Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

    Здравейте колеги !

    С каква категория се тегли автомобил така?

    https://www.youtube.com/watch?v=PbkXSj_aByE

    тук има и описание на системата, слагат и някаква система на спирачките на тегленото возило.

    Някои сблъсквал ли се е от близо с такова нещо?

    Лесно ли се тегли колата и как така завива сама?

    Интересно и примамливо изглежда, хем си с къщичка на гърба хем си имаш малко возило да си джиткаш по тесните улички и по забележителности на около.

    А дали може да си дърпа човек една малка джипка ,Сузуки Джимни примерно?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:7.6 КБ
ID:6132625

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vw50675.jpg
Прегледи:1
Размер:493.6 КБ
ID:6132626
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

    това по нашия закон/правилник няма как да стане, първо трябва да има водач в тегленото МПС, твърдия теглич да е мин. 4м., а максималната скорост е 40 км./ч
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

      По Северните Америки това е сравнително често срещано явление, RV-то си дърпа некво я кола, я малка жипка. Не мисля, че теглича има вързка със спирачките, а по-скоро светлините, но не съм запознат съвсем. Основното което ми прави впечатление, е че теглещото винаги е по-голямо от тегленото.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

        Да,кола с кола не съм виждал макар,че тук само твьрдата връзка е разрешена,виж кемпер да тегли Вранглер или подобно се виждат всеки ден на магистралата та даже някой имат и нещо като престилка на тегленото,да не му набиваш камьчета на предния прозорец.

        Не знам само с автоматиците как става,че си ги теглят с мили и то на скорост по е 100,остава са са ръчки,не съм се замислял,но ме вкарахте в размисъл,ще атакувам да видя как е фифела.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

          Това показа тубата:
          https://www.youtube.com/watch?v=kUTFOUeER14

          сложничко е! Дали няма да е по-лесно с платформа ?
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ...Не знам само с автоматиците как става,че си ги теглят с мили и то на скорост по е 100,...
            На джипката има в инструкцията страница как и в какъв режим се тегли така...
            Да, трябва да имаш кламер или остър молив за да натиснеш необходимото ел-копченце за превключване на кутията в правилния режим
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

              Имам приятел,който с такова си теглеше Смартовете,ама е незаконно,и в крайна сметка си купи платфома. П.п. Захвщането при него беше отдолу за носачите.
              0884 987 137
              В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

                С колесар няма ли да е по-лесно и евтино?!?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  На джипката има в инструкцията страница как и в какъв режим се тегли така...
                  Да, трябва да имаш кламер или остър молив за да натиснеш необходимото ел-копченце за превключване на кутията в правилния режим
                  И до каква скорост и каква дистанция долу горе можеш да го теглиш това?

                  На моя е 50/50 или до 50 километра с 50 километра без да пипам какво да е по кутията та за това питам едно Гранд Чероки сьс сьщата кутия как са го измислили Американците / не са гаранция ти давам /.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    С колесар няма ли да е по-лесно и евтино?!?
                    По-лесно законово, поне за при нас - ДА, но едва ли по-евтино, колесара трябва да има документи - нали, като ремарке, а каченото возило също трябва да има документи, в смисъл разните му ГО, преглед, и евентуално винетка.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Не знам само с автоматиците как става,че си ги теглят с мили и то на скорост по е 100,остава са са ръчки,не съм се замислял,но ме вкарахте в размисъл,ще атакувам да видя как е фифела.
                      Джипките имат неутрална в раздатка, автомата може и на паркинг.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        С колесар няма ли да е по-лесно и евтино?!?
                        Ами-не. Колесарите в общо приетия смисъл също са забранени. Ако говорим за платформа за теглене,цената и е в пъти по-голяма от тази на това устройство. Освен това въпросното чудо е сгъваемо,и можеш да си го прибереш в багажника. И по света може,ама у нас - не,щото сме по-турци от ходжата.
                        0884 987 137
                        В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

                          Френския вариант е по-практичен: https://www.youtube.com/watch?v=09qdiJPuxRc
                          http://www.labissonnette.fr
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            И до каква скорост и каква дистанция долу горе можеш да го теглиш това?
                            Без ограничения... Както по-горе е казано - с кламер или остър молив караш раздатката да включи на неутрална... Окачването - нормална височина...
                            И нататък - газ
                            Ето от инструкцията... (позволяват такова теглене само на 4х4 моделите)...
                            Прикачени файлове
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за теглене на автомобил с кемпер

                              Предлагам бонус на който намери предишната тема по въпроса.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X