Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

    палатката е еднослойна, саморазгъваща и я купих на промоция за 60 лв, слагам я върху багажника, един надуваем дюшек вътре и става хотел 5 звезди
    Discovery I, 300 TDI

    Коментар


    • #92
      До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

      Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
      палатката е еднослойна, саморазгъваща и я купих на промоция за 60 лв, слагам я върху багажника, един надуваем дюшек вътре и става хотел 5 звезди
      Ако се поизреже малко багажника в предната и задна част ... ще е още по удобна!Иначе идеята е супер и то на съвсем ниска себестойност.А закрепването как е ... щото понякога духа и вятър?...

      Коментар


      • #93
        До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

        на снимата се вижда, от 4-те страни е вързана с едни оранжеви въженца за багажника
        Discovery I, 300 TDI

        Коментар


        • #94
          До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
          здравейте във форума има собственици на различни модели покривни палатки ще може ли да споделят предимствата и недостатъците им .

          Отскоро и аз вдигнах етаж на Тойотата.
          С Maggiolina Adventure Large

          Това е най-големия модел от черупковите на AutoHome.

          Спрях се на нея заради огромния обем при сгънато положение /в предишния си живот сигурно е била гардероб /,
          както и заради допълнителния открит багажник в предната част.
          Идеята е лекият и обемист багаж да си кротува горе, а вътре в джипа да остане всичко тежко.
          На открития багажник ми пътува бивачното оборудване. Събират се всички 4 сгъваеми стола,
          сгъваема маса и един сак с принадлежностии за готвене.
          Това са нещата, които се свалят при всеки бивак, т.е. преди да се отвори палатката.

          За удобството при разгъване/сгъване и спане - няма смисъл да обяснявам.
          Уникално добра е!
          Изпипана и невероятно здрава.

          Имах известни притеснения относно близки срещи от трети вид с клони и трънаци,
          но се разсеяха още при първите вкарвания в гората.
          Общо взето както си пазиш тавана на джипа, така пазиш и палатката.
          Не и пречат доста сериозни клони, само трябва да се свикне с габаритите и.

          Все пак в моя случай джипа го подготвям с експедиционна насоченост, а не за хард-изпълнения.

          Ако трябва да систематизирам + /- за модела.

          Плюсове:

          +огромен обем за багаж при сгънато положение
          +огромно пространство за спане - вътрешно е 205/155см.
          +много добре решена вентилация- два входа + два прозореца
          +не се напича поради горната черупка.
          +пази и джипа от напичане
          +бързо сгъване и разъване /3-5мин./
          +здрави и устойчиви на драскане и удари материал и конструкция
          +голям външен багажник тип кошница
          +много изпипана изработка на всеки детайл

          Минуси:
          -цената, но за това, което предлага по-скоро не е минус
          -масата /72кг/ тежичка е, но има и карбонов вариант с 10-12кг по-лека
          -площадката на външния багажник събира вода, когато не е натоварен. Решението е просто - при дъжд джипа го оставям леко под наклон.


          В заключение:
          За моите цели и изисквания този модел си струва всеки лев та и отгоре!
          За съжаление карбоновия вариант е доста по-скъп иначе е върха /всичко останало е баир /

          Коментар


          • #95
            До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

            пусни малко снимки ако имаш в разгънато положение
            Discovery I, 300 TDI

            Коментар


            • #96
              До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

              Ето как изглежда.






              Към минусите на този вид палатки може да се добави и непрекъснатия интерес и въпроси "Какво е това на покрива?"

              Заболява ме понякога устата да обяснявам и вече почнах да давам налудничави обяснения от рода на:
              радар като АУАКС..., хладилна камера..., резервоар за бира..., затвор за тъщи и т.н.
              Странното е, че ме гледат разбиращо и с доверие.
              Най-често ме питат "За какво служи терасата?" Отговарям "За да си простирам прането."

              В темата назад е писано, но да припомня:
              За цени и доставки: "Ликон" г-н Пламен Петров

              Коментар


              • #97
                До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                Цената няма да я коментирам ! Или купуваш или не среден вариянт няма
                Единствените минуси за мен са теглото не е малко и е много високо и това , че джипа става още по-висок !
                За саваната,пустинята или тайгата за където са направени не е проблем няма дървета на който да остане и много ужасни странички наклони за тези +50-70 кила !

                Но въпреки всичко е прекрасен аксесоар ! Честито
                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                Коментар


                • #98
                  До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                  Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                  Цената няма да я коментирам ! Или купуваш или не среден вариянт няма
                  Единствените минуси за мен са теглото не е малко и е много високо и това , че джипа става още по-висок !
                  За саваната,пустинята или тайгата за където са направени не е проблем няма дървета на който да остане и много ужасни странички наклони за тези +50-70 кила !

                  Но въпреки всичко е прекрасен аксесоар ! Честито
                  Благодаря! Дай, Боже, всекиму!

                  За саваната, пустинята си прав донякъде..

                  Теглото отгоре е относително спрямо автомобила, на който е монтирана палатката.
                  Аз тунинга съм го почнал отдолу-нагоре. Във височина и широчина.
                  Тойотата почти не усеща 100+ кг. на тавана си, ако е натоварена отдолу.
                  По скоро променените габарити са неудобство.
                  Скоро си правих точно такъв експеримент и минах по път,
                  по който доста други джипове без палатката щяха или да полегнат, или да се окантарят на някой камък.
                  На мен ми се наложи само да поизрежа няколко по-сериозни клона.

                  За такава палатка на първо място трябва се има в предвид машината, която ще я носи.
                  Трява да има резерв мощност и въртящ момент,
                  за да може да минава бавно и полека там където другите катерят/спускат в червеното на оборотомера.
                  Ако се вкарва в "гората" по нашите разбирания, де

                  Защото при 100+кг. на тавана и 500+ кг. вътре, нещата са доста различни, особено в спирането.
                  Ще възникнат спорове и ще се отклоним от темата, но машините като модели,
                  които могат пълноценно да се справят с такава задача се броят на пръсти.
                  И всички са с двигатели над 3.5-4л.

                  Иначе този модел /само че small/ се монтира и на "Панди" в африканска експедиция и си карат без проблеми.

                  Коментар


                  • #99
                    До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                    Бе, други са и основните минуси, ама като няма кой да слуша и вярва навреме ... Хем коя година го разправях ...
                    Добави в инструкцията за експлоатация с тлъсти букви, с ВНИМАНИЕ!!!, и както още го пишат сега.
                    "Винаги преди да се натряскате до свинско квичене, или преди да махнете буре бира, СВАЛЯЙТЕ ПАЛАТКАТА ОТ ПОКРИВА!!! Ако вече не можете да я свалите, преспивайте при приятели в наземна палатка!".
                    Щото и по нашите земи има хора с опит ...))

                    Коментар


                    • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Бе, други са и основните минуси, ама като няма кой да слуша и вярва навреме ... Хем коя година го разправях ...
                      Добави в инструкцията за експлоатация с тлъсти букви, с ВНИМАНИЕ!!!, и както още го пишат сега.
                      "Винаги преди да се натряскате до свинско квичене, или преди да махнете буре бира, СВАЛЯЙТЕ ПАЛАТКАТА ОТ ПОКРИВА!!! Ако вече не можете да я свалите, преспивайте при приятели в наземна палатка!".
                      Щото и по нашите земи има хора с опит ...))

                      ВНИМАНИЕ си трябва за всичко. Особено при правене на неща без презерватив

                      Качването и слизането си иска специален курс - кой крак след кой се мести.
                      Малка грешка и ... земята е твърда!

                      Но проблема не е в палатката.
                      Преди години един натряскал се приятел един час не можа да си легне в най-простото устройство за спане - хамак.
                      То не беше въртене, падане, мамата, лелята... докато не му помогнахме полунапикани от смях.

                      Та внимателно с пиенето!

                      Можем да помислим по въпроса за изработка на подемен механизъм използвайки лебедката и такелаж.
                      Ще е първия асансьор за палатки
                      Последно редактирано от rumbata; 18-06-09, 07:05.

                      Коментар


                      • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                        Да посъживим темата.

                        Предвид това:
                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Не смятам че някой би могъл да ги произведе тук... Поне не и на цена сравнима с тази на производителя която обаче е в хиляди лева... имайте в предвид...
                        И това:
                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Добра идея ще е да пуснете една серия, аз ще ви ги плащам по 1000лв и купувам първите 20... ... за търсенето гарантирам...
                        ...да попитам от кой вид да започнем производството?

                        От този:


                        Или от този:


                        Започваме работа по прототипа на принципа "Няма невъзможни неща", та се чудехме кой от двата модела ще се търси повече?
                        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                        Коментар


                        • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                          И двата се търсят уважаеми колега, макар че според мен първият е по-функционален... поне за по-високите...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                            Ето, че има вариант като ме изгони жената от дома....давам си годишната заплата за палатка и....готово. Ще ям догодина, хем ще сваля некое кило. Яко, а.
                            Това в кръга на шегата. Е, май не съвсем. Палатките много ми харесаха. Цената обаче не е за българи. С тея африкански заплати....

                            Коментар


                            • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              И двата се търсят уважаеми колега, макар че според мен първият е по-функционален... поне за по-високите...
                              По-добро насърчаване - здраве му кажи!
                              Ок, започваме с първия вид, резултат - след няколко седмици.


                              Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                              Цената обаче не е за българи. С тея африкански заплати....
                              Споко, за всеки влак си има пътници, сега прикачаме вагоните за трета класа.
                              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                              Коментар


                              • До: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                                Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                                ...Споко, за всеки влак си има пътници, сега прикачаме вагоните за трета класа.
                                За малко да се засегна за третата класа, ама....приемам подаръци от всякакво естество (не съм корумпиран, може да се включа в тестването при екстремни условия), но не подарявам нищо, даже и не продавам (т.е. това, за което отговарям си седи там, където трябва да е) и не съм имал време да се науча да печеля пари. Относно гореспоменатото чудо (наистина съм възхитен), едва ли ще мога да си го позволя някога. Но, пък....знае ли човек. Ако закрият местоработата ми (да го наречем така), току виж съм се навил да работя някъде другаде (като се позамисля обаче, май не съм такъв човек) и съм позабогатял, но едва ли. При мен финикийските знаци не се задържат, обаче номера е да не обръщаш внимание. Пожелавам Ви успех с производството и реализацията на качествен български продукт. Дано се получи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X