Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

    Ако тук не намериш отговор, то тогава не знам къде: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=56270
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #77
      От: До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

      Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
      Някакво мнение за полски акумулатори "LOXA"??
      От десет марки които продаваме, Локсата, поне при нас е с най-много дефектирали акумулатори. Може би е съвпадение, но ...
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #78
        От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

        Здравейте,

        Искам да попитам.. понеже ми падна акумулатора.

        Този който ми е в колата е бош 95 Ампера.. ще е проблем ли ако сложа 100 ампера?

        Мерси!

        Коментар


        • #79
          От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

          Първоначално публикуван от ibizo Преглед на мнение
          Здравейте,

          Искам да попитам.. понеже ми падна акумулатора.

          Този който ми е в колата е бош 95 Ампера.. ще е проблем ли ако сложа 100 ампера?

          Мерси!
          Не. Колкото повече, толкоз по добре. Добре е и да се види стартовия ток, ако е дизел.

          Коментар


          • #80
            От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

            Мерси.. взех го вече и всичко е на 6 :_)

            Коментар


            • #81
              От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

              хубаво е човек да поглежда старите темички от време на време... Тогава си купих Монбат 44Ач и след година и нещо продадох лодката и т.н. 2010г си оборудвах друга лодка пак с Монбат 44Ач на прИмоция от Метро... По невнимание същата година лодката ми (оставена на плажа) беше залята с вода "до горе" и с пясък почти до половината... Акумулаторът престоя повече от час под вода /Бяло-морска/, +-овата клема се беше разтворила, а като бръкнах да извадя акумулатора биеше ток... Много се ядосах за небрежността си... Но след час сложих обратно в изчистената и отводнена лодка уж "съсипания" акумулатор... Запали все едно никога не е бил "подводница"... това лято ползвах същия акумулатор на нова по-голяма лодка и още го ползвам... Не беше пален мотора поне 45 дни и реших да го заредя - като го премерих и сложих за зареждане се оказа, че е почти на 100%... Като гледам, ще ме изкара и това лято...
              Та изводът ми е (специално за лодките) защо да даваме 300лв за акумулатор, ако този от 70лв издържа 2-3 години (засега)...
              Ще кажете "надеждност в морето/гората"... Монтирането на втори акумулатор ще даде несъмнено по-голяма надеждност (отколкото един гелов) и пак ще е по-евтино...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #82
                От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                Монтирането на втори акумулатор ще даде несъмнено по-голяма надеждност (отколкото един гелов) и пак ще е по-евтино...
                Не знам виждал ли си обърната "леко" джипка, на която повредите от обръщането са понатиснати калници и ожулен таван, а огромната щета - от изтекъл "негелов" акумулатор. Изтичането на електролита причинява щети по колата и двигателя, подобни на пожар, ако не и по-големи. Пада боята, кабелите се оголват, леш - всичко отпред трябва да се сменя и боядисва.

                За разходки с джипка, дори и "леки", геловият акумулатор е незаменим. Ако има място и мерак - направо два, с проста или сложна система за зареждането им.
                И те имат живот, и те се скапват. Ама само са те, ако стане беля - не целия автомобил.

                В лодката електролита не може да направи големи бели при наводняване - водата неутрализира (речната разрежда) веднага киселината, при спукване или изтичане.
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #83
                  От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                  Гелов или необслужваем? Защото необслужваемите са бая по-скъпи от обикновените, които се доливат, но са капсуловани и по-трудно си ги представям да протекат. А геловите са двойно по-скъпи от необслужваемите и са тотално "друга бира". До сега не съм се престрашавал да дам над 600 лева за гелов, но винаги купувам необслужваеми.

                  Коментар


                  • #84
                    От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                    "Необслужваемите" са най-обикновени електролитни акумулатори. Текат, разбира се, няма какво да спре електролита при нарушаване херметичността на корпуса.
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • #85
                      От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Гелов или необслужваем? Защото необслужваемите са бая по-скъпи от обикновените, които се доливат, но са капсуловани и по-трудно си ги представям да протекат. А геловите са двойно по-скъпи от необслужваемите и са тотално "друга бира". До сега не съм се престрашавал да дам над 600 лева за гелов, но винаги купувам необслужваеми.
                      Моят необслужваем акумулатор "Банер" като му дръпнах лепенките и се показаха тапите .Отворих ги и 2 клетки бяха за доливане.Никаква разлика няма с обикновените електролитни акумулатори освен скритите капачки.
                      O888888-211

                      Коментар


                      • #86
                        От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                        Ми моите щото нямат скрити капачки... Предполагам, че са електролитни наистина, но ако са херметически, би следвало да не протекат. Разбира се ако нещо сплеска кутията ще настане проблем. Въпреки това някак не мога да си представя за сега, че ще платя космическа сума за гелов, освен ако сериозно се захвана да подготвям машина за черно и имам бая пари, тогаз ще са и два, та баш цифромания...

                        Коментар


                        • #87
                          От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                          Не сте видяли капачките - може да са две по-големи, може да е една плоча обща залепена отгоре. При обръщане на колата, капачките изхвъчат или протичат. При по-силно сътресение, горния капак на акумулатора се отлепва от кутията и пропуска. Ако стане и късо - кабели, лебедка - газовото налягане може да го пръсне целия. Не си мислете, че акумулатора е безобидно устройство - направо е бомба.

                          Та това е разликата между електролитните и гелови акумулатори. Може да се разпадне дори кутията, но гела си остава на мястото.
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #88
                            От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                            А какво ви е мнението за "новите" на калиева основа например "V...ga"?Подчертал съм новите,защото се оказа,че много хора не са и чували,че съществуват такива акумулатори,а аз се занимавах с тях още през 1987г. в казармата.Така,че на мен ми е ясно,но на много колеги не.
                            Последно редактирано от Валентин Исаев; 30-01-12, 21:00.
                            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                            0885 660 613

                            Коментар


                            • #89
                              От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                              Добре, какво им е новото? Електролит както всички.

                              А, ОК, допълнил си поста...
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар


                              • #90
                                От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                                Това би трябвало да покрива понятието "ново". Поне за употреба в автомобил.


                                Технология: LiFeYPo4 (Lithium yttrium iron)
                                Капацитет: 90A/h
                                Номинален заряден ток: 45 А, т.е. време за заряд от празно 2 часа
                                Бърз заряд (с контрол на температурата като при телефоните): 90 А, т.е. време за заряд от празно 1 час
                                Стартерен ток (за 10 сек): 1000 А
                                Разряден ток за 30 min: 90 А
                                Работен диапазон от 10 до 16 V при 10.5-14.9 за киселяците от всички модификации
                                И всичко това в стандартни за употреба в автомобил размери и тегло само 15 кг. и при цена малко повече от Оптимата 75 A/h която си купих миналата година от Ковачев.

                                Та май е време да кажем "сбогом" на оловно киселите изкопаеми и супер "напредналите" AGM тукмаци.

                                И още много други модели и приложения. Мен лично ме впечатлиха 26'' велосипедните капли с вграден безчетков електродвигател 500 W. Не толкова, че капла може да има вграден в барабана двигател, колкто че се предлагат във варианти предна и задна, т.е. възможността да бъде изграден 2х2 велосипед

                                Ето техен модел само задно.

                                Последно редактирано от Веско; 07-02-12, 16:56.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X