Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тапициране на волан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Почти откакто съм взел Мусото искам да си тапицирам волана с кожа, хем да се подобри контакта, хем да стане по-дебел, щото ми пасва по-добре на ръката, но свалянето за няколко дни, + замòтването за поне още няколко дни от тапицера, ме спира до сега.
    Приятел преди няколко години си облече с кожа волана без да го сваля, но все забравям да го питам кой му го прави.

    Като си допия кафетата ще му звънна.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Продават кожени тапцерии, вървят комплект с игла и конец. Правих си такъв на 124-ката, изкара 3-4 години, после пак. Доволен съм. Но тук не става, имам бутони на волана и няма да му седи добре според мен.

  • #17
    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    ...искам да си тапицирам волана...
    Явно не искаш. Който иска намира начин, който не иска намира причина.

    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #18
      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

      Явно не искаш. Който иска намира начин, който не иска намира причина.
      Това е вярно . Иначе се оказа, че и при нас има корифей, но труден, а мен това най не ми харесва. Даже имал една камара волани, намира ти някой да пасне и взима твоя за тапициране, да не си без кола. Ма чак толкоз мерак нямам.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        И аз съм така.

      • kalin09
        kalin09 коментира
        Редактиране на коментар
        Сигурно има защо да е "труден". А тия ,дет искат да не слизат от колите ,а де са им винаги изряди им викат "трудни клиенти". Те си намират някой "лесен" майстор ,да ги претупа ,та да има от какво да се оплакват по форумите.

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Ами така е, намерил съм си няколко лесни майстора, с които се разбираме за две минути по телефона кога и как ще се случат нещата. На теб ако ти взема компресора от сервиза за ремонт и те мотая един месец, щото така ми се накривила капата, много ли ще си доволен?

    • #19
      Може и да сте прави, пичове, но това е логиката на хората които "ходят на работа", за което стават в 6:00, като гледат към 19:00 да са си вкъщи, а другите им ангажименти са за разтоварване и почивка.

      Занимавам се с толкова много и различни неща, че и 48ч в денонощието не ми стигат, като нито мога, нито искам, да се притеснявам за всичко което искам.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Точно ти влизам в положение, затова и не ми се занимава със сваляне на волан. Ако имам някога време може. Затова търся нещо бързо и със задоволителен резултат.

    • #20
      Кажете си направо че ви понамързява. И мен така. Но, все по някое време намирам 15-20 минути да сваля волана.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Е то това е ясно. В комбинация с не ми се занимава и другите разправии ето резултат.

    • #21
      Сравнително скоро си претапицирах волана. Купих си "кожа" за модела от алито и си го уших сам. Като изключа някои дребни грешки на шивача резултата е добър. Ако го бях ушил както трябва щеше да е почти перфектно. Кожата не е същата като оригиналната, но на мен ми харесва повече от оригинала при допир, по-мека е и е перфорирана в страничните части на волана.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #22

        Ето и снимкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220505_170759_434.jpg
Прегледи:422
Размер:582.0 КБ
ID:6855450

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220505_170821_388 (1).jpg
Прегледи:409
Размер:324.6 КБ
ID:6855451
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #23
          Едва ли ще стане добре само с боядисване,а и си е на 7 години.По-доброто решение,претапициране с нова кожа в добро ателие

          Коментар


          • #24
            Има турска боя за кожени якета - SILVER , не пречи да пробваш с нея. Стане ли , ще си доста пари напред , без загубени нерви, ако ли не 5-6 лева назад. Аз обаче мисля, че ще стане. Пробвал съм я много пъти и нямам забележки , съхне бързо и не цапа. Трайността върху кожата е минимум година , с този флакон може да боядисаш десетки пъти волана. Решиш ли да я пробваш ,изтрий преди това волана хубаво със спирт -боядисвай на кръст.

            Коментар


            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря, ще го имам впредвид

          • #25
            Боядисването просто ще направи дерюгата черна, а няма да я махне. Аз затова казвам че тоя подход е лайноягодка.

            Газ и кажа честно, едва ли бих се занимавал с тоя волан въобще. Всичките, които съм носил на тапициране, бяха МНОГО по-зле. Тоя който сега е на дневен ред е отвратителен направо. Но, не е най-спешното нещо и ще чака.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Работата не е толкова зле, а и тези дни деругата взе да се слива с другата част. Май отива към з@еб@ване.

          • #26
            Искам да тапицирам с кожа волана на диско-2. Може ли да препоръчате майстор в София? Ако - да, тел.№ е достатъчен.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #27
              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Искам да тапицирам с кожа волана на диско-2. Може ли да препоръчате майстор в София? Ако - да, тел.№ е достатъчен.
              Последния го давах тук. 3-4 години по-късно няма грижи. Мисля и следващия да го дам тук:
              https://www.google.com/maps/@42.7100...7i16384!8i8192
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                При тоя дето ти дадох локация ли?

              • trapper
                trapper коментира
                Редактиране на коментар
                Да, тел.№ от снимката на сервиза в Люлин

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Вчера ходих до возилото, въоръжих се с търпение и.... махнах волана за 10 минути. Но изпуснах Слави за половин час.

                Днес отивам към 10:30, носейки волана, и ми беше казано че ще може да го прави чак в началото на другия месец. Няма лошо, бидейки кадърен, да е затрупан от работа, но все пак не е редно да си мълчи за сроковете.

                Обаче аз реших че няма да чакам и ще търся друг. Известните са преобладаващо в източна София, най-вече студентски град и Горубляне, направих бегъл опит да звънна във Вилнер (където Слави е работил пшреди да се отдели самостоятелно, доколкото помня), 2 пъти ми даде заето, в рамките на 20 минути никой не се поинтересува защо съм звънял, и реших генерално да отсвиря софиянци.

                Оставих волана при един хаймана в Перник (от Слави до Перник ми е 20 минути, а до Горубляне не ми мърда час, освен друго), дето прави само волани. Каза ми 2 дни и доста силно редуцирана цена спрямо въпросните 220лв (не че са ми били проблем парите). Като имам резултат ще споделя, какъвто и да е. Гледах снимки - човека се старае и ако и моя стане като по снимките, може и бакшиш да му оставя.
                Последно редактирано от sparkybg; 11-05-22, 20:52.

            • #28
              90лв, 2 дни, Перник:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220514_175419.jpg Прегледи:0 Размер:203.6 КБ ID:6858422 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220514_175450.jpg Прегледи:0 Размер:158.8 КБ ID:6858423

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220514_175408.jpg Прегледи:0 Размер:263.3 КБ ID:6858424

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220514_175558.jpg Прегледи:0 Размер:169.4 КБ ID:6858427 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220514_175428.jpg Прегледи:0 Размер:219.7 КБ ID:6858426

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220514_195002.jpg Прегледи:0 Размер:143.1 КБ ID:6858425
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220514_195009.jpg Прегледи:0 Размер:232.2 КБ ID:6858428

              Според мен е достатъчно добре, предвид утежняващите вината обстоятелства - воланът е много мек, навсякъде, и на снадките към спиците има малко разстояние - вижда се на последната снимка. Това общо взето е единствения кусур, доколкото може да се нарече така.

              Всичкото това за 90лв. Но волана си го носиш сам, свален. На Grand Cherokee WK1 обаче се сваля с поглед - точно за 5 минути, с една къса права отвертка и ключ гедоре 13. Не съм имал кола с по-лесно махаем волан.

              Хайманата се намира тук:
              https://www.google.com/maps/@42.6029...7i16384!8i8192

              Това му е страницата в суратя:
              https://www.facebook.com/avtotapicer.pernik/

              0898 33 67 13

              Прикачени файлове
              Последно редактирано от sparkybg; 14-05-22, 20:37.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #29
                Не разбирам, защо масово се претапицира без да се маха старата кожа? Толкова ли е трудно да се махне? Тапициране на втори пласт прави волана удебелен и от 1 километър се вижда, че е "правен". Т.е. вместо такова правене аз предпочитам да сложа един тъп калъф за 10-20лв. Започват да се лющят след година, но поне знаеш, че е закърпено положение, а не уж правено, платено и накрая - зле.

                Коментар


                • #30
                  А аз не разбирам по какъв повод са ти словоизлиянията, при положение че това на снимките е с един пласт кожа.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Darth
                    Darth коментира
                    Редактиране на коментар
                    Трупане на публикации.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X