надали турбинна помпа може да вдигне по-голямо налягане колкото е във водопроводната мрежа.
            Когато се спре пистолета вярно турбината продължава да работи, и си върти водата , всъщност не я върти, просто турбината се върти във водна среда. Ако тази вода не излезе, и на нейно място да дойде нова-студена, е възможно да се получи някакво опичане(по-скоро сваряване) на лоената набивка на ротора.
            Но това са проблеми на помпата, не на водоструйката.
            А как да се избегне проблема със затоплянето на водата в помпата съм казал в по-предният си пост. С малко отклонение и леко отворено кранче-колкото да се сменя водата в "охлюва" на помпата.

            Всъщност не знам дали водоструйките имат някакво изискване за минимално налягане на захранващата вода. Така като си мисля-не би трябвало да има, но не съм сигурен. А и ме мързи и ми е студено за да сляза в гаража и да видя какво пише на моята.

            Съвсем накрая-още нямах струйка, но съм мил комбайната с една взета назаем от един познат. Захраних я с вода от кладенеца, помпата беше "Вида2".
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #66
              От: Мнение за водоструйка

              Коле по-този начин в охлиова става едно претоварване и ще избие семеригна от към двигателчето ! Турбината да върти си се в водна среда но тя прави нагоре налягане и като няма накъде да избие това налягане го връща към смукатяля и като затвори от нялагането и той и почва едно голямо претоварване и загряване на мотора .Преполагам става 2-3 пъти да си измиеш колата ама за по дълго ще се развали !
              Има вариант на обезвъздушителя да се навие някакъв маркуч/тръба и нещо което над 2-3 бара да отваря и така направо водата да се излива в герана
              Последно редактирано от Людмил Кюковски; 05-01-11, 19:07. Причина: идейка :)
              Лудак

              Коментар


              • #67
                От: Мнение за водоструйка

                Людмиле, това е на теория. На живо пробвал ли си да видиш какво става?

                В завода изпитваме някои от изделията с хидравлична проба. Това означава съдът да се напълни с вода, да се затвори отвсякъде плътно, и с бутална помпа да се направи налягане колкото е написано от конструктора. Но не това е интересното в случая.
                Интересното е, че съдът са запълва с вода посредством турбинна помпа. Не знам каква точно, но е българска, утре ако не забравя ще погледна.. Та как се процедра:
                На изхода на помпата има кран, следва маркуч с който се пълни съдът за изпитване, и след като се напълни крана се затваря. Понеже в цеха е шумно бръмченето на помпата не се чува, и е правило да се забрави да работи. Гасим я когато я чуем, че бръмчи, и се е случвало да работи по час-два със затворен кран. Нищо лошо не се случва. ТАзи помпа я знам от 2005, а преди това не знам колко време е работила.
                Друг пример-на село ползвам именно Вида 4. За поливане. Ползвам пожарникарски маркучи, или полиетиленови ръкави с диаметър като на маркучите. Доста често се случва маркуча/ръкава да се прегънат, което е равносилно на затваряне на изхода на помпата. Ако се вдигаше толкова много налягането-полиетиленовият ръкав ще цъфне на прима виста. Обикновено изкарват по цяло лято...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #68
                  От: Мнение за водоструйка

                  Пробвал съм подобно нещо обаче в малък хидрофлор без бутилката и датчика за спиране на ток , протече от налягането като спрях водата ! Вътре самата турбина беше пласмасова и се беше пукнала ........
                  Лудак

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мнение за водоструйка

                    Благодаря ви за мненията,така си мислех и аз че е логично да се изведе една част от водата хем да има движение,хем да да върши някаква работа остатъка.В случая да речем полива някакъв зеленчук.По принцип се занимавам със зеленчукопроизводство и със сигурност ще се употреби водата по предназначение(да я вкарам в капковото например).Тъй като още не съм купил водоструйка все още се двоумя каква да е.Може да прозвучи смешно но я предвиждам за ......миене на моркови( 2дк. около- 7 тона зор видяхме докато ги измихме тая година)та умувам дали бих могъл да си улесня работата като ползвам водоструйка.Вероятно ще е нужна по слаба струя на водата отколкото за миене на коли.Та ако може да ме насочите към модел

                    Коментар


                    • #70
                      От: Мнение за водоструйка

                      Ще ти върши тая струя работа за морковите то на нас ни е малка даже
                      Лудак

                      Коментар


                      • #71
                        От: Мнение за водоструйка

                        Първоначално публикуван от домат Преглед на мнение
                        Благодаря ви за мненията,така си мислех и аз че е логично да се изведе една част от водата хем да има движение,хем да да върши някаква работа остатъка.В случая да речем полива някакъв зеленчук.По принцип се занимавам със зеленчукопроизводство и със сигурност ще се употреби водата по предназначение(да я вкарам в капковото например).Тъй като още не съм купил водоструйка все още се двоумя каква да е.Може да прозвучи смешно но я предвиждам за ......миене на моркови( 2дк. около- 7 тона зор видяхме докато ги измихме тая година)та умувам дали бих могъл да си улесня работата като ползвам водоструйка.Вероятно ще е нужна по слаба струя на водата отколкото за миене на коли.Та ако може да ме насочите към модел
                        Вземи си добра водоструйка с достатъчно налягане.Силата на струята ще я регулираш от разстоянието м/у струйката и морковите.Пък и с по-голяма можеш да прехвърлиш по-голям обем продукция за единица време.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #72
                          От: Мнение за водоструйка

                          Вида 4 дава и налягане и дебит предостатъчен за няколко водоструйки,поствам моята одисея като нова тема със снимки и видео и така до днес докарах нещата до финал,изгоря ми старата вида 4 по някаква причина пусковата намотка е останала под напрежение,не е изключил центробежният изключвател и се опече,за едно миене няма проблем да запушиш помпата с водоструйката и видата ще си върти в охлюва без проблем и нищо няма да и стане обаче изобщо не е добра идея и не е нормално да е така,истинската работа е хидрофор !

                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...23#post1601523
                          Последно редактирано от Roninn; 12-08-11, 23:10.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #73
                            От: Мнение за водоструйка

                            По принцип водоструйките трябва да могат да си смучат водата сами.Забиваш и маркуча в един бидон,обезвъздушаваш и би трябвало да тръгне.Даже е по добре от колкото да вкараш водата под налягане.
                            Последно редактирано от biboqn; 13-08-11, 09:40. Причина: правопис

                            Коментар


                            • #74
                              От: Мнение за водоструйка

                              Някои смучат,други не...моята смуче ама в никакъв случай не е по добре от колкото да е под налягане.Моята като засмуче от Вик и маркуча се сплесква ....няма нито дебит нито налягане !Когато пръскам с препарат за бълхи и кърлежи ,ползвам водоструйката и смуче от кофа но струята не е такава като от хидрофора !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #75
                                От: Мнение за водоструйка

                                Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                                По принцип водоструйките трябва да могат да си смучат водата сами.Забиваш и маркуча в един бидон,обезвъздушаваш и би трябвало да тръгне.Даже е по добре от колкото да вкараш водата под налягане.
                                Тук не сте прав водоструйката работи много по-добре когато е свързана в мрежа с налягане.И другото което важно когато се свързва водосруйката към хидрофори от кладенци или сонди задължително трябва да има филтър.Ако попадне малка пясъчинка в системата на водосруйката,се исносва клапанчетата и започва да работи неправилно.Намалява значително работното налягане и отстраняването на проблема е с нова клапанова глава.
                                0885719173-Красимир

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X