Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

    С Autohome Overland сме прекарвали на 2000 метра надморска височина една наистина впечатляваща буря в Рила. Тогава мисълта ми беше не толкова за палатката, колкото дали ще се обърне джипа от вятъра... Не пропуска, но в такива условия винаги съм с допълнителното покривало с алуминизирано покритие... То е една отлична добавка, защото пази допълнително и то много, а от друга страна не пречи за проветряването на палатката, защото между него и нея има въздушна междина, която се проветрява... Нощували сме и под нулата и на страшна жега. Няма въобще алтернатива... Палатка от полиестер е въобще несравнима в каквито и да са условия... Сашо тук е написал, ако някой не го е чел...: AUTOHOME OVERLAND
    VPetrov.photography

    Коментар


    • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

      Моята е памучна и плата е рип стоп.
      Всички шевове са подлепени. Когато е чисто нова се препоръчва да се намокри цялата в зоната на шевовете, за да се затворят отворите от шевната игла. Така и направих.
      За всеки случай моята е минах с импрегнатор- не се старах особено (по скоро за собствена утеха). Изкарах със семейството две нощни бури на Крапец, като вечерта дъжда валеше хоризонтално. Имаше два пропуска (навлажнявания) на места с концентрация на много шевове. Според мен проблема дойде от много силния вятър който набиваше странично. На следващата вечер пропуските намаляха значително. Изглежда плата се беше свил вече. Даже и намокрена, като се отвори цялата и при лек вятър изсъхва всичко за час.
      Единствен недостатък на отваряемия модел като на снимката (само че с закрита част над стълбата) е алуминиевата тръба която държи частта над стълбата. При мен от бурята тази тръба се изкриви (бурята беше много силна, а ние на брега... предполагам вятъра беше около 60 км/ч и с пориви). Тръбата е Ф16х1.5 алуминий. Моята палатка е най-голямата възможна и ширината и е 190см което обуславя и горния проблем. След проверка в магазините намерих Ф20х2, отрязах изкривената централна части на старата тръба, мушнах краищата в новата средна част и закрепих с термо шлаух с лепило.
      От тогава не е мръднала.
      Това са ми впечатленията. На плажа с отворени прозорци, но с пусната мрежа, децата спят завити... усеща се приятно течение.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150703_170149.jpg
Прегледи:1
Размер:75.5 КБ
ID:5702814Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150711_122047.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5702815
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

        Насочих се към китайските аналози на тези палатки, поради причината - финанси, та не мога да си позволя маркова или поне не и нова. Видях темите за палатките на Autohome и не се съмнявам в качествата им, но все пак ... Благодаря на SIMOCOREX за описанието и снимките ! Явно и с китайските палатки има бъдеще .

        Поздрави !

        Коментар


        • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

          Между китайските има и много прилични, както писах по-горе, важното е да е от хубав памук. Моята е от тези, които бяха внасяни и продавани тук по едно време и не се е предала (тя е като модела на Симо по-горе, но по-малка).В Китай се правят много палатки, включително и такива, които се продават под известни Австралийски марки.

          Симо, има и по-големи (широки) от 1.90м. Howling Moon правят от 1.2м до 2.4м ширина, но цената е друга.. ;-)

          Коментар


          • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

            Няколко идеи за хората с Дифендър, или как може да се замени покривната палатка:

            http://www.rrconcept.com/
            http://www.ex-tec.de/
            http://www.trip-tec.de/
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

              Хихи знам ги,но като разбереш цената палатката е ултра сиромашко изпълнение...
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                Така е, но все си мисля, че по нашите географски ширини все ще се намери някой който да го направи...поне системата за вдигане на тавана.
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                  Такааа...ето, че дойде ред и аз да се захвана със смелото дело да си направя палатка за покрива на джипката
                  Мой приятел преди години вкарваше такива ако не ме лъже паметта се казваха Сънсет Тентс...няколко човека от форума имат такива, включително и от пишещите в темата. Разглеждал съм обстойно палатките и както и да го гледам - ако не съм с ръце в г*за, имам малко повече време и желание - ще се справя. Та Целта ми е да гоня модел като този:
                  https://www.youtube.com/watch?v=RqLShHLU7pk

                  Решил съм да докажа, че с бюджет до 200лв, мога да реализирам проекта си. Ще проследя цялото изготвяне в снимки и информация. Днес започвам с взимане на размери и чертежи. Все пак съм двуметров иии палатката ще си я правя така, че на мен да ми е удобна и да стои прилично на Теракана.

                  П.П. - в крайна сметка след толкова приказки и обменяне на информация - не може да няма някой реализирал проекта си?

                  Междувременно, най-евтиното китайско което намерих е това http://wholesaler.alibaba.com/product-detail/2015-Hot-Sale-Car-Roof-Top_487422889.html
                  Последно редактирано от bojurishte; 08-03-16, 17:02.
                  ....!

                  Коментар


                  • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                    Ще следя реализирането на проекта и ти желая успех, но все пак има едно НО, за което си признавам, че аз не съм наясно. Като гледам снимките на тези палатки, конструкцията им е една и съща и предполагам не е трудна за реализация, с малко въображение и една лява и една дясна ръка. Голямото НО според мене е в материала/плата на самата палатка и си мисля, че това е и най-скъпата част от самата нея, но това го твърдя без да съм запознат с цените на тези платове ! Темата с тези палатки и мене ме вълнува, така че ще я следя с удоволствие !
                    А ти какви материали смяташ да ползваш - за основите и като плат ?

                    Коментар


                    • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                      Здравейте ,за 200лв ми се струва не постижимо или ще е голям компромис от към материали,говоря от опит.На AUTOHOME OVERLAND плата е (мисля че беше) 340г/кв.м или повече 50/50 памук/полиестер хидрофобен двоен рипстоп наподобява дебел и много плътен брезент ,аз толкова плътен не открих и за това ползвах 280г/кв.м и само платовете излязоха над 300лв от друга страна повечето производители ползват значително по-леки и тънки 100% полиестерни плотове вероятно на подобри цени и все пак .Да не се повтарям това е темата ми http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=202471
                      Трагичното не е смъртта, а животът, който
                      хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                      Чарлз Буковски

                      Коментар


                      • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                        Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                        Такааа...ето, че дойде ред и аз да се захвана със смелото дело да си направя палатка за покрива на джипката
                        Мой приятел преди години вкарваше такива ако не ме лъже паметта се казваха Сънсет Тентс...няколко човека от форума имат такива, включително и от пишещите в темата. Разглеждал съм обстойно палатките и както и да го гледам - ако не съм с ръце в г*за, имам малко повече време и желание - ще се справя. Та Целта ми е да гоня модел като този:
                        https://www.youtube.com/watch?v=RqLShHLU7pk

                        Решил съм да докажа, че с бюджет до 200лв, мога да реализирам проекта си. Ще проследя цялото изготвяне в снимки и информация. Днес започвам с взимане на размери и чертежи. Все пак съм двуметров иии палатката ще си я правя така, че на мен да ми е удобна и да стои прилично на Теракана.

                        П.П. - в крайна сметка след толкова приказки и обменяне на информация - не може да няма някой реализирал проекта си?

                        Междувременно, най-евтиното китайско което намерих е това http://wholesaler.alibaba.com/product-detail/2015-Hot-Sale-Car-Roof-Top_487422889.html
                        Почти сигурен съм, че човек с време и възможности може да си направи както по-евтина, така и по-хубава палатка от аутохоум, може би дори двете едновременно. Не е ракетно инженерство със сигурност. Скептичен съм малко за това, че ще стане от първия път и съм много скептичен за бюджета от 200 лв. Освен, ако не се придвижвате с колело, горе долу толкова ще е бюджета за гориво за обиколките по складове и магазини за материалите. Самите материали - ако ги поръчвате от специализиран производител на такива платове, като tancateнапример, ципове ykk, opti и т.н. ще е доста повече. Ако се използват аналогични неспециализирани материали пак може да стане добре, но се връщаме на това, че едва ли ще е успешно от първия път.
                        Пожелавам успех и ще следя с интерес. Най-важното съм го написал на първия ред, другото са дреболии
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                          Бих посъветвал (по скоро помолил) колегата bojurishte да започне нова тема в която да "Ще проследя цялото изготвяне в снимки и информация."
                          Тъй като повечето сме скептични най-вече за бюджета (дори ако не броим времето което ще бъде "загубено" по правенето на палатката, но хайде да кажем че е за забавление и "убиване" на времето), но има нашата морална подкрепа (поне на повечето, предполагам) а и ще бъде интересно.

                          Коментар


                          • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                            Оооо да, при всички случаи е за забавление - просто ми е интересно да видя какво ще реализирам Ще го пусна в отделна тема. За донор ще използвам палатка с размер, подходящ за преправяне. Дори мисля да купя някоя втора ръка, като единствено
                            ще гоня размери и нормален воден стълб. Основата ще нъде експедиционен багацник който вече имам. Така, че едната част на сгъваемата конструкци която ще играе ролята на дъно, не е задължително да бъде много здрава, защото ще има основа - вадещата се извън колата ще бъде подсилена. Вътре в палатката ще изчисля и премисля какви да са укрепващите елементи - при положение, че няма да има колци. Дюшека ще е надуваем - който ще стои спуснат в затворено положение. При разтваряне, ще го напомпвам с електрическа помпа през колата. Перспективата е да взема и едно одеяло с подгрев

                            Щом имам чертежи, донор и направени първи стъпки - ще пусна тема.
                            ....!

                            Коментар


                            • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                              Ако мога да си позволя няколко съвета..

                              Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                              ... За донор ще използвам палатка с размер, подходящ за преправяне. Дори мисля да купя някоя втора ръка, като единствено ще гоня размери и нормален воден стълб...
                              Наземните палатки са с друга кройка, всички знаем как се разпъват и какво ги държи разпънати, тук принципа е съвсем друг - вътрешна конструкция и 'саморазпъване'. Още нещо, на добрите наземни палатки, макар водният стълб да е впечатляващ (особено в сравнение с на покривните), болшинството от наземните са от полиестер, от какъвто материал няма смисъл да правиш покривната, освен ако не ставаш по първи петли.. След това няма седене в полиестера на пряко слънце. Аз когато съм на почивка обичам да си поспивам.

                              Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                              ... Дюшека ще е надуваем - който ще стои спуснат в затворено положение. При разтваряне, ще го напомпвам с електрическа помпа през колата. Перспективата е да взема и едно одеяло с подгрев ...
                              Сериозно помисли за хубави самонадуваеми дюшеци. Всъщност дори не е нужно да са мега хубави, нещо като тези ще свършат в пъти по-добра работа от всеки надуваем дюшек, който съм виждал наоколо:
                              http://www.amazon.de/gp/product/B003...ilpage_o04_s00

                              Не се сещам за нито едно преимущество на надуваемият дюшек в сравнение със самонадуваемите, освен може би цена.

                              Коментар


                              • От: ПОКРИВНА ПАЛАТКА ЗА ДЖИП

                                Надуваемите дюшеци на INTEX вършат идеална работа за спане на палатки. По стечение на обстоятелствата изкарах две години и половина спане на такъв дюшек. Накрая се скъсаха няколко от преградите, които правят камерите и се наложи да го изхвърля. Другият + е, че ги има навсякъде.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:intex.jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5706152
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X