Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

    Румен не е ли в Ямбол... 30кг акумулатор да го таралянкаме по куриери не ми се вижда разумно...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #62
      До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

      Нее в смисъл,че може да те насочи.
      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

      Коментар


      • #63
        До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

        Ако ти се дават прите, предполагам 1 Синя Оптима е оптималното решение, все пак е създадена за лодки, яхти и прочее водни реализации...

        Коментар


        • #64
          До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

          Тедо...
          За лодката вземи 70 или 90 А/ч. AGM Хай-Тек на Бош.
          Аз карах на старото корито с минкотата един сезон (20-25 излета) с него ... сега е на жипката вече трета година.
          Никакви ядове.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #65
            До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

            Едно време имаше едни руски 190 ампер часа в дървени сандъчета.Слагаш два на стойката без капак те се нахвърлят с кал и така седят с години като огромна буца кал ни ги гледаш ни ги бараш и пак караха години.
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #66
              До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

              Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
              Едно време имаше едни руски 190 ампер часа в дървени сандъчета...
              недей така - ще ми потъне лодката
              Всеоще се колебая, защото лодката ще има и бензинов двигател с алтернатор и дали да отделям повечко средсва - бензиновият пали и с мотоциклетен акумулатор, колкото и да е изхабен автомобилният акумулатор, все ще завърти...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #67
                До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                Здравейте. Прочетох темата, но като жена не разбрах дали геловите акумулатори са всъщност тези капсулованите, където ги слагаш и веднага започват да работят - без зареждания и наливане на електролити. Също така имам и друг въпрос - за какви стандарти трябва да се проверява при закупуване на акумулатор?
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-11-08, 16:56.
                [FONT=Century Gothic][COLOR=darkred]Най-тъмно е преди изгрев![/COLOR][/FONT]

                Коментар


                • #68
                  До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                  Първоначално публикуван от sohodoll Преглед на мнение
                  Здравейте. Прочетох темата, но като жена не разбрах дали геловите двигатели са всъщност тези капсулованите, където ги слагаш и веднага започват да работят - без зареждания и наливане на електролити. Също така имам и друг въпрос - за какви стандарти трябва да се проверява при закупуване на акумулатор?

                  Браво, това е за бисери.

                  Ами гледа се колко ампер часа е. И зависи от консумацията и също така дали става дума за дизело или бензинов /за геловите двигатели сега чувам и не съм сигурен как е при тях/ двигател става дума. Инак да, слагаш го и си свиркаш.

                  Коментар


                  • #69
                    До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                    Първоначално публикуван от sohodoll Преглед на мнение
                    ... не разбрах дали геловите акумулатори са всъщност тези капсулованите, където ги слагаш и веднага започват да работят - без зареждания и наливане на електролити. Също така имам и друг въпрос - за какви стандарти трябва да се проверява при закупуване на акумулатор?

                    Да, геловите акумулатори са капсуловани. Що се отнася до работа без зареждания и наливане на електролити, дори и обикновенните акумулатори най-често се продават заредени, така че просто може да ги сложиш и да караш.

                    При закупуване на акумулатор трябва да гледаш за капацитета на акумулатора (колко амперчаса е) и за стартовия ток, който може да даде. За ориентация какво ти трябва - в документацията на колата трябва да го пише някъде.

                    Също така са важни и размерите на акумулатора за да си сигурна, че ще може да се побере на мястото, което имаш в колата. От значение е и разположението на полюсите (ляв или десен плюс), защото при "грешно" разположение е много вероятно да не можеш да закачиш кабелите на правилното им място.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #70
                      До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Браво, това е за бисери.
                      Е в бързината е така То е ясно, че за акумулатори съм питала

                      Мерси за отговорите. Имам още един въпрос (пак от висока компетентност ): дали dry charger и геловите акумулатори са едни и същи? Защото поне на снимки ми изглеждат различни.
                      [FONT=Century Gothic][COLOR=darkred]Най-тъмно е преди изгрев![/COLOR][/FONT]

                      Коментар


                      • #71
                        До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                        "Dry charger " си говори само. Сухо зареден. Слагаш му киселина и е готов (може да палиш и да тръгваш). Тези дето не са "dry charger", след сипването на киселината, трябва да се зареждат...часове! Това само за информация. Теб не те засяга. Това беше преди време. Сега, всички акумулатори, се продават заредени и готови за работа. И да не забравя - никаква връзка с геловите.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #72
                          До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                          Благодаря Между другото разбрах разликите между сух, мокър и гелов акумулатор. Кои са с обслужване и кои без Вече съм наясно
                          [FONT=Century Gothic][COLOR=darkred]Най-тъмно е преди изгрев![/COLOR][/FONT]

                          Коментар


                          • #73
                            До: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                            Някакво мнение за полски акумулатори "LOXA"??
                            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                            Коментар


                            • #74
                              От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                              Току що се регистрирах, нов член съм, прочетох всичко по темата, която живо ме интересува и имам въпрос:
                              Купих два електровелосипеда, на първия акумулаторите се издуха след една година, на втория - един след три месеца. Добре че беше в гаранция, та го смениха. Гаранцията на акумулаторите е 6 месеца. Разбрах че са гелови, необслужваеми, китайски, искам да питам има ли някаква особеност по поддръжката на тези акумулатори. Зарядните устройства са с ограничител на максимално напрежение на зареждане, контролера, който управлява електродвигателя има ограничител на разреждане и изключва двигателя. Не мога да разбера при тези условия защо се подуват като понички? Ако някой има информация по въпроса, моля да ми пише.

                              Коментар


                              • #75
                                От: АКУМУЛАТОРИ ВИДОВЕ СРАВНЕНИЕ И ИЗБОР

                                По-висок заряд.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X