Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнителни светлини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Re: Допълнителни светлини

    Като гледам как върви темата ако се опитате да я продължите в този дух ще пишете ама на друго място... Нали ясно се изразих?
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #77
      Re: Допълнителни светлини

      Не мога само да разбера за какви технологии си говорите ..??

      Стефан нещо се е покрил ... ама нищо .... и аз мога да Ви обясня ...
      Какво е източник на светлина, фокус, рефлектор ..... стъкло (може и разсейващо).
      Ако някой не е бил в час по физика в 7 клас ...???

      Другото е качество на изработка!

      Между другото и аз карам с Хела .... и к'во от това .... светят.
      Чупил съм ги .... не знам вече колко пъти .... и са със стъкла от Лада ... и между другото сега светят по добре .... насочено на точка, а не разсеяно.Преди правеха една ивица широка около 50 см. .. на 180 градуса пред колата.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #78
        Re: Допълнителни светлини

        Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
        бре ше си признаеш ти че "сиренцето е височко" ма време си требе
        За да не спамим повече темата , отговорът на горното е тук
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          Re: Допълнителни светлини

          Два от допълнителните ми фарове са FER, маркови почти колкото Хела, светят почти колкото тях и струват 50лв комплекта, в пъти по-евтини
          Лично мен не ме притеснява факта, че ползвам качествен продукт на съвсем прилична цена

          П.П.Темата не беше ли за съвети относно допълнителните светлини а не за перчене , и един пост ни е нужен, за да разберем предпочитанията на някой-все пак сме културни хора
          sigpic УАЗ-452

          Коментар


          • #80
            Re: Допълнителни светлини

            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
            За да не спамим повече темата , отговорът на горното е тук
            Мисля че всеки като му сложи по един червен картон му стига.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #81
              Re: Допълнителни светлини

              Еми нека кажа и аз как реших вапроса с свтлините,защото не е таина 4е Грандовете са много зле от кам светлини.Аз избрах марката WESEM ,до колкото знам са Полски,халогените са за Тир с истински рефлектори и стакла .Светят по силно то далгите ми на опела ,взех комплекта за 100лв.
              Работят с кру6ки А3 имат и габаритни светлини.Откакто ги сложих ве4е нямам абсолютно никакви проблеми.Ако искате и снимки ще кача. Успех

              Коментар


              • #82
                Re: Допълнителни светлини

                Я качи да видим или поне дай модел да потърсим в гугъла.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #83
                  Re: Допълнителни светлини

                  Верно давайте по същество, че темата е интересна и особено наболяла.

                  А относно хела, те имат доста различни модели, някои са доста бюджетни, други не. Друг е въпроса, колко хора си правят труда изобщо да разберат коя лампа за какво е.

                  А ако някой нещо иска да демострира, що не ни купи примерно 100 чифта да ги раздаде съфорумци да тестваме и да пишем после хвалби. ГОляма част от гроздето наистина е кисело, дори по кисело от някое уж неугледно

                  Коментар


                  • #84
                    Re: Допълнителни светлини

                    в севлиево се продават весем на бройка.фи 120 по 20лв броя.фи 200 по 36лв броя. това е по памет.след няколко дена ще дам по точна цена.ще ида на място.крушките са х3.светят много добре.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Допълнителни светлини

                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=24277

                      Коментар


                      • #86
                        До: Допълнителни светлини

                        Изчетох цялата тема.

                        И както обикновено - всеки е прав за себе си.

                        Имам един конкретен въпрос:
                        Откъде може да се закупят 2 бр. оригинални Hella Rallyе 3003, 12V, дневна светлина, и 2бр. резервни лампи?

                        Не съм турбогъзар, но мисля, че и от това ще ми зависи живота следващите няколко месеца.

                        0888956181
                        “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                        Б.Франклин

                        Коментар


                        • #87
                          До: Допълнителни светлини

                          Малко и аз да напиша позитивно мнение за wesem :
                          Къси с крушки Philips Crystal Vision H4 55W
                          Фарове за мъгла с крушки Narva H3 55W

                          Къси + фарове за мъгла



                          Като цяло съм доволен от осветеноста на пътното платно.
                          Цената е повече от добра впредвид качеството на изработка сравнено с ментаците.

                          На буса тая седмица ще монтирам Bosch Compact 100

                          Тея вече не са евтини но все пак ми трябват за работа а там компромис няма.



                          След монтажа ще кажа как светят с NARVA H3 12v 55w

                          Трябва да се получи това :

                          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                          Коментар


                          • #88
                            До: Допълнителни светлини

                            Първоначално публикуван от SunShine Преглед на мнение
                            Къси + фарове за мъгла

                            Като цяло съм доволен от осветеноста на пътното платно.
                            Малко височко ми се вижда, че светят тия "фарове ЗА МЪГЛА"
                            Пак да попитам дали за МЪГЛА си ги сложил или да стане по така бегачката на кафето.

                            Тая чалгаджийница с фаровете за мъгла запалени на ясно време замира вече в София но към морето е ад. Имам едни супер-дълги ралиджийки дето бях си ги сложил специално за карачи на "хАлогенки", леко на ляво и малко нагоре. Не помага. Колегиалност и това, че са запалени още два фара в очите на тоя срещу теб, никой не го интересува. ....Докато не светна и аз.... На габарити минават и после ....пак така. Чалга.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #89
                              До: Допълнителни светлини

                              Основната идея е да се ползват за мъгла и лошо време.
                              Не съм толкова активен в тоя форум но ето малко лични писания от скоро по-темата за фаровете в другия форум и накъде светят:

                              Да не отварям нова тема от днес имам wesem халогени :hilezh: и сега идва момента с вграждането.
                              Мерих преди да ги взема и ще паснат идеално в решетката както на Иво Динков.
                              Взех тоя модел:
                              .

                              Иначе на живо са това:


                              Та молбата ми е към Иво сециално, дало можеш да ми помогнеш с монтажа и вграждането в решетката?
                              Ще съм ти адски благодарен, и да ми кажеш как си ги вързал.
                              Мен идеята ми е да са вързани успоредно с мъглата и от едно копче да пуска предни и задни.
                              Както и какво реле трябва и колко кабел като метри и обувки.
                              Иначе вчера направих една снимка да си види разликата от ореГеналните и ментаците.

                              Аз пък сега монтирах Narva Azzurro H3 55W


                              Били уж за лошо време ма да видим кога ще ги тествам.
                              Малко да кача темата, надявам се да е полезна на някого :bia: .
                              От днес съм с Philips Crystal Vision H4 55W


                              Старите бяха Osram H4 Bilux


                              Тея Bio Light H.I.D при удара снега я довърши и се пръсна (а беше добра ламба).

                              Та първите впечатления от филипса са що годе добри.
                              База за сравнение са халогените (така светеха и фаровете със старите крушки).

                              1. Къси


                              2. Къси + фарове за мъгла


                              3. Дълги + фарове за мъгла


                              Доволен съм като цяло и най-хубавото е че за long life крушки с три пъти повече живот от аналозите си на пазара.

                              Не са евтини ма пък кво от тва + чист рефлектор градо спи.
                              П.П Довечера снимки на тъмно и как осветяват пътното платно.
                              Малко реални снимки върху пътя:
                              Къси:


                              Дълги:



                              На стената за да се види очертанието на снопа:

                              Къси:



                              Къси с фарове за мъгла:


                              И само фаровете за мъгла:

                              П.П От тук нататък вече остава да направя читаво регулиране на фаровете и ламбите за мъгла.
                              Светлината е достатъчна за нуждите дето имам при тъмно.
                              Оставам зад твърдението че на рефлектор ксенонова крушка не му трябва.
                              Защо ли.... щот не мое се докара фокуса нит на дългите нито на късите.
                              Има си рефлектори за ксенон ама правени за ксенон, останалите са лещи.
                              Всеки сам да преценява......
                              Та с две думи всичко е с цел по добра видимост на пътя когато се наложи.
                              Не съм от типа дривери дет са дупета и правят много светло на пътя и другите да го лапат.
                              От снимките ясно си личи оригиналните за модела къде седят и къде аз съм ги сложил.
                              Единственото с което се съобразих е да не са под 20 см над земята.
                              Всичко останало е до правилно регулиране на потока светлина към платното.


                              П.П М/у другото синята светлина на фаровете е от тъпите габаритите дето уж трябваше да светят бяло.....
                              Уви светят по синкаво и от синия цвят
                              Последно редактирано от SunShine; 14-02-09, 22:55.
                              Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                              Коментар


                              • #90
                                До: Допълнителни светлини

                                Първоначално публикуван от SunShine Преглед на мнение
                                Основната идея е да се ползват за мъгла и лошо време.....
                                Това е ЕДИНСТВЕНАТА идея на фаровете за мъгла. В гората може да се ползват евентуално за по голяма осветеност ниско долу и в страни но със съмнителен успех. Там обаче обикновенно няма насрещни коли.

                                Първоначално публикуван от SunShine Преглед на мнение
                                Не съм от типа дривери дет са дупета и правят много светло на пътя и другите да го лапат.
                                Не съм казал, че са монтирани високо или, че си от ду...а. Казах, че ми се вижда да СВЕТЯТ високо. Това обикновенно не помага на човека зад волана но пречи много на насрещните. Ако покараш няколко пъти по цяла нощ ще разбереш какво имам в предвид. Дупетата които правят"много светло на пътя" обикновенно виждат лошо. Многото фарове не винаги значи по добра видимост. Тия сини пернишки крушки дето са снимани горе, примерно не светят по добре от нормален бял Филипс, но понякога заслепяват. Веднъж ми се наложи да сменя крушка с някакув подобен измисляк и смених двете да са еднакви. Аз не виждах нищо а от насрещното всички ми светкаха да си махна дългите. Аз си бях на къси. И така до първата бензиностанция в България. Там аз прогледнах и престанаха да ми светкат.


                                ПП за тия дето ми го дават да го лапам.. имам си две фарчета и аз. по 100w. на 50м. петното е 5х5м. Виждам дали са бръснати.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X