Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да "светне" повече Витарата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да "светне" повече Витарата?

    Здравейте колеги! Предварително се извинявам, ако някои отговори на въпросите ми се съдържат в други теми. Търсих, но не можах да се ориентирам на 100 процента...

    От половин година имам Сузуки Витара. Много съм доволен, но не и от светлините, които са слаби за нощни изживявания по горите и поляните. Миналия ден, връщайки се от лов на хищници по тъмно, обърках един иначе познат горски път, той пък ме отведе в реката, там пък заобикалях големи камъни по страничен наклон за да се върна обратно и пр. Хареса ми, защото опознах още по-добре възможностите на Витарата, но друг път ми се иска да го правя по собствено желание, а не принуден от обстоятелствата...
    Проблемът ми е, че мястото за монтаж е прекалено ограничено.
    По средата /под решетката/ имам капак от рифел, който затваря управлението на лебедката с три болта. Нама как да ползвам това място.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140609_174049.jpg
Прегледи:2
Размер:115.1 КБ
ID:6078156

    Всички видове халогени с по-големи размери, поставени встрани, ще закрият фаровете. Светлини в средата, освен, че трябва да са на подвижния капак, също ще крият и без друго малката решетка /не знам как ще се отрази това на охлаждането/.
    Варианта за светлини на тавана го изключвам, тъй като често карам из драки и клони и просто ще ги счупя.

    Това, за което се сетих е:

    1. Да монтирам ксенонови фарове вместо оригиналните крушки Н4, но не знам дали ще светят толкова силно, колкото е необходимо за едно нощно офроуд каране.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:xenon.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:6078160

    2. Да сложа някакъв цял панел с диодни светлини, подобни на тези, които се продава във Вромос. Варианта е под фаровете като "обкрачва" рифеловия капак или някъде по предния капак над двигателя. Отново идват въпросите, това колко ще свети, дали някой няма да го свие пред блока и дали няма да пострада от клони и храсти.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:38049517_15_800x600_240w-led-17600lm-diodni-svetlini-light-bar-415-off-road-4h4-kombayn-traktor-.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:6078157

    3. Третото, за което се сетих са някакви малки по размер халогени, но с голяма сила. Добре, но какви да са те, и колко ли ще са силни?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VROMOS-10W-LED-WORK-LIGHT.jpg
Прегледи:2
Размер:17.9 КБ
ID:6078158 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VROMOS-3inch-12W-Driving-Light-150x150.jpg
Прегледи:1
Размер:5.0 КБ
ID:6078159
    Четох темата за лед крушките и разбрах, че тънкостта е във формата на рефлектора, а не в самата крушка, поради което и този вариант отпадна.
    Ако някой от Вас е имал същия проблем и му е намерил приемливо решение, ще бъда благодарен да го сподели с мен!
    Последно редактирано от popov308; 30-01-15, 15:18.

  • #2
    От: Как да "светне" повече Витарата?

    Решението е ледбар - това което на преdния капак на черокито на снимката която си пуснал. Има вече доста информация за тях - здрави са и светят силно, не стават за мъгла(светят бяло) и са малко скъпи. Виж и в сайта на 2R.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Как да "светне" повече Витарата?

      Лед бара е оферта ама така на капака и нощем на паркинга пред блока,аз лично не бих могъл да мигна...за другите не знам
      Според мен колегата може да почне от най лестното-ксенон и за да има по добър ефект продават китове с лупи за вграждане в рефлекторите на нормалните фарове,поне за бмв съм виждал такива.Това също е варянтНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Vitara-do-bi-morimoto-h1-module-xi-nhan-angel-eyes-led-khoi-4.jpg
Прегледи:1
Размер:137.4 КБ
ID:5638141
      Pathfinder 4.0L

      Коментар


      • #4
        От: Как да "светне" повече Витарата?

        Аз пък мисля, че ако сложиш две релета на фаровете и крушки Osram H4 Night Breaker Unlimited, up to 110% ще паднеш по дупе от ефекта. Изпробвано многократно. За смешни пари.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #5
          От: Как да "светне" повече Витарата?

          Отговорът е както за всяка друга кола. Сменяш рефлекторите на фаровете и слагаш нови крушки. Рефлекторите са 99% от задачата, крушките са второстепенни.

          Допълнителни фарове за дълги светлини можеш да поставиш пред решетката, охлаждането няма да пострада.

          Ксенонът е за пред дискотеката, лед-барът е за гората.

          Коментар


          • #6
            От: Как да "светне" повече Витарата?

            Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
            Според мен колегата може да почне от най лестното-ксенон
            Обикновено най лесТното е и най-неработещо.
            Като в случая се потвърждава, ама яко.

            Не защото мразя ксеноните от душа, но такова нещо е силно непрепоръчително за съвет към човек който иска да вижда повече през нощта.
            То гъзарията си иска жертвите, ама случая е съвсем друг.

            Та Ясен го е казал-смяна на рефлекторите, или поне рециклирането им. Три пъти съм карал с нови рефлектори, и трите пъти съм се изненадвал какво се случва с фаровете ми...

            За допълнителна подсигуровка-"лед бар" от 2R свето яко. Има всякакви-за всеки джоб. И естествено-колкото повече се охарчиш-толкова по-добре ще виждаш
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Как да "светне" повече Витарата?

              Ако, снимката от първия пост е актуална, то рефлекторите изглеждат добре. Само ще го вкарате във филм.
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • #8
                От: Как да "светне" повече Витарата?

                Гледах няколко клипчета за тези крушки Osram H4 Night Breaker Unlimited, up to 110%,наистина ли има толкова голям ефект. Благодаря.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #9
                  От: Как да "светне" повече Витарата?

                  До сега бях с крушки подобни на Osram H4 със син балон, но вероятно Китайски ментета(дойдоха с колата). За съжаление едната изгоря и сега ще трябва да ги сменям.
                  Но обективно погледнато, даваха много по-добра осветеност от обикновенна Н4. Това го установих не само аз, но и брат ми, който също кара Витарата.
                  Светлината е около 4000К. на границата да синее, но все още е в топлия диапазон.
                  Сега си поръчах директно от братски Китай, но още не съм ги пробвал.
                  За ксенони, не мисля.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да "светне" повече Витарата?

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    Гледах няколко клипчета за тези крушки Osram H4 Night Breaker Unlimited, up to 110%,наистина ли има толкова голям ефект. Благодаря.
                    не.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да "светне" повече Витарата?

                      Не ще да е от рефлекторите, моите са абсолютно чисти, без грам помътняване, и въпреки това нощем е бой на негри в тунел. Да караш Витара нощем е азиатско изтезание, фабричните фарове са под всякаква критика. Аз имам две големи ламБи HELLA на булбара, които включвам, когато насреща няма никой...тоест за нормално движение не стават, мъка голема. Като се замисля, кола с по-лоши фарове от Витарата не съм имал...
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да "светне" повече Витарата?

                        Махни 55 ватовите и сложи 65 или 70 да речем на кьсите

                        Изрежи едно ребро от тая решетка и кьм дьлгите през реле един лед бар.Дупчи бронята и 2 тела ЛЕД от по-качествените ще ти оправят светенето.

                        Номера с 65 ватовите крушки сьм го играл и на една и сьща марка кола сьм сьс заводски ксенон,а на другата с 65 вата на кьсите и честно повече ми харесват те.Айде да не са перфектни ма така свети и на брата ксенона и на бащата,тия 65 ватови на жената на колата кьртят,много по-добре от Найтбрейкьри,ССилвания Ултра и там каквото ползвах и гореше едно време.

                        Китай за 12 долара или нещо такова двете,директна смяна за 3 минутки.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да "светне" повече Витарата?

                          Аз бих замерил колко волта стигат до крушките. При светнати фарове. Да не се окаже проблем с ел. инсталацията?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да "светне" повече Витарата?

                            Не ще да е от рефлекторите, моите са абсолютно чисти, без грам помътняване, и въпреки това нощем е бой на негри в тунел. Да караш Витара нощем е азиатско изтезание, фабричните фарове са под всякаква критика. Като се замисля, кола с по-лоши фарове от Витарата не съм имал...
                            Ама вие сериозно ли?
                            Може би моите изисквания не са твърде големи, но до сега с нощно каране не съм имал проблем. Естествено извън пътя е по-трудно.
                            Проверявате ли си настройката на фаровете?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да "светне" повече Витарата?

                              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                              Не ще да е от рефлекторите, моите са абсолютно чисти, без грам помътняване
                              Когато започнеш да виждаш помътняването, рефлекторът работи на под 10%. Ако работи на 20% ще ти се струва като нов, ама ще си свети на 20%.

                              В рефлекторите са бедите на всичките рефлекторни фарове.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X