Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крушки халогенни/ксенонови

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Крушки халогенни/ксенонови

    Реших да отворя нова тема защото има само разкъсана информация във форума.
    Предварително уточнявам че коментирам on-road крушки!
    Изправен съм пред дилемата с какви крушки да си сменя къси/дългите фарове Н4. Четох доста по-форумите и най-различни мнения. Искам да си сложа максимално силните Н4, но които не пречат на насрещно движещите се. По това което пише стигнах до извода, че трябва да са Осрам, Филипс или GE, но не мога да преценя дали да са по-известните като +50% светлина или да са с бяла светлина. Моля който има опит нека сподели, не искам да съм като голфаджиите със сини светлини, искам обаче максимална осветеност (но така че и на другите да не преча). Четох за някакви китайски 80/100Вата които били най-силните на света...., но това според мен не е решение, инсталацията е сметната са 55/60Ватови, пластмасите също чух че се повреждат от по-мощни крушки.
    Ксеноните са нещо добро, но те отпадат при мен по-друг параграф - цена!

    Една добра статия по-въпроса: http://motobox-bg.com/xenon/more.html
    LZ1JJJ

  • #2
    Аз карам с филипс блу вижън.Не са сини като на голфаджиите.Светят максималното бяло,което е възможно да се постигне с халогенна крушка за момента.55/60 вата са.Не слагай по-мощни,защото с времето ще разтопят рефлекторите.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      Или сложи принудително охлаждане на рефлекторите - сега е пълно с вентилаторчета за компютри
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от братчеда
        Аз карам с филипс блу вижън.Не са сини като на голфаджиите.Светят максималното бяло,което е възможно да се постигне с халогенна крушка за момента.55/60 вата са.Не слагай по-мощни,защото с времето ще разтопят рефлекторите.
        A дали са по-добри (силни) от Philips Vision Plus които се водят +50% но не светят бяло?
        LZ1JJJ

        Коментар


        • #5
          Апропо, някой ако ми намери такива по-силно светещи лампи 9004 ще съм много благодарен. Има на РІАА, ама не знам тук кой им е представител...
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            аз на старата си кола бях сложил Н4 на Хелла, които бяха +50% на 55/60 вата и светеха много добре. водеха се с по-висока температура на жичката и най-близки до слънчевия спектър. сега си търся от същите Н7, но в Хела нямат този модел в наличност, като ги сложа ще направя коментар дали съм доволен.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от dani
              Първоначално публикуван от братчеда
              Аз карам с филипс блу вижън.Не са сини като на голфаджиите.Светят максималното бяло,което е възможно да се постигне с халогенна крушка за момента.55/60 вата са.Не слагай по-мощни,защото с времето ще разтопят рефлекторите.
              A дали са по-добри (силни) от Philips Vision Plus които се водят +50% но не светят бяло?
              обърках се сега,мойте блу бижън ли бяха или вижън плюс?може и да говорим за един и същ модел.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от quadra
                Или сложи принудително охлаждане на рефлекторите - сега е пълно с вентилаторчета за компютри
                най-отговорно заявявам, че 100-ватовите крушки /ментета/ не светят по силно от нормалните 55-ватови...

                ако искаш да ти светят възможно най-добре, решението е само едно - би-ксенон Н4... Блу-вижъна ще ти се стори като габарит в сравнение с ксенона...

                е, и цената е друга /950лв/, но все пак това са не само крушки, а и захранванията към тях...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Тедо, кажи от къде да си намеря свестни крушки 9004
                  Тук има само мижави 55/60 и то неизвестно от каква марка...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    Нека ви споделя своя опит в търсенето на по-добро осветление през последните 1-1.5 години.
                    Започнах с псевдоксеноновите 90/100 вт- китайски, корейски и т.н. Наистина светят по-силно и леко синьо, което дава доста по-добра видимост особено в мъгла. Не товарят никак инсталацията- мерих им консумацията в работно положение с точни дици-клещи. Карах така без проблем над година и проблемите лъснаха, след като ми изгоря едната лампа /крушка/ и я смених. Започна да ми се топи пластмасата на клемата към тази лампа. Смених клемата, но и тя се стопи на първото нощно каране. Без да изпадам в подробности стигнах до извода, че греенето идва не от лоша връзка или голям товар, а от висока температура излъчвана от самата лампа. С другата лампа нямах този проблем, но това ми стигаше и започнах да се ровя и чета. За собствена консумация достигнах до извода, че на нашия пазар има три вида истински лампи, двата от които са Филипс и Осрам. И двете фирми имат варианти на 55/60 вт с +30 и +50 в повече светосила /при нормална консумация/, бели с УВ покритие. Наистина светят по-силно /колко точно не зная, но видимо е по-добре/. Имат и лампи с добавка на думата BLUE, които излъчват светлина в спектъра близък до споменатите най-отгоре псевдо ксенонови и са добри за мъгливи условия. Консултирах се по телефона със официалните уж доставчици и те потвърдиха направените от мен заключения. Лично аз се спрях на +50 на Осрам на едната си кола- при 15 лв бройката. За Ферозата си взех оня ден +30 на Филипс- по 6 лв бройката, защото просто други не намерих за момента. Изрично е отбелязано обаче и то само на Осрам, че по-силната светосила води и до 2 пъти по-кратък живот.
                    JEEP KJ 3.7 V6

                    Коментар


                    • #11
                      Защо не се ориентирате към:
                      PIAA:http://www.piaa.co.jp/
                      IPF:http://www.ipf.co.jp/

                      Вторите са по достъпни и по здрави.
                      От втората фирма се предлагат и цели фарове за джипове.
                      И двете фирми са си извоювали добри имена.

                      Коментар


                      • #12
                        А хелла? Как са?
                        И 1 въпрос. Какво става ко в 1 фар съм с няква си крушка а в другия с друга по-яка при положение, че са с еднакви показатели?

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от poli
                          Защо не се ориентирате към:
                          PIAA:http://www.piaa.co.jp/
                          IPF:http://www.ipf.co.jp/

                          Вторите са по достъпни и по здрави.
                          От втората фирма се предлагат и цели фарове за джипове.
                          И двете фирми са си извоювали добри имена.
                          Oт къде могат да се намерят в БГ тези крушки (H1 H7) и тези стархотни стоиности 110, 150, 170 и дори 190W не са ли "Убиец" за Фаровете? Пък и как става така при 55W Консумация??? Някой пробвал ли ги е - мнения?

                          Коментар


                          • #14
                            РІАА са велики, обаче дайте от тук от къде можем да си купим? Аз от 100 години търся техни крушки 9004....
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              от кой модел е че не го намирам в каталога.
                              Наименование?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X