Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Класически вериги или вериги тип прешлен.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Класически вериги или вериги тип прешлен.

    Здравейте колеги, интересувам се какво ви мнението за верига тип прешлен, сравнение с класическите вериги. Искам да си закупя вериги които да стоят в колата и като ми потрябват за кал или по голям сняг да ги сложа колкото да премина. Не ми трябват за преходи или продължително каране, а просто зя няколоко метра и с оглед на тези 5-6метра смятам да ги поставям само на предните колела. Мисля че за няколоко метра няма да има проблем, в случая Хюндай Туксон 4х4, но се двуомя между двата типа вериги и затова се допитвам до вас.

  • #2
    Обикновенно забравяме, че вериги се слагат ПРЕДИ , а не СЛЕД попадане в гадна ситуация и тогава е добре да са такива които да ги сложим най-лесно. За мен класическите (май им викаха мечастъпка) с тел отвътре и гумени обтяжки са добри, дали "най" е въпрос на опит. Возя си ги в колата и ако ти се идва ела пробвай как се слагат, после при някой колега другите и те така.....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Късал съм тип прешлен на задния мост на Чероки, естествено най-вероятно китайски. После ми подариха едни самоделни меча стъпка, които се държаха по-прилично. Сигурно има прешлени произведени от реномирана фирма, но аз не съм попадал на такива. Ся, друг е въпроса, че Черокито е 200 коня на задно и прешлените зацепваха с удар, което неминуемо им влияеше отрицателно. При мечата стъпка натоварването е поне малко по-равномерно.

      П.П. Късат се коланчетата за закрепване, разбира се
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        На една разходка дойде един юнак с Панда. Обясняваше, как няма проблеми, че гумите му са галоши, защото имал вериги. Извади от тия с прешлените. Издържаха има-няма 50 метра. След това разбра, че всъщност няма вериги.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          На една разходка дойде един юнак с Панда. Обясняваше, как няма проблеми, че гумите му са галоши, защото имал вериги. Извади от тия с прешлените. Издържаха има-няма 50 метра. След това разбра, че всъщност няма вериги.
          https://tiraksesoari.com/verigi-za-k...za-kamioni-lux

          Кое е скъсал?

          Или са били тип свински опашки?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            Тусона няма място в кал, за която ти трябват вериги, за сняг са достатъчни и само хубави гуми, вериги се слагат за заледено и за собствено успокоение или за пред органите.
            Гледай кои се слагат най- лесно, защото е мноого неприятно да слагаш и махаш вериги в някоя гадна виелица, вервай ми и не питай откъде знам .
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              Тусона няма място в кал, за която ти трябват вериги, за сняг са достатъчни и само хубави гуми, вериги се слагат за заледено и за собствено успокоение или за пред органите.
              Гледай кои се слагат най- лесно, защото е мноого неприятно да слагаш и махаш вериги в някоя гадна виелица, вервай ми и не питай откъде знам .
              А бе, слагат се и тогава, когато задължително трябва да стигнеш до някъде, независимо дали има органи или не. Три-четири пъти съм орал по разни чукари, защото нали зима няма и разни вилички може и да не се зазимяват като хората

              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                За кола, мечата стъпка си е класическа конструкция. Другите решения са взети от по-тежките машини, защото при голям цолаж на гумата мечата стъпка има драма с теглото и на водача изобщо няма да му е гот да слага верига с тегло примерно 15 кила.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  Въпроса може да се погледне от различни 'Камбанарии".............
                  Залагам на "класиката"( притежавам три комплекта, различни размери). При избора не съм залагал толкова за скоростта на монтажа.

                  Коментар


                  • #10
                    Аз пък никога не съм имал вериги от никой вид, никога не съм слагал, пък няма място до където съм искал да стигна и да не съм го направил.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      и аз отдавна нямам, но като млад шофер имах и съм ги слагал дори да изляза от пред блока до булеварда....... не за друго, ми тогава си купувах гуми втора употреба, таман бяха навлезли у нас и си мислех че са върха. после си научих урока, веригите ми умаляха и повече не са ми трябвали

                    • petkov_bb
                      petkov_bb коментира
                      Редактиране на коментар
                      И на "сухо" съм монтирал вериги на задните гуми ( на ИФА Л60 ,на Камаз ) за да не губим време в дърпане . Всичко зависи от терена и конкретната ситуация.
                      На Пандата съм монтирал вериги и в гората, по шумата , на какви наклони излизаше.....,а Ауди 80 куатро с вериги в снега през нивата се движеше като верижна машина.

                  • #11
                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Аз пък никога не съм имал вериги от никой вид, никога не съм слагал, пък няма място до където съм искал да стигна и да не съм го направил.
                    Aз пък никога не съм имал гуми за кал, но ми се е налагало по принуда да минавам на места, за които са били задължителни

                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Значи въпросът опира до желанието...

                  • #12
                    Въпрос е май на личен избор и докаде смяташ че може да стигнеш и може би дават някаккаво успокение че имаш нешо в багажника ,но за всички случай говоря за леки ситуации , където си мислил, че ще можеш да влезеш и да излезеш но си останал леко изненадан. Не говоря за тежки терени и екстремни преживявания .
                    Последно редактирано от петко12; 21-03-21, 13:02.

                    Коментар


                    • #13
                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                      Aз пък никога не съм имал гуми за кал, но ми се е налагало по принуда да минавам на места, за които са били задължителни
                      Като се наложи да минеш някъдето е задължително с вериги искаш не искаш ще си купиш.Карам ски и съм видял доста празноглавци който си мислят че като имат джип и могат да минават и без вериги.А резултата е винаги застанали настрани на пътя и болирано движение и във двете страни,а дядото с корсичката с вериги си минава като пич.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Не споря, че този сценарий е невъзможен, но пък мога да споря, че с джип с гуми по мой избор ще стигна по-далеч от всяка корса с вериги.

                    • #14
                      Първоначално публикуван от петко12 Преглед на мнение
                      Въпрос е май на личен избор и докаде смяташ че може да стигнеш и може би дават някаккаво успокение че имаш нешо в багажника ,но за всички случай говоря за леки ситуации , където си мислил, че ще можеш да влезеш и да излезеш но си останал леко изненадан. Не говоря за тежки терени и екстремни преживявания .
                      Бих прегледал препоръките на производителя по този въпрос и най-вече на кой мост е желателно да се поставят вериги. Задният мост обикновено се включва, когато вече си се окопал с предния а и предполагам, че има някакво ограничение по температура, което обикновено го изключва в най-неподходящия момент.

                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #15
                        Класически плюс лопата и пьтечки,за бакшиш 2-3 торби пясък в багажника

                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X